Ronin Ne Demek? 47 Ronin Filminin Konusu ve Oyuncuları Kimler?

Ronin adını ilk defa “47 Ronin” filmi ile birlikte duyanlardan mısınız? Japon kültürüne özgü bir terim olan Ronin’in anlamı nedir? 2013 yapımı olan ve başrolünü Keanu Reeves‘in oynadığı 47 Ronin filmi Japon kültür ve tarihini, fantastik öğeleri ve aksiyonu bir araya getiriyor. Ronin’i ve 47 Ronin filminin konusu öğrenmek için okumaya devam edin.

Ronin Ne Demek - 47 Ronin Filminin Konusu ve Oyuncuları Kimler - dizihaberi.tv

Ronin Ne Demek, Anlamı Nedir?

Ronin, Japon kültüründe efendisiz kalmış Samuraylara verilen addır. Hiçbir hükümdara hizmet etmeksizin kendi başlarına hareket ederler. Samuraylar devletlerine ve efendilerine hizmet etmek için yetiştirilirler bu yüzden “Ronin” olmak Japon kültüründe çok hoş karşılanmayan bir durumdur. Tabi, filmde anlatılan 47 Ronin hariç.

47 RONİN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

47 Ronin filminde İmparator Shogun Tsunayoshi (Shogun), Lord Kira eşliğinde AKO ülkesine bir ziyaret gerçekleştirir. Bu ziyaret esnasında Lord Kira haince planlar içerisine girerek AKO hükümdarı Lord Asano’yu kızı Mika’ya ve ülkeye sahip olmak için öldürür. İmparator Shogun Tsunayoshi, Lord Asano’yu Lord Kira’nın öldürdüğünü öğrenir. Lord Asano’nun Samurayları Shogun’dan intikam için izin isterler ama Shogun Samuraylara intikam alma iznini vermez. Başsız kalan samuraylar aşağılanır. Sefalet içinde bir hayata sürüklenirler. Diğer yandan melez Samuray Kai, Lord Asano’nın kızı Mika’ya aşıktır. Lord Kira, Mika ile evlenmek için onu ülkesine götürür. Efendisiz ve Lady Asano (Mika)’suz kalan Melez Kai, Mika’yı kurtarmak için imparatorün hükmünü saymaz ve 46 samurayla birlikte isyan eder. 46 Samuray ve Melez Kai, Lord Asano’ya bağlılıklarını göstermek ve Lord Kira’yı öldürüp intikam almak için 47 Ronin’e dönüşüyor. 47 Ronin filmi işte bu 47 Samurayın intikam almak için giriştikleri mücadeleyi anlatan gerçek bir hikaye.

47 Ronin Ölüyor Mu?

Maalesef film mutlu sonla bitmiyor. 47 Ronin intikamlarını alıp AKO’ya dönerler. Efendileri Lord Asano’ya olan bağlılıklarını ispat eden 47 Ronin, Lord Kira’nın başını efendileri Lord Asano’nun mezarının yanına dikerler ve Shogun’a bir elçi yollayarak olanları iletirler. Shogun bu itaatsizliği verdiği hükme karşı yapıldığı için cezasız bırakmaz ve 1 tane genç Ronin hariç melez Kai dahil kalan tüm Roninlerin Bushido geleneklerine göre Harikiri yaparak kendilerini öldürmesini ister. Efsaneye göre harikiri yapan 46 Ronni, efendileri Lor Asono’nun Sengaku-ji tapınağındaki mezarının yanına gömülür.

Hikaye gerçek ama film ilgi çekici ve görsel efekt beslemeli olması için aksiyonun yanında birçok fantastik öğeyide içeriyor. Melez Kai’yi canlandıra Keanu Reeves’da açıkcası Matrix’den sonraki en iyi performansını bu filmde sergiliyor.

47 Ronin Filmi Oyuncuları ve Rolleri

Keanu Reeves: Kai
Hiroyuki Sanada: Kuranosuke Oishi
Ko Shibasaki: Mika
Tadanobu Asano: Lord Kira
Min Tanaka: Lord Asano
Rinko Kikuchi: Lady Mizuki

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Etiketler: Eklenme Tarihi: 18 Ağustos 2019