Şahin Tepesi Reytingi Neden Düşük Niçin izlenmedi, Dizi Erken Final Yapar mı?

Bu sayfamızda sizler için hazırladığımız Şahin Tepesi Reytingi Neden Düşük Niçin izlenmedi, Dizi Erken Final Yapar mı? konusu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Sizlerde konunun alt kısmında bulunan yorumlara kendi görüşlerinizi yazın lütfen. Şahin Tepesi Reytingi Neden Düşük Niçin izlenmedi, Dizi Erken Final Yapar mı? hakkında bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.

Bu konumuz Şahin Tepesi Reytingleri Neden Düşük Niçin izlenmedi, Dizi Erken Final Yapar mı? konusu ile alakalı olacak. Uzun süredir ATV ekranlarında tanıtım fragmanları dönen ve oldukça merak edilen Şahin Tepesi isimli dizi ilk bölümüyle 23 Kasım 2018 Cuma günü aşk ve mavi dizisinin yerine Atv’de yayına başladı. Kadrosu oldukça geniş olan Şahin Tepesi dizisinin başrol oyuncuları Zerrin Tekindor, Ebru Özkan, Boran Kuzum, Aybüke Pusat, Mustafa Mert Koç, Leyla Tanlar, Kaan Taşaner gibi tecrübeli isimlerden oluşuyor.

Şahin Tepesi ilk bölümüyle 23 Kasım Cuma günü aşk ve mavi dizisinin saatinde Atv’de ekrana geldi. Bildiğiniz gibi aşk ve mavi dizisi 16 Kasım Cuma günü final bölümü ile ekrana gelmiş ve izleyicilerine veda etmişti. ATV bu hafta aşk ve mavi dizisinin saatinde o dizi yerine Şahin Tepesi isimli diziyi ekrana getirdi. İlk bölümüyle yayınlanan Şahin Tepesi dizisi özellikle Aybüke Pusat ve Boran kuzum gibi önemli isimleri ilk kez başrole koyduğu için oldukça merak ediliyor ve nasıl bir reyting alacağı önemle takip ediliyordu.

Şahin Tepesi Dizisi neden izlenmedi reytingleri çok düşükAncak Şahin Tepesi dizisi ilk bölümü ile hem kanalı hem de yapım ekibini oldukça şok etti. Çünkü hiç beklemediği düşük oranlarda reyting alan Şahin Tepesi dizisi ilk bölümü ile 3.52 Total reyting oranı ile listede ancak 13. sırada yer bulabildi. Hiç kimse Şahin Tepesi dizisinin bu kadar düşük reyting almasını tahmin edemiyordu. Çünkü uzun süredir devam eden ve 3. sezonu erken final yapmasından dolayı geçtiğimiz hafta biten aşk ve mavi dizisi ile 5 civarında reyting alıyor izleyicileri memnun ediyordu. Ancak Şahin Tepesi dizisi almış olduğu bu düşük reyting oranı ile gelecek vaat etmedi.

Şahin Tepesi Reytingi Neden Düşük Niçin izlenmedi?

Şahin Tepesi dizisi neden tutulmadı niçin izlenmedi reytingler neden düşük geldi sorusuna da hemen cevap verelim.
1- Öncelikle dizinin Cuma günü yayınlanması oldukça rekabetçi bir günde ve reyting almanın zor olduğu bir günde ilk bölümüyle yayınlanması elbette reyting almasını zorlaştırmıştır. Arka Sokaklar, Gülperi, İstanbullu Gelin, kızım, payitaht Abdülhamid gibi önemli dizilerin Cuma günü ekranda olduğunu göz önünde bulundurursak Şahin Tepesi ilk bölümüyle ancak bu kadar reyting alması bize göre normal.Şahin Tepesi Dizisi Erken Final Yapar mı biter mi

2- Aşk ve mavi dizisinin ortada ciddi bir sebep yokken ve iyi reytingler alırken yayından kaldırılması yani erken final yapılması Atv’de izleyicileri küstürmüş olabilir. Sevilen bir dizinin ciddi bir neden yokken hem de iyi izlenme oranlarına sahip iken yayından kaldırılması elbette izleyiciyi küstürmüş kızdırmış ve belki de kanalı bile sildirmiş olabilir. Yani kısacası aşk ve mavi dizisi izleyenleri kanala küçük bu hafta protesto etmiş olabilir. Zaten reyting oranları bunu gösteriyor. İşte ilk hafta Şahin Tepesi Dizisi reyting durumu:

Şahin Tepesi dizisi reyting sonuçları nasıl

3- Senaryo olarak daha güzel ve akıcı bir senaryo tercih edilebilirdi. Elbette böyle dizileri yapmak izleyiciye sunmak zor olsa da cuma günü polisiye dizi var, dram dizisi var, tarih dizisi var, macera dizisi var, var da var, kısacası Şahin tepesini aman biz de izleyelim çok merak ettik diyecek bir seyirci kitlesi göremedik. Hele senaryoda sıradan olunca dizi izleyici bulmakta oldukça zorlandı ve ileriki haftalar için hiç de umut vermedi.

Şahin Tepesi Dizisi Erken Final Yapar mı biter mi?Şahin Tepesi Dizisi hakkında yorum ve görüşler analizler

Sonuç olarak Şahin Tepesi isimli dizi Boran kuzum ve Aybüke Pusat’ın ilk başrol denemesi olarak çok da tutulmayan çok merak edilmeyen bir dizi olarak ATV ekranlarında bir süre daha devam edecek görünüyor ancak düşük reytinglere ATV ne kadar dayanır, Şahin Tepesi dizisi erken final için bir işlem yapar mı ya da sezon sonuna kadar devam eder mi ilerleyen günlerde göreceğiz. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki perşembe akşamı başlayan çarpışma dizisi ve cuma akşamı başlayan Şahin Tepesi dizisi umdukları ilgiyi alakayı izleyiciden göremediler.

Şahin Tepesi Neden Tutulmadı diye merak edenlere diyebiliriz ki sezon başında başlayan dizilerin şansı her zaman daha yüksek sezonun ortasında bu işe başlamak reytinglerde gerilerde kalmayı göze almak demek. Şahin Tepesi dizisinin kaç bölüm süreceğini, ne zaman final yapacağını erken final mi yoksa sezon sonuna kadar devam edip öyle mi bitecek bu konulardaki yorum ve görüşlerimizi sizlere yazmaya devam edeceğiz. Lütfen sizler de Şahin Tepesi dizisi ile ilgili yorum ve görüşlerinizi aşağıya yazınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Şahin Tepesi Reytingi Neden Düşük Niçin izlenmedi, Dizi Erken Final Yapar mı? (12 Yorum)

  1. Şahin tepesi çok güzel izlenecek bir dizi sakın bitmesin üzülürüm valla severek izliyorum ikinci sezon devam etsin günü degistirilsin olmazsa

  2. Kalite kokan harika bir dizi. Yayından kaldırılmasını hiç istemiyorum. Reytingse sorun günü değiştirilmeli.

  3. Umarım yayından kalkmaz.. izlediğim 2 dizi vardı 3. Şahin tepesi oldu.. konusu gayet akıcı ve izleyicide merak uyandırıyor. Ayrıca bugüne kadar hep erkeklerin güç savaşı izletildi bizlere. 2 kadının iş dünyasındaki mücadelesine de yer vermesi ayrıca güzel.

  4. Son dönem başlayan dizilerin en iyisi diyebilirim. Umarım yayından kaldırılmaz. Cuma günümü iple çekiyorum. Tekrarını defalarca izliyorum. Illa ki tuna karekteri. Oyunculuğu kusursuz rolünü çok güzel oynuyo. Inş. Reytingi artar herkese tavsiye ediyorum

  5. Günü değişmeli kesinlikle cok güzel bir dizi oyuncu kadrosu harıka merakla beklıyoruz günğ kesınlıkle günü değişmeli

  6. ❤️Şahin Tepesi❤️Dizisi Melekin Açıları Cok Zor Aşk Aile İtimek Melekin Böyük İmtahanıdı Tuna Melekin Hayatın Mutluluğun Elinden Alıp Hayatda İnsana Bekş Olan Bütün Deyerler Tunanın Elinde Tuna Hayatın Gözeliklerine Zerer Verdi DEMİR MELEKİN❤️AŞKI❤️BU AŞK MELEKE ARTIK YAD TUNA BU AŞKI PARAM PARÇA ETDİ❤️MELEK❤️BU ❤️AŞKA❤️YAKLAŞAMAZ MELEK BABASINDAN UZAK OLMASIN TUNA YAPDI TUNA ÖZÜN MUTLU SANIR AMA MUTLULUK ONUN HAYATINDA YOK KIZINI BELE TUNA KARANLIKA APARIR DENİZ BİR ÇANİ İNSANIN ÇANINI ÖLÜME TERK ETDİ MELEKİN OĞLU BUNDAN HABER TUTDU SUÇLU DENİZ OLSADA MELEKİN OĞLU SUÇLU DURUMUNA DÜŞDÜ❤️MELEK❤️BÜTÜN BUNLARDAN HABERSİZ BABASINI ÖLDÜREN DÜŞMEN KARŞISINDA GÜNAHSIZ OĞLU HEBSHANADA MELEKİN AÇISININ ÜSTÜ AÇI BEKŞ OLDU❤️MELEK❤️MUTSUZ ADIM ATDIĞI HER YER KARANLIK BABASININ ÖLÜMÜNDE OLAN TUNANIN AİLESİ ÇEZASIN CEKEÇEK MELEK MUTLU OLAÇAK BABASININ HATİRESİ MUTLU OLAÇAK ❤️❤️MELEK❤️❤️ŞAHİN AİLESİNE KONAKDA MUTLU OLMASIN YAPAÇAK MELEK BABASININ MEKTUPUN SÖZLERİN UNUDAMAZ BİR BABA KECMİŞİN ŞEFLERİN ANLAYIP ÖVLADINDAN ÖZÜR DİLEMESİ AÇIDI MELEK BU AÇINI ANLASADA BABASIN ONA YAD BAKIŞLARIN ONA KARŞI SIKINTI YAPMASIN UNUTMADI MELEK BABASIN MEKTUPUN OKUYARAK ÜZÜLDÜ HAYALINDA BU MEKTUPUN SÖZLERİ Kaldı Tunanın KÖTÜLÜKLERİN ANLADI VE BABA YUVASIN TERK ETMEDİ BABA YUVASI ❤️MELEKE❤️AÇI HATİRELERİ YAD ETSEDE Yuva Şahin Ailesin Kecmişin İzlerine Aid❤️MELEK❤️Bu Yuvada Bu Hatirelerle YAŞAYAÇAK TUNA VE KIZI DENİZ YAPDIKLARIN HATIRLADIKÇA HATALAT ONLARIN GÖZÜNÜN ÖNÜNDE OLAÇAK DENİZİN SİRLERİN SEVDİYİ İNSAN BİLSEDE BU SİR ACILAMAZ BU SİR GEÇ ACILAÇAK MELEKİN KELBİ YARALI BABASIN MİRASI ONUN ÜCÜN EZAP HAYATIMIZ VAHŞİ DEYİL İNSANLARIN NEFSİ VAHŞİ NEFİS İNSANLARI KARANLIĞA APARIR TUNA KARANLIKDA ADIMLAYAÇAK DENİZİN SUÇU ÇEZA KANUNDAN KAÇAMAZ DEMİR MUTSUZ AŞK HAYATINDA KAYIP OLUP TUNA AŞK BİLMEZ AŞK ONDAN UZAK❤️❤️ŞAHİN TEPESİ❤️❤️DİZİSİN KOLEKTİVİNE UĞURLAR

  7. Vallah ben Kizimi birakip da Sahin Tepesini izlemem ayrica fragmani da pek merak oyandirmadi bende.Gunu degissede izlicemi sanmiyorum

  8. Hayırlı geceler bu gün kızım dedi ki anne guzel dizi (KIZIM) la aynı gün kimse izlemez ki günü değişmeli…

Etiketler: , , Eklenme Tarihi: 24 Kasım 2018