Sefirin Kızı Dizisi Oyuncuları Konusu Bilgileri Karakterleri

Sefirin Kızı Dizisinin oyuncu kadrosunda başrolde Engin Akyürek (Sancar) ve Neslihan Atagül Doğulu (Nare) yer alırken yönetmen koltuğunda Emre Kabakuşak’ı görüyoruz.

Sefirin Kızı Dizisi Konu ve Oyuncu Kadrosu

Sefirin Kızı Dizisi Oyuncuları Konusu Bilgileri Karakterleri

Dizi sezonunun iyice yaklaşmasıyla birlikte pek çok diziden final kararı gelmeye başlamıştır. Final verecek olan dizilerin yerini yeni dizi sezonunda doldurabilmek adına yeni dizi çekme girişimleri de başlamış bulunmaktadır. Kanallar, yeni sezonda izleyicilerine sunacakları yeni dizilere şimdiden karar vererek çekimlerine başlama kararı aldı. Bu sezon final yapacak olan dizilerin çoğunluğu Star Tv’de bulunmaktadır. Final yapacak olan çok sayıda dizinin yerini doldurma kararı alan Star Tv, yeni sezonda “Sefirin Kızı” adlı dizi ile izleyicilerinin karşısında olmayı planlamaktadır. Sefirin Kızı adlı dizi için çalışmalara başlayan kanal ve yapımcılar, bu dizinin yeni sezonun iddialı dizileri arasında yer alacağını belirtmiş durumda. Henüz dizi hakkında çok fazla bir açıklama yapılmamış olsa da izleyiciler tarafından büyük bir ilgi görmeyi başarmıştır. Dizinin henüz başlamadan büyük ilgi görmesinin sebebi şüphesiz senaristlerinin ve yönetmeninin sevilen isimler olmasıdır. Bu isimleri daha önceki işlerinden tanıyan izleyiciler, yeni başlayacak olan Sefirin Kızı adlı dizi için şimdiden heyecan duymaktadır.

Sefirin Kızı adlı dizi NGM & O3 Medya iş birliği ile çekilmektedir. Dizinin senaryosu, daha önce de “Sen Anlat Karadeniz” adlı dizinin senaryosunu kaleme almış olan Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem tarafından yazılmaktadır. Ödüllü senaristlerin daha önceki yapımları yoğun ilgi görmüş ve büyük bir beğeni toplamıştır. Dizinin yönetmeninin ise yine Sen Anlat Karadeniz dizisinde yönetmenlik yapmış ve daha sonra diziden ayrılmış olan Emre Kabakuşak olacağı ön görülmektedir. Bu sebeple, yeni başlayacak olan Sefirin Kızı dizisinin de beğenileceği ön görülmektedir.

Dizi, henüz yayınlanmamış olsa da dizinin senarist ve yönetmenlerinin duyulması ile birlikte büyük bir ilgi görmüş ve dikkatleri çekmeyi başarmıştır. Sosyal medyanın pek çok mecrasında da senarist ve yönetmen ekibi sayesinde çok sayıda olumlu yorum almayı başarmış olan dizi, 2019 Eylül ayında Star Tv ekranlarında izleyicileri ile buluşacaktır. 2019 – 2020 dizi sezonu boyunca devam etmesi planlanan dizinin yüksek reytingler alması halinde bir sonraki sezonlarda da devam edebileceği düşünülmektedir. Sosyal medyada dizi hakkında ekibinin çok iyi olduğu yönünde çok sayıda yorum yapılmaktadır. Dizinin haftanın hangi günü yayınlanacağı henüz belli olmamıştır. Ancak, Star Tv’de yer alan pek çok dizinin bu sezon final yapması sebebi ile haftanın 6 günü dizi anlamında boşa çıkmaktadır. Sefirin Kızı dizisinin pazar günü haricinde herhangi bir gün yayınlanabilme ihtimali vardır. Sefirin Kızı dizisinin stratejik bir karar ile karşısındaki rakibini ekarte edebileceği ve kendini rahatlıkla gösterebileceği bir güne yerleştirileceği beklenmektedir.

Sefirin Kızı Dizisi Konusu

Sefirin Kızı dizisinin konusu ve özeti resmi olarak açıklanmadığı için içeriği hakkında çok fazla bilgi olmasa da bazı görüşler ve çıkarımlar bulunmaktadır. Dizinin ismi, içeriği hakkında bazı bilgiler vermektedir. Sefir, elçi ya da büyük elçi anlamına gelmektedir. Dizinin, ülkemize gelen bir diplomatın kızını ve kızın bir Türk genci ile imkansız aşkını konu alacağı tahmin edilmektedir. Sefirin kızını merkeze alan bir dizi olacağı ipucu da alınabilmektedir. Sefirin yani elçinin nasıl biri olacağı konusunda bir birli olmasa da iki gencin arasında yaşanacak olan aşkı imkansız kılan özellikler taşıyacağı konusu aşikardır. İmkansız bir aşk öyküsünün izleyiciye sunulacağı düşünülmektedir. Aynı zamanda, dizinin diplomatik konuları da ele alacağı düşünülmektedir. Hem diplomasi hem de imkansız bir aşkın işleneceği uzun soluklu bir dizi olacağı tahmin edilmektedir.

Sefirin Kızı Dizisi Nerede Çekiliyor ?

Muğla ilinin son dönemlerde dizi yapımcıları ve senaristleri tarafından yoğun ilgi görmesi, Muğla’da yer alan Köyceğiz, Marmaris, Ortaca gibi beldelerin dizi mekanları haline gelmesine neden olmuştur. Sefirin kızı adlı dizi de Muğla ilinde çekilmektedir. Çünkü, dizi hikayesinin en çok Muğla’ya uyacağı düşünülmektedir. Muğla’nın pek çok farklı ilçesinde güzel manzaralı bölgelerde gerçekleşen çekimlerin bölge halkı tarafından da yoğun ilgi gördüğü belirtilmiştir. Bölge halkının diziye duyduğu ilgi, dizi seti ile kurduğu iletişim son derece olumludur. Bu durum, çalışmaların hızla devam etmesine yardımcı olmaktadır. Dizinin Muğla ilinde çekilmesi, bölgenin de tanıtımının yapılmasını sağlamaktadır. Dizi seti, bölgenin tanıtımının yapılması konusu ile ilgili Muğla Belediyesi ile gerekli görüşmeler yapmış ve Belediyenin desteğini de alarak güzel mekanları kullanmaya başlamıştır. Dizi çekimlerinin ilerleyen bölümlerde İstanbul’a alınıp alınmayacağı henüz belli olmamakla birlikte böyle bir ihtimalin bulunduğunu söylemek mümkündür.

Sefirin Kızı Dizisi Oyuncuları Karakterleri

Yeni sezonda ekranlarda olacak Sefirin Kızı dizisi için yapılan cast çalışmaları hızla devam etmektedir. Dizinin Baş Rol Oyuncuları dışında oyuncu kadrosu henüz tam olarak netleşmemiş olmakla beraber cast çalışmaları İstanbul merkezli olarak sürdürülmektedir. Dizinin Baş rollerini Nare rolünde Neslihan ATAGÜL, Sancar rolünde ise Engin AKYÜREK üstleniyor.

Sefirin Kızı Nare, Neslihan Atagül Kimdir ? Hayatı ins

Sefirin Kızı Oyuncu Kadrosu

 • Engin Akyürek (Sancar)
 • Neslihan Atagül Doğulu (Nare)
 • Uraz Kaygılaroğlu (Gediz)
 • Doğukan Polat (Yahya)
 • Hivda Zizan Alp (Elvan)
 • Özlem Çakar Yalçınkaya (Refika)
 • Erhan Alpay (Akın)
 • Erdal Küçükkömürcü (Güven)
 • Gonca Cilasun (Halise)
 • Tülin Yazkan (Menekşe)
 • Esra Kızıldoğan (Müge)
 • Cemre Öktem (Zehra)
 • Bülent Şakrak (Kahraman)

Oyuncular açıklandıkça yazımıza eklemeler yapılacaktır. Takipte kalın 😉 Sizce kimler bu diziye yakışır ve kimleri görmek istersiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz! 👇

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Sefirin Kızı Dizisi Oyuncuları Konusu Bilgileri Karakterleri (12 Yorum)

Etiketler: , , , , , , , , , , , , Eklenme Tarihi: 9 Mayıs 2019