Sen Anlat Karadeniz Tahir ve Nefesin Gittiği Yer Ülke Neresi (Batum – Gürcistan)

Her şeyi merak edilen Sen Anlat Karadeniz de son bölümde Tahir ve Nefesin Gittiği Yer Ülke Neresi merak ediliyor. Sen Anlat Karadeniz dizisi hem oyunculuk performansları ile hemde dizi senaryosu ile çok tutuldu çok beğenildi. Dizide geçen mekanlar da diziye ayrı bir güzellik katıyor. 14 Şubat Sevgililer gününde Sen Anlat Karadeniz 4. bölümde Tahir ve Nefesin gittikleri yer şehir merak edildi. Bizde sizlere bir konu açarak duyurmak istedik.

Sen Anlat Karadeniz Tahir ve Nefesin gerçekten de nefesleri kesen bir kaçış hikayesini konu alıyor. Nefesin Vedat’tan ve o dünyadan kaçıp Tahire sığınması ve Tarihin onu sahiplenip canı pahasına kurda kuşa yem etmemesini çarpıcı sahnelerle izliyoruz. Sen Anlat Karadeniz dizisinde dizinin çekildiği mekanlarda birbirinden farklı olduğu için izleyici zaman zaman merak ediyor dizinin nerede çekildiğini.

Sen Anlat Karadeniz Tahir ve Nefesin Gittiği Yer neresi hangi şehir mekanlar nerede?


14 şubata günü yayınlanan Sen Anlat Karadeniz dizisinin 4. bölümünde Nefes ve Tahir izlerini kaybettirmek ve rahat bir nefes almak için Batuma – gitmeye karar verirler. Batum Gürcistanın Türkiye sınırındaki Karadeniz sahil kentidir. Tarihi dokusu hem camiler hem kliseler ile dolu tarih kokan mistik bir şehir. Giriş çıkışlar diğer gümrük kapılarına nazaran daha kolay olan Batumda Karadeniz’e gelip gün içinde yeniden oraya dönmek veya Trabzon‘dan yola çıkıp Batum‘da akşamlayıp geri dönmek oldukça kolay.

İşte Sen Anlat Karadeniz dizisinin yıldızları da hem diziye renk katması hemde Vedatın bunaltan baskısından bir nebze olsun kurtulmak için Batum‘a giderler. Farklı bir ülke olmasından dolayı Nefes ve Tahir ilk başta biraz yabancılık çekse de kısa sürede alışırlar. İşte 14 Şubatta izleyicilerin merak ettiği Sen Anlat Karadeniz dizisi hangi şehirde ülkede çekiliyor set nerede kuruldu gibi sorular yönettikleri yer Batum şehridir. Önceden Osmanlıya bağlı olan Batum Misakı milli toprağımız olmasına rağmen elimizden çıkmış olan yerlerden birisidir. İşte Batum şehrinden bir görünüm..


Sen Anlat Karadeniz 4. Bölümde Tahir ve Nefesin birlikte gittikleri yer şehir de Gürcistanın Batum şehridir. Mistik havası ve şölen havasındaki kalabalığı ile güzel bir Karadeniz şehri olan Batuma günübirlik gidiş dönüş yapabilirsiniz. Sizde Sen Anlat Karadeniz dizisinin çekildiği yerleri mekanları merak ediyorsanız bu bilgi umarız size fayda sağlamıştır. Sizlerinde yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz..

https://www.youtube.com/watch?v=H47rS-FPGms

YORUMLAR

  1. Bu ne ua nefes tahire biraz yakis ya bi de aglayinca guzel ol

    1. oldu çayda var içer misin 🙂

  2. SEN ANLAT KAREDENİZ DİZİSİN CEKİLDİYİ YER BATUMİ

  3. SEN ANLAT KAREDENİZ ELA

  4. EVVET GÜRÇÜSTANDA CEKİLİB ELLA YERDİ

  5. Sen Anlat Karadeniz Dizisi Gürçüstanda Çekilmesine Şübhem Yox Zaten Mahneseda Riza Mahnesena Oxşayer Dizi Gözel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.