Şevkat Yerimdar Erken Final mi Yapacak Dizi Çekimleri Neden Durdu?

 

Fox TV ekranlarında cuma günleri yayınlanan Şevkat Yerimdar dizisinde ücret krizi oldukça meşgul etmeye başladı gündemi. limon yapımın dizisi olan Şevkat Yerimdar oyuncuları son dönemde ücretlerini alamadıkları için limon film aleyhinde protesto eylemleri başlatmaya ve dizinin çekimlerine durdurmaya başladılar. Elbette haklı oldukları yerlerde vardır ancak cuma günleri oldukça iyi bir reyting alan Şevkat Yerimdar dizisinin 40 bölüme yaklaşan çekimleri sırasında herhangi olmayan ve uzun süre Şevkat Yerimdar dizisinin cuma günleri birincilik sırasına kimseye kaptırmadığını da göz önünde bulundurursak limon film ekibine biraz ayıp edilmiş gibi görünüyor.

Olayların detaylarını bilmediğimiz için limon film ile Şevkat Yerimdar dizi oyuncularının son 10 bölümdür ücret ödemesi yapmadığı ve toplamda 12 bölümde çalışanların alacaktı olduğu bilgisi geldi. Tabii bu durum Şevkat Yerimdar dizisini bitmesine final yapmasına erken finaline sebep olabilir. çünkü dizilerdeki olumsuz durumlar kısa sürede dizinin erken final yapmasına ve bitmesine neden olabiliyor.

Şevkat Yerimdar dizisi de ücretleri ödenmeyince oyuncular arasında oluşan isteksizlik ve limon filmin bu konuda almış olduğu tavır Şevkat Yerimdar dizisinin ileriki günlerde çekimlerinden durmasına de aksamasına neden olacağı ve cuma günleri ekrana gelen Fox TV dizisinin bir süre ara verebileceği bile konuşulmaya başlandı. Eğer Şevkat Yerimdar dizi oyuncuları ve dizi ekibinin çalışanları limon filmden alacaklarını tahsil edemezse dizinin bir süre sonra erken final yaparak sona ereceği konuşulmaya başlandı.

Limon Film’in yapımcılığını üstlendiği dizide teknik ekibin 12 bölüm alacaklarının olduğu öğrenildi. Ekip, yapımcıdan ödeme istedi fakat olumlu karşılık yapamadı. Ekip bu nedenle eylem yapma kararı aldı, 39. bölümün çekimleri sırasında alınan bu karar nedeniyle teknik ekip pazartesine kadar sete çıkmayacak. Teknik ekip ve oyuncuların hafta başında yaşanan ödeme krizinin çözülmesini bekledikleri konuşuluyor

Bakalım Limon Film, bu iddialara yanıt verecek mi? Dizi ekibine çalışmalarında başarılar dilemek ile birlikte limon filminde maddi durumlarını düzelterek oyuncuların hakettiği ücretleri en kısa zamanda ödemelerden ve sevilerek izlenen Şevkat Yerimdar dizisinin kaldığı yerden devam etmesini canı gönülden istiyoruz. Elbette karşılıklı anlayışla çözümlenecek olan bu kanunu hem oyuncuları mağdur etmeden hem de Limon filmi zor duruma sokma da çözüme kavuşması oldukça önemli.

Aksi takdirde Şevkat Yerimdar dizisi bir süre sonra erken final kararı alabilir inşallah böyle bir durum olmaz ancak bizi ücretleri yatırılmadığı takdirde onlara onlara da söyleyecek bir sözümüz kalmıyor Umarım bu sorun en kısa zamanda çözüme kavuşur. Sizlerde Şevkat Yerimdar dizisi hakkında yorum ve görüşlerinizi ve limon film ve dizi ekibi arasındaki bu sorun hakkında yorumlarınızı aşağı yazabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.