Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da 6. sezon 6. bölüm fragmanı yayında. Sıfır bir Adana nasıl nereden izlenir?

Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da 6. sezon 6.bölüm  yayında. Sıfır bir Adana nasıl nereden izlenir?

Sıfır Bir Adana Bir Zamanlar Adana’da dizisi 6. sezon 5. bölümüyle izleyicileri ekrana kilitledi. 12 haziran çarşamba günü yayınlanacak olan Sıfır Bir Adana dizisi 6. sezon 6. bölümünde neler olacak?  Sıfır Bir Adana 6.sezon 6. bölümde neler olacak haberimizin devamında….

Adana’da güvensiz yer denen Hürriyet Mahallesi’nde iki yıl önce Sıfır Bir adıyla mafya, çete arası mücadeleyi anlatan bir dizi amatörce çekilmeye başladı. İnternetten gösterilen dizi inanılmaz bir şekilde fenomen oldu. Bu dizi sayesinde Hürriyet Mahallesi’nin adını tüm Türkiye öğrendi. Mahalle diziyi aldı götürdü, dizi de mahallenin imajını değiştirdi.
Sıfır bir adana dizisi nasıl nereden izlenir sorusuna cevap haberimizin devamında….

Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da dizi konusu Sıfır bir nereden izlenir?

Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da, bildiğimiz  suç dizilerinden baya farklı bir olguya sahip. Alışık bldiğimiz üzere Sıfır Bir yalnız bir intikam hikâyesini, bir hırsızlığı, cinayeti ya da bir katliamı anlatmıyor; aslında her bölüm ve sahnesinde daha derine, sosyokültürel bir arka plana lütufta bulunuyor. 20’li yaşlarda üç delikanlının; Savaş, Cio ( öldü ) ve Özgür’ün ( öldü ), kadim dostları Cihat Sarsılmaz ve Anafor’la birlikte kendilerini aralarında buldukları düzen, zamanla onların değişmez kara şansları oluyor. Hürriyet Mahallesi’nde fuhuş, uyuşturucu ticaret yapanlara karşı durarak yine aynı mahallenin gençleri tarafından sonuna kadar hak veriliyor. Zaman kavramının olmadığı bu hikâyede mahallenin kendine göre yaptırımları, kuralları vardır ve bu kurallar, cezaların yetmediği her an devreye girmeye mecburidir. Başka çareleri malesef yoktur. Onlara kesinlikle başka çare bırakılmamıştır…Sıfır Bir yalnız sıradan bir suç hikâyesini değil; ülkemizin, hatta dünyanın gariban kesimlerinin gerçeğini anlatıyor. Evrenseli, yerel üzerinden tutmayı başarıyor. Tıpkı dizinin yapımcılarının Adanalı öncüleri Yaşar Kemal’in İnce Memed’le bütün dünyayı fethettiği ya da Yılmaz Güney’in, oynadığı filmleriyle, bir kısma değil, tüm dünyaya seslendiği gibi. Adana’nın en fakir mahallelerinden biri olan Hürriyet Mahallesi’ndeki her bir çete lideri  maalesef bir o kadar suçlu ama iyi ki bir o kadar da insandır.

Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da 6. sezon 6. bölüm fragmanı yayında. Sıfır bir Adana nasıl nereden izlenir? Sıfırbir Adana dizisi nerede çekiliyor?

Adana’da Tekin Olmayan Hürriyet Mahallesi’n deyiz. Bu mahalle kimine göre tehlikeli, kimine göre suçlularla anılan, Adanalıların bile gelmeye çekindiği bir yer. Ama dar sokaklarında yürürken öyle korkacak bir durum olmadığını anlayabiliyorsunuz.
Mahalle esnafı işinde gücünde herkes ekmeğinin peşinde, ablalar teyzeler kapı önü muhabbetinde çekirdek cıtlamakta, çocuklar okul yolunda koşa koşa terlemekte, daha ufakları ise oyun oynama telaşında… Belki geceleri işler farklı olabilyor, onu bilemiyoruz artık!

BlueTv de yayınlanan sevilen fenomen dizi Sıfır Bir Adana’da 6. bölümde neler olacak?

Sıfır Bir Nasıl Nereden İzlenir?

Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da dizisi blutv üzerinden 19.90TL aylık ödeme karşılığında izlenmektedir

Sıfır bir Adana 6.sezon 610. bölüm fragmanı

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.