Söz Dizisi 41. Bölümde Neler Olacak? Hafızın Ardından.. (Gülay Albasan) Analizi

Söz Dizisi 41. Bölümde Neler Olacak? (Gülay Albasan) Analizini sizlerle paylaşıyoruz..Gün gibi, güneş gibi görüyordu şehit oluşunu rüyasında hafız. Hem kalleşlerin ziyana uğratacakları şehitliği,hemde kendi şehadetini..Seviniyordu içten içe, mertebem yükselecek diye..Huzura eriyordu gönlü HAK RASUL onu bekliyor diye. Dalıp gidiyordu bazen derin derin enginlere. Hafız.. diyordu komutanı.Ama hafız selamlaşıyordu o anda RASUL’Ü ile.

Duymuyordu, duyamıyorum komutanının sesini. Mahzundu birazda arkadaşlarından ayrılacak diye. Ben gideceğim, ama arkadaşlarım sahip çıkacak vatanıma diye düşünüyordu..Kendine geliyordu komutanının üçüncü kez hafız değişiyle. Gülümsüyordu sadece, her HAKK’A yürüyen her asker gibi, yüzünde yüreğinde binbir sevinçle..

Hain hazırdı pusuda, ve bekliyordu ihanet için vatana. Yetişiyordu Karabayır aslanları, VATANA VE ASLA İNDİRİLEMEYECEK OLAN BAYRAĞA.
Sinsiydi düşman, aman vermiyordu ASLANLARA..Ama BAYRAK’TI öncelik can gelmezdi akla..Bir mermi bin oluyordu bir anda. Hain uzattı kırılası elini BAYRAK’A. Olmazdı olamazdı, dokunamazdı VATAN’IMA.

Düşüremeyecekti mehmetciğin al kanıyla boyanan, albayrağı yere.. Korku yoktu, endişe yoktu, arkamda kalanlar düşüncesi yoktu yürekte. Bugün benim sıram deyip, atlamıştı düşmanın üzerine. İmanla, aşkla, coşkuyla koşuyordu bayrağının gölgesine. Çünkü bayrak varsa, vatan varsa, var olacaktı insanlık yine..İnmemeliydi ay yıldızlı bayrak göklerden. ALLAH’IN verdiği can için, iman için, ALLAH için dalgalanacaktı gök semada.

Koşuyordu hafız göğsünde imanla. hain, katil ve imansız düşmanına..Yıkılmıyordu vucuduna giren onca kahbe kurşunla. Ayakta tutuyordu onu imanı, çünkü karşısında kavucağı bayrağı vardı. Ne olur düşman bir Mehmetçiği şehit etse…Bilmezdi düşman, biz bir ölür, bin diriliriz bütün mesele bu işte.. hain düşman ah bunu bir bilse..Yıkamazdı bölemezdı vatanımızı ve BÖLEMEYECEKTE..
Yükseltiyordu BAYRAĞI gönlere..sımsıkı sardı BAYRAK’IMIN ipini eline.

Düşüyordu başı Mehmetçiğin HAKKA secde şeklinde. Yetişiyordu komutanı, hafız…hafız sesiyle. Kardeşleri ermişti artık şehitlik mertebesine..Üzgündü, kızgındı, ama imanlıydı hepsi. Ve ayakta durmak gerekti, haine karşı dimdik ve cesurca yine.
Söz Dizisi 41. Bölümde Neler Olacak? Hafızın Ardından.. (Gülay Albasan) Analizi böyleydi. Sizlerde yorum ve görüşlerinizi aşağı yazabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. ben sözü izlediğm anda aşık oldum çok güzel bir dizi hiç bitmesin

 2. Peki eylem ve Fetih ne oluyor

 3. Gonlunuze saglik cok duygulu bir analiz olmus,Allahim vatan ve bayragimiz icin sehit olan yavrularimizin mekanini cennet eylesin insallah…

 4. Yüreğine sağlık güzel analiz olmuş Gülay hanım,rabbim imanlı vatansever yavrularımizın sayısını artirsin

  1. Amin emine hanım, ve teşekkür ederim.hayırlı geceler.

  2. Anlamadım birisi hamile mi? Hayırlı uğurlu olsun 🙂

   1. Çok şakacısınız,MAAŞALLAH..

 5. Yerini dolduracak bir oyuncunun geleceğini zannetmiyorum .çünkü imanla savaşanın yerini kimsenin dolduramayacığı velli. Ve diziye erken veda etti .

 6. GÜNAYDIN BENİ BU SAYFADADA YALNIZ BIRAKMAYIP, YORUMLARIYLA EŞLİK EDEN BÜTÜN GÖNÜL DOSTLARIMA. HEPİNİZE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDİYORUM,VE SİZLERİ SEVİYORUM.

 7. Vurulmuş tertemiz alnından yatıyor!
  Bir hilâl uğruna Yarab
  Ne güneşler batıyor!
  Vatanı uğruna can feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum rabbim peygamber efendimize komşu eylesin gülay yine bam telimize dokunmuşsun canım sağolasın

 8. diziden asla çıkmaması gereken bir oyuncu çıktı yazık oldu

 9. Günaydın Dizi Ailesinin Hanımları GÜLAY Abla Nasılsınız Analiz Seyfenizi Okudum Cox Gözel Olub Okudukçan Ağlamak Meni Tutdu Vetenimiz Üçün Şehid Olanlar Gözümün Önüne Geldi Allah Şehidlerimize Rehmet Etsin Şehidlerimiz Gennet Kapıların Özleri Üçün Acdılar Şehidlerimiz Olmasa Ne Veten Olar Nede Bayrak Şehidlerimizin Kanıyla Yaranıb Bayrağımız Allah Şehid Olan MEHMETCİKLERE Rehmet Etsin Heç Bir Zaman Vetenimize Şehidler Kismet Etmesin Söz Dizisine Bir İki Seriyasına Baxmışdım Ama Tam Anlamamışdım Neden Beş Etdiyin İndi Analizinizi Okudukça Diziye Karşı Marağım Artdı Hemide Vidyoda Çereyan Olan Parçalara Baxdım Meni Derinden Etkiledi GÜLAY Abla Siz Bize Aşk Alemin Gözeliyin Bexş Edirsiniz İndide Vetenin Gözeliyin Ve Vetene Karşı Sevgini Bexş Edeçeksiniz Allah Size yardım Etsin Siz Bu Günden Bizim Komandanımızda Oldunuz Allah Sizi Nezerden Korusun

 10. Ya Gülay ablam ne yapdın sen 🙁 akşamkinin iki katı üzüldüm Türkiye Ve Azerbaycan ikisi de çok üzüldü çok şehit verdi RABBİM MEKANLARINI CENNET EYLESİN YAKINLARINA AYLELERİNE SABIRLAR VERSİN KALANLARADA GÜÇ KUVVET VERSİN RABBİM ONLARI KORUSUN AMİN AMİN AMİN

 11. Yakışır Sitemizin Ana Kraliçesi..Gūlay Albasana..
  Tebrikler canım..
  Her sőzū anlamlı her sőzū ibret li ..
  Sevgiler..

 12. merhaba gulay ablam canim nasilsin soz dizinin tekrarina baktim gercekten hafiz icin cok uzuldu o sahneyi oyle yasatdi ki duyqusual sahneydi icim parcalandi resmen analizinde o sahne yeniden gozumde canlandi cok guzel olmus eline yuregine saglik

 13. Ben teyzesi bu tur dizi veya film izleyemem NEDEn aglamaktan ve tansiyon tavan ….bam telime dokundun tuylerim diken diken gozlerim yasli bu vatan icin canini veren sehitlerimizin ruhu sat olsun sinsi kahpece kursun sıkanlar helâk olsun bazen bonbalari ellerinde patliyor ve eline alanlarin elleri kopsun….sonra benim ulkemin hastanesinde tedavi oluyorlarrrr.sevgimle duygulu kizim her vatan evladi sağ saglim evlerine donsunler İnsaAllah…….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.