Star Tv’de Söz Dizisi Bitiyor Yerine Şu Çılgın Türkler Geliyor (Tolga Sarıtaş-Aslı Enver)

Star Tv’de Söz Dizisi Bitiyor Yerine Şu Çılgın Türkler Geliyor (Tolga Sarıtaş-Aslı Enver)…Yakında ekranlarda en anlamlı dönem dizilerinden biri yayınlanacak. Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın yapımcılığını üstleneceği Şu Çılgın Türkler dizisi ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor.

Dizinin hazırlıklarının hızlı bir şekilde tamamlayıp yeni yıla yetişsin isteniyor. Şu Çılgın Türkler dizisi ocak ayında Star TVde yayınlanması bekleniyor. Şu Çılgın Türkler dizisi başrol oyuncuları için Aslı Enver ve Tolga Sarıtaş ile görüşülüyor. Ancak netleşen bir bilgi yok. Çünkü bildiğimiz üzere 2 oyuncu da başka dizilerde rol alıyor. Tolga Sarıtaş Söz dizisinde oynarken Aslı Enver’de İstanbullu Gelin dizisinde rol alıyor. İkisi de başrol oyuncusu.

Star TV de yayınlanması planlanan dizi eğer söylenen isimler yani Tolga Sarıtaş ve Aslı Enver ile anlaşılırsa diğer iki dizi final mi yapacak sorusu akıllara geliyor. Ya da başrol oyuncuları olmadan Söz ve İstanbullu Gelin dizisi devam mı edecek? Şu Çılgın Türkler dizisi ile ilgili yeni hazırlıklara başlandığı için pek bilgi yer almıyor. Yeni Bilgiler geldikçe konumuzu güncelleyeceğiz.

Şu Çılgın Türkler kitabı diziye uyarlanıyor. 300 den fazla basılan ve herkesin severek okuduğu Şu Çılgın Türkler diziye en usta yapımcılar tarafından uyarlanıyor. Bundan önce en çok izlenen dönem dizisi olan Muhteşem Yüzyıl’ı da TIMS&B yapım şirketi uyarlamıştı. Kitabı hak ettiği gibi özenli bir çalışma ile ve yüksek bir prodüksiyon ile diziye aktarmak için çalışmalar başladı bile.

Şu Çılgın Türkler Kitabı’nda Ne Anlatılıyor?

Şu Çılgın Türkler kitabında 20. yy.ın sömürgecilerine karşı Türk ulusunun verdiği onur mücadelesini anlatıyor. Bu topraklarda geçen, hiçbir satırı kurmaca taşımayan; tamamı Türk, Yunan, İngiliz devletleriyle uluslararası kurulların raporlarında, gazetelerde ve o günleri yaşamış insanların anlattıkları ve belgelenen olaylar… Sadece belgelere atıfta bulunan dipnotlar kırk yedi sayfa sürüyor! Kesin delillerle hazırlanmış olan bu kitabı okuyanlar inanmayabilir. Ama böyle kutlu bir vatanın ve anaların evlatlarıyız.

Turgut Özakman’ın “dünyanın en haklı savaşı” olarak anlattığı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Kurtuluş Savaşı’nda imkansızlıklar içerisinde verilen kahramanca mücadeleyi anlatan kitap hem anlatımı hem de anlattıklarıyla edebiyat dünyasında da bir çığır açmıştı.. Bu kitapta anlatılanlar tamamen gerçek ve bu gerçekliği bozmadan seyircisine tarihini hatırlatmak için birebir Televizyon ekranlarına taşınacak.

Şu Çılgın Türkler dizisi Star tv de yayınlanması planlanıyor. Başrol oyuncuları için Aslı Enver ve Tolga Sarıtaş düşünülüyor. Ancak anlaşma sağlanan bir oyuncu yok. Yeni bilgiler geldikçe konumuz güncellenecektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Etiketler: Eklenme Tarihi: 19 Kasım 2018