TDk Horon Oyunu Oynamak Hangi Sözle ifade edilir?

TDk Horon Oyunu Oynamak Hangi Sözle ifade edilir? Horon Vurmak Doğru Cevap olacaktı.. TDk Horon Oyunu Oynamak Hangi Sözle ifade edilir? sorusuna yarışmacımız Dilara Kafalı doğru yanıt veremedi ve Horon Tepmek cevabı ile yanlış cevap verip elendi. 15 Bin lira ile yarışmadan ayrılan Dilara hanım şok oldu.

Aslen Bursalı olan 24 yaşındaki yarışmacımız Dilara Kafalı, yarışmaya İzmir’den katılıyor. Ege Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi olan Dilara Hanım, daha fazla kısa film çekebilmek ve teknik ekipman alabilmek için yarışmamıza katılıyor. Dilara Hanım’ın yarışmadaki hedefi 60.000 TL.

Aslen Denizlili olan 28 yaşındaki yarışmacımız Yakup Güngör, Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu. Şu anda özel bir firmada bilgisayar mühendisi olarak çalışan Yakup Bey, amatör olarak tiyatroyla da ilgileniyor. Yakup Bey, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayla kendi yazılım firmasını kurmak istiyor.

Dilara Kafalı

TDK’da Atasözü ve deyimler sözlüğünde horon oyunu oynamak hangi sözle ifade edilmiştir? Ekranların en çok izlenen yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster’de 30 bin liralık soru Hangi film, önce TDK’da Atasözü ve deyimler sözlüğünde horon oyunu oynamak hangi sözle ifade edilmiştir? sorunun cevabını herkes aratıyor.

Soru : TDK’da Atasözü ve deyimler sözlüğünde horon oyunu oynamak hangi sözle ifade edilmiştir?
A- Horon vurmak
B- horon tepmek
C- horon çekmek
D- horon etmek
Sorusunun cevabı: A- Horon vurmak

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 10 Eylül 2018