The Taste Rafet Kimdir ? Juri Şef Rafet İnce Aslen Kim

Fox Tv’nin yeni yarışma programının jüri üyerlerinden The Taste Rafet kimdir jüri üyesi olan şef Rafet İnce Aslen kim biyografisi hakkında özel bilgiler. Konyalı şef aşçımızı yakından tanıyalım.

38 Yaşındaki juri üyesi Rafet kimdir merak ediliyor. Son günlerde medyada konuşulan isimini Jüri üyeliği ile Fox Tv de birleştirdi. Konya Ereğli 1981 doğumludur. Tekirdağ meslek lisesinde okumuş ardından devlet desteği ile yurt dışına giderek Cordon Blue College of Culinary Arts ile Toscan-Cascina’da F&B eğitimini ve stajını almıştır.

The Taste Rafet Kimdir Juri Şef Rafet İnce Aslen Kim

Rafet Şef evli ve bir kızı bir oğlu bulunmaktadır. Yemek yapmayı köyde geçirdiği zamanlarda ninesinden öğrenmiştir. Ninesinin yemeklerini çok beğenen Rafet Şef kısa sürede mutfağa olan ilgisini fark etmiştir. Osmanlı Saray Mutfağı favorisidir. İlk yemek denemesi ise taze fasulye olmuştur. 2003 yılına kadar deneyim toplayan 2003 yılı itibari ile Executive Şef olarak çalışmaya başlamıştır. 2013 yılına kadar sermaye toplayan şef kendi restoran zincirlerini açmaya başlamıştır. İStanbul Çengelköy’de Nevnihal Anadolu Halk Mutfağı Lokantasını duymayanımız yoktur.

The Taste Rafet Kim

2019 yılında The Taste programından şef teklifi geldi. 15 mayıs günü yayınlanan programda The Taste şef Rafet Kimdir diye bilmeyenler araştırmalara başladı. Ünlü şef mutfak konusunda çok bilgili ve deneyimlidir. Jüri üyesi olarak programa yön vermektedir. Bakalım Diğer jüri üyesi Şemsa ve Ali Bey karşısında yarışmayı kazanabilecek mi? Rafet için kazanan Türk mutfağı olsun gerisi önemli değil dedi.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 15 Mayıs 2019