Time dergisine kapak olan ilk aktör kimdir?

Time dergisine kapak olan ilk aktör kimdir?

A-Marlon Brando
B-James Deano
C-Frank Sinatra
D-Charlie Chaplin

Yarışmaya Bursa’dan katılan 35 yaşındaki yarışmacımız Ferhan Petek, Anadolu Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliği mezunu. İşaret dili tercümanlığı yapan Ferhan Hanım, Bursa Ekim Sanat Atölyesi Tiyatrosu’nda oyunculuk ve oyun yazarlığı yapıyor. Ferhan Hanım, yarışmada 15.000 TL kazanması durumunda çok sevineceğini söylüyor.

Time dergisine kapak olan ilk aktör kimdir? sorusuna joker hakkını kullanarak doğru cevap olan Charlie Chaplin cevabını verdi. 13 Ağustos 2018 pazartesi Kim milyoner olmak ister Ferhan Petek yarışmadan kaç lira kazandı ne kadar para aldı işte yarışmacımızın resmi:
13 Ağustos Kim milyoner olmak ister Ferhan Petek

Time dergisine kapak olan ilk aktör kimdir?
A) Marlon Brando
B) James Dean
C) Frank Sinatra
D) Charlie Chaplin
Cevap: D) Charlie Chaplin

Charlie Chaplin , (d. 16 Nisan 1889 , Londra – 25 Aralık 1977 ), İngiliz sinema yönetmeni , oyuncu , yazar , film müziği bestecisi , kurgucu ve komedyen . Yarattığı “Şarlo” ( Türkçe : Charlot, Tramp ) ile birlikte canlanmak. Londra’nın fakir bölgelerinden bulunan doğup büyüyen Chaplin, 1913’te gittiği ABD ‘de sinemaya başlamıştı. 1914’teki ilk filmi Yapan Bir Yaşama ‘filminin içinde çocuk oto yarışları filminde bol pantolonlu, kavun, büyük ayakkabılı, sürekli bastonunu çeviren ve sakar hareketleri ile gülünç mizansenler oluşturan “Şarlo” tiplemesini yarattı. Yapımlı eden yıllar icinde aralarında 1917 Takip Göçmen ettik Maceracı gibi filmlerinin de bulundugu altmıştan Fazla Kısa filmde oynayarak yeni gelişmekte Olan Sinemanın da etkisiyle dünya çapında görülmemiş Bir une Kavuştu. 1918 yılında çektiği Bir Köpeğin Hayatı filmi ile uzun metrajlı filmlere de sunulmuştur Chaplin,Mary Pickford , Douglas Fairbanks ettik DW Griffith ile Birlikte kurdukları United Artists filmi şirketinin ortağı olduktan Sonra Altına Hücum , Şehir Işıkları , Büyük Diktatör , Asri Zamanlar , Sirk ettik ve Sahne Işıkları gibi başyapıtlara imza attı. Kaynak: Time dergisine kapak olan ilk aktör kimdir

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 13 Ağustos 2018