Tozkoparan Celal ( Cemal Hünal ) kimdir?

Tozkoparan Celal ( Cemal Hünal ) kimdir?

Cemal Hünal yaz boyu Prime Time’da ekranlara gelmesi planlanan TRT1’in sevilen dizisi Tozkoparan dizisine dahil oldu. Ünlü oyuncu 22. bölümden itibaren Celal karakteri ile dizide yerini alacak. Tozkoparan Celal kimdir? Tozkoparan Celal karakterini canlandıran Cemal Hünal Kimdir?

Issız Adam filmiyle tüm Türkiye tarafından tanınan  Cemal Hünal 2 ekim 1976 İstanbul Teşvikiye doğumludur. Çocukluğu dedesinin yaptırdığı Cemal Hünal apartmanında geçmiştir.

Orta öğretimini Saint Benoit Fransız Lisesi’nde okuduktan sonra buradaki eğitimini yarıda bırakarak oyuncu lise üçüncü sınıftayken ailesi tarafından İskoçya’da olan Gordonstoun International Summer School’a yolladı.

Yüksek öğrenimini eğitiminide yurt dışında alan Cemal Hünal, oyunculuk eğitimini Los Angeles Ucla Extension’da, Santa Monica Collage’da ve London Film School gibi farklı eğitim alanlarından almıştır. Sektöre Amerika’da oynadığı kısa filmlerle  kenidnden bahsettiren oyuncu aynı zamanda da geçimini orada ailesine fazla yük olmamak için okurken bulaşıkçılık, aşçılık, barmenlik ve senaryo analistliği gibi işlerde çalışmıştır.

2007 yılı yapımı Çağan Irmak’ın “Ulak” filmiyle ekranlarla ilk kez buluşan oyuncunun şansı yine Çağan Irmak yapımı bir filmle 2008 yılında parlayacaktır.2008 yılında Melis Birkan’la başrolü oynadığı “Issiz Adam” filmiyle uzun yıllar adından bahsettirdi.2007-2009 yılları arasında Kanal D ekranlarında yayınlanan başrollerinde Tuba Büyüküstün ve Murat Yıldırım’ın oynadığı “Asi” filminde de oynamıştır.2011 yılında Lale Cangal ile evlenen oyuncunun Doğan Atilla adında bir de oğlu vardır.

Cemal Gürsel Hangi Dizilerde Oynamıştır? Hangi projelerde bulunmuştur?

 

 

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.