Tozkoparan Cihan’ın annesi kimdir? Gerçek adı nedir Ayşe Kökçü hakkında bilgiler….

Tozkoparan Cihanın annesi kimdir? Gerçek adı nedir Ayşe Kökçü hakkında bilgiler….

Tozkoparan Fragmanı yayınlandı 10 Haziran günü TRT1 ekranlarında yayınlanacak olan dizi heyecanla bekleniyor. Detaylar haberimizin devamında……

Özgür Ege Nalcı, Gökhan Atalay, Burak Kut ve Burcu Altın gibi oyuncuların  yer aldığı , çocuklar için özel yapım dizisi ‘Tozkoparan’ , sevenlerinin karşısına yeni bir oyuncuyla çıkacak; TRT 1 in sevilen dizisi Tozkoparan‘a Ayşe Kökçü dahil oldu.

Sabırsızlıkla beklenen dizi Tozkoparan’da usta oyuncu Ayşe Kökçü dizide Cihan’ın annesi olarak karşımıza çıkacak. Tozkoparan Cihan karakterini Burak Kut Canlandırıyor.

Ayşe Kökçü Kimdir?

 

Ayşe Kökçü 21 Mayıs 1955 yılında İstanbul’da doğmuştur. Kökçü Kuzguncuk’da çocukluğunu geçirmiştir. Kadıköy Kız Koleji’nde okumuştur. Usta oyuncu İstanbul Üniversitesi’nde Edebiyat bölümünü bitirmiştir. İstanbul Belediye Konservatuar bölümünde eğitim almış  Yıldız Kenter, Melih Cevdet gibi usta isimlerle beraber çalışmıştır. 1980 yılında mezun olan  Ayşe Kökçü Bir Kadın isimli oyunu sahnede tek başına oynayıp adından söz ettirmiştir.

1985 yılında Şener Şen’in rol aldığı Çıplak Vatandaş filminde oynamıştır. Uzun soluklu bir dizi olan hemen hemen hepimizin bildiği Bizimkiler dizisinde ününe ün katmıştır. Tanıklar isimli projede Turgut Özal’ın eşini canlandırmıştır. Avni Yalçın’dan boşanan usta oyuncunun bir de çocuğu vardır. Ayşe Kökçü Fox ekranlarında yayınlanan Şevkat Yerimdar ve Gülperide rol almıştır. Usta oyuncu Ayşe Kökçü şuanda TRT 1 ekranlarında 10 haziranda yayınlanacak olan Tozkoparan dizisine dahil oldu.

Toz Koparan Fragmanı yayınlandı! Toz Koparan 22. bölüm fragmanı.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 23 Mayıs 2019