Tozkoparan dizisi kaç bölüm devam edecek ne zaman bitecek final yapacak?

Tozkoparan dizisi TRT 1 ekranlarında pazar akşamları yayınlanıyor, hem çocuklar hem de büyükler tarafından ilgi ile merakla izleniyor ve reytinglerde de gittikçe başarılı bir çizgi çiziyor. Tozkoparan dizisi uzun süredir beklediğiniz hayal ettiğimiz kendi kahramanımızı kendimizin ürettiği, Osmanlı zamanında İskender isimli bir okçunun tarihte göstermiş olduğu yüksek başarıyı konu alan ve günümüz çocuklarına ata sporumuz ve geleneğimiz olan okçuluğa yönlendirmeyi hedefleyen güzel bir dizi olarak hepimiz çok beğendik.

Tozkoparan dizisinin bu beğeninin yanı sıra tarihimizi kültürümüzü harmanlayıp teknoloji ile güzel manzaralar ile bize aktarması inanın bizleri de çok sevindirdi. Buna öncülük eden ve Tozkoparan dizisini yayınlamayı bir görev bilen TRT ekibini de ayrıca kutlamak istiyorum. Gelelim asıl konumuz olan Tozkoparan dizisi kaç bölüm devam edecek ne zaman bitecek final yapacak konusuna. Tozkoparan dizisi TRT 1 ekranlarında pazar akşamları 17.15 de ekrana geliyor.

Trt1 Tozkoparan dizisi kaç bölüm devam edecek ne zaman bitecek final yapacak?Tozkoparan dizisi kaç bölüm sürecek finali ne zaman

İlk bölümünde kimsenin haberi olmadığı için düşük bir reyting alan ancak 2. ve 3. bölümlerinde reytinglerini yükselterek 14. sıraya kadar yükselen Tozkoparan dizisi 4. bölümü ile 2 Aralık 2018 pazar akşamı TRT 1’de kaldığı yerden devam edecek. Eğer Tozkoparan dizisi izlenme oranlarında yükseltmeye devam eder ve beklentilerin üzerine çıkarsa uzun soluklu bir dizi olacağını söyleyebiliriz. TRT1 genellikle dizilerine sahip çıkan ve senaryo bitmeden kolay kolay diziyi final yapmayan bir kanal olduğu için Tozkoparan dizisi kaç bölüm olacaksa o kadar devam edecek bitmeyecektir. Özel kanallar Maalesef ki çok büyük paralar harcasa bile reyting alamayan dizileri birkaç hafta sonra final yapıp ekrana çıkarmıyor bir daha. Ancak bu konuda TRT 1 gerçekten zor olanı başarıyor ve uzun süre dizi ve programların arkasında durabiliyor.

Tozkoparan dizisi kaç bölüm sürecek ne zaman bitecek final olacak sorusuna gelelim. Tozkoparan dizisinin ilk önce 25 bölümlük bir ön sözleşmesi bulunuyor. 25 bölüm başarılı bir şekilde devam ettikten sonra eğer reytinglerde iyi olur ve dizi devam edecek olursa dizinin gelecek sezonda kaldığı yerden devam edeceğini yani tozkoparanın 1. sezondan sonra ikinci yeni sezonda da kaldığı yerden devam edeceğini şimdiden söyleyebiliriz. Dizinin çoğu bölümü yaz aylarında çekildiği için okulların başlaması ile çekimler oldukça zorlaşmaya başladı. Zaten orman sahnelerinden dizinin yaz aylarında çekildiğini anlamış olmalısınız ki kış aylarında çekimleri daha çok iç mekanlarda olacağı için dizinin reytinglerinin biraz düşebileceği ancak ilkbaharla birlikte yeniden artışa geçeceğini şimdiden belirtelim.

Tozkoparan dizisi Finali ne zaman kaç bölüm devam edecekDolayısıyla Tozkoparan dizisi eğer büyük bir aksilik olmazsa sezon sonuna kadar 25 bölüm yayınlanacak ve daha sonra yaz tatiline girecek olan Tozkoparan dizisi yeni sezonda okulların açılmasıyla birlikte Eylül ayında ekrana yeniden merhaba diyecek. Eğer her şey yolunda giderse Tozkoparan iyi bir reyting alarak yoluna devam edecek olursa gelecek sezon için 40 bölümlük bir plan hazırlandı bile. İlk sezon 25 bölüm 2. sezon 40 bölüm olmak üzere toplam 65 bölümlük senaryonun yazıldığı ve hazır hale getirildiği ifade ediliyor.

Tozkoparan dizisinin nasıl olduğunu, beğenip beğenmediğini sorduğumuzda genellikle izleyicilerin yorumları olumlu yönde. Yani birçok kişi yediden yetmişe diziyi izliyor ve izleyenler genellikle memnuniyetini dile getiriyor. Tozkoparan dizisi ile ilgili yakın bir zamanda final veya erken final kararı beklemediğimizin şimdiden altını çizelim. Tozkoparan dizisinin erken final yapması mümkün gözükmüyor. Çünkü oldukça iyi reytingler almaya ve dizi beğenilerek izlenmeye devam ediyor.

Tozkoparan dizisi final mi erken final mi yapacak sezon finali ne zamanTozkoparan dizisi Finali ne zaman kaç bölüm devam edecek ne zaman bitecek?

Tozkoparan dizisi ilk sezonda 25 bölüm 2 sezonda 40 bölüm olmak üzere 65 Bölümlük senaryonun bitirilmesinden sonra tutulmaya ve iyi reyting almaya devam ederse 3. sezonda da TRT 1’de devam edebilir ancak bu kadar uzun vadeli hiç bir dizi için konuşamıyoruz. En sevilen en beğenilen diziler bile 20 – 25 bölümde artık kendini tekrar etmeye ve izleyiciyi bunaltmaya devam edince izleyici yavaş yavaş o diziyi bırakmaya başlıyor. Bakalım Tozkoparan dizisi özellikle genç izleyicileri ile birlikte nasıl bir yol takip edecek uzun süre devam edecek mi yoksa bir süre sonra Tozkoparan dizisi var mı yok mu Tozkoparan dizisi bitecek mi Tozkoparan dizisi final mi yapacak erken final mi olacak ya da Tozkoparan dizisi bitti mi bitecek mi var mı yok mu neden yok gibi sorular soracak miyiz bunları zamanla göreceğiz.

Şimdilik Tozkoparan dizisi yoluna oldukça iyi devam ediyor ve umarız bundan sonra da emin adımlarla yoluna devam edecektir. Farklı çizgileri sıcacık çekimleri, ahlaki değerlere önem veren içimizden birileri olarak tabir edeceğimiz bu güzel çocuk gençlik dizisi umarız uzun sürer. Sizlerde Tozkoparan dizisi ile ilgili yorum ve görüşlerinizi lütfen aşağıya samimi bir şekilde yazınız. Şimdiden teşekkür ederiz. Sorumuz Şu: Tozkoparan dizisini beğendiniz mi kaç bölüm sürmesini istersiniz? Merak edenler için Tozkoparan Dizisi Nerede Çekiliyor Orman Neresi?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Tozkoparan dizisi kaç bölüm devam edecek ne zaman bitecek final yapacak? (37 Yorum)

  1. Bayramda birilerini ziyarete gitsek bile izlemeyi başaran kız için YENİDEN BAŞLASIN lütfen

  2. Tozkoparan na cesaret verdi hiç bitmesi sezon olduğu için hepsi rüyamda görüyorum z olarak başladığ ıleri yay bulabilirsem sizi hatırlıyorum bende bir ok uyum hiç bitmesin

  3. Dizi cok kotu insallah final yapar tozkoparan dizisi her gün final yapsın diye dua ediyorum. Bence TRT1 ekibi tozkoparan dizisini kaldırsın inşşalllllah final yapın final yapın final yapııııın

  4. Tozkoparanı çok seviyorum 100 bölümden fazla olduğu surece sıkıntı yok ama hic bitmese fena olmaz. ( ve ayrıca ben herkesi çok ama çok seviyorum ama elifi daha çok seviyorum çok iyi rol yapıyor.)

  5. Oyuncularla hayranlari bulusa bilirlermi? Kizim metenin büyyük hayrani ve illa onunla tanismak istiyor. Biz almanyadan yaziyoruz

  6. Ya ne olur TOZKOPARAN dizisi 113. Bölüme kadar devam etsin veya 100. Bölüme kadar ne olurrrrr Mete oyuncusu yani Özgür Ege mi Efe mi ne olursa olsun çok iyi oyunculuk yapıyor zaten ayda çok para kazanıyor ama ne olur devam etsin Meteyi bizim ailemizden hepimiz beğendik hatta annem Meteyi görmek istiyor gerçek ismini bilmediğim için Mete diyorum❤️❤️❤️

Eklenme Tarihi: 2 Aralık 2018