Connect with us

Dizi Haberleri ve Dizi Oyuncuları

Tozkoparan

Tozkoparan Dizisi Nerede Çekiliyor, Hangi İl İlçe Manzaralı Yer Orman Neresi?

Trt1 de ekrana gelen Tozkoparan Dizisi Nerede Çekiliyor, Hangi İl İlçe Manzaralı Yer Orman Neresi? Tozkoparan dizisi 11 kasım pazar akşamı Trt1 ekranlarında yayınlanmaya başlayacak. Tozkoparan dizisinde genel olarak çocuk oyuncular yer alıyor. Bu yüzden de hem çocuk hem de büyük izleyicilere hitap eden bir dizi olacak.

Tozkoparan dizisi konusu bilgileri; Mete akciğer hastalığı olan ve İstanbul’da yaşayan bir çocuktur. Onun tedavisi için ailesi küçük bir kasabaya taşınırlar.Mete içine kapanık zeki bir çocuktur ancak astım hastasıdır. Mete okçuluğa karşı ayrı bir ilgi duymaktadır. Hastalığı onun bu sporu yapmasına engel olmaktadır. Mete’de okçu olmanın hayaliyle yaşar. Tozkoparan dizisinin çekildiği ev orman oldukça merak ediliyor, işte o evlerden birisi:

Tozkoparan dizisinin çekildiği ev orman

Mete’nin annesi de hastalığından dolayı sürekli Mete’nin üzerine titrer. Mete’nin hastalığı yaşadıkları İstanbul’da ki hava kirliliğinden dolayı daha da ağırlaşır. Bu yüzden ailesi ani bir kararla il değiştirip Mete’nin sağlığı için yeşili bol bir kasabaya taşınırlar. Tüm aile ilk başlarda çok zorlanırlar. Hem okullarından arkadaşlarından doğup büyüdükleri ortamdan uzak kalırlar. Bu yüzden ablası Mete’yi suçlar bu durumdan dolayı.

Peki Tozkoparan Dizisinde çocukların gittiği okul ve orman neresi nasıl gidilir? Öncelikle belirtelim ki Tozkoparan Dizisi İstanbul ilimizde Beykoz‘da çekiliyor. Tozkoparan Dizisinde çocukların gittiği ormanda Beykoz yakınlarında bulunan ormandır. Gizemli Yabaninin de bulunduğu orman sahneleri de Beykoz’da bulunan ormanlarda çekildi. Yine Beykoz belediyesinin ve milli eğitim müdürlüğünün izni ile okulda da çekimlere izin verildi. Yani Sonuç olarak Tozkoparan İstanbul’da Beykoz ilçesinde çekiliyor..

Bunu Görmelisin!  20 Ocak Tozkoparan Var mı Yok mu Neden Yok Bitti mi Yeni Bölüm Ne zaman?

Tozkoparan Dizisi Reyting Sonuçları nasıl?

Tozkoparan dizisinin çekildiği okul neresi neredeTozkoparan Dizisi Nerede Çekiliyor sorusuna Mete ve çocukların gittiği okul da merak konusu oldu. Tozkoparan Dizisi Nerede hangi okulda Çekiliyor Mete hangi okula gidiyor sorusuna da yukarıda gördüğünüz okulla cevap verelim: Tozkoparan İstanbul’da Beykoz ilçesinde çekiliyor, bu okulda Beykoz ilçesinde bulunuyor..

Tozkoparan dizisinin çekildiği okul neresi nerede: Mete ve ailesinin de yeşillikler içindeki bu resmini sizlerle paylaşmazsak olmaz: Tozkoparan İstanbul şehrimizde Beykoz ilçesinde çekiliyor..

Mete okula başlar ve okulunda okçuluk eğitiminin verildiği öğrenir. Okçuluk üzerine iki takım vardır Kara Yel ve Mavi ay. Bu iki okçuluk takımı hem maddi manevi hem kişilik olarak birbirine zıt çocuklardan oluşmaktadır. Bu yüzden sürekli rekabet içerisindedirler. Hocaları da onları yıl sonu müsabakalarına sokmak için çalıştırmaktadır.

Tozkoparan dizisinin çekildiği köy kasaba neresi sorusuna bu manzarayı ve güzel görünümü paylaşarak yanıt verelim: Tozkoparan İstanbul’da Beykoz ilçesinde çekiliyor..

Tozkoparan dizisinin çekildiği köy kasaba neresi

 

Tozkoparan dizisi İstanbulda Aşiyan ormanı ve parkında da çekiliyor. Tozkoparan dizisinin ev sahnelerini daha önceden hatırlayanlar olabilir. Tozkoparan dizisi Kiralık Aşk dizisinin çekildiği mekanlardan birinde çekiliyor. Kiralık Aşk dizisinde Ömer karakterinin evini hatırlayanlar olabilir. İşte Tozkoparan dizisi Kiralık Aşk dizisinin çekildiği o evde çekiliyor.

Kiralık aşk dizisinde Ömerin evi Tozkoparan dizisinde kullanılıyor

Mete’nin babası okul müdürü olduğu için Kara Yel takımına katılır ancak bu takımla anlaşamaz. Mavi Ay takımına katılır. Burada sever ve sevilir.Mete istediği takımı ve okçuluk sporunu bulmuştur. Burası Mete’ye iyi gelir. Zamanla hastalığı da iyileşecektir. İstediği sporla da uğraşmaktadır.

Bunu Görmelisin!  20 Ocak Tozkoparan Var mı Yok mu Neden Yok Bitti mi Yeni Bölüm Ne zaman?

Mete’nin hayatı ormanda yaşayan eski bir okçu olan ve insanlardan uzak kalan Salih’le tanışınca değişir. Salih çocukların ısrarı üzerine onları çalıştırmayı kabul eder. Salih amcaları sayesinde hem kişilik ahlak yönünden olgunlaşırlar hem de sporu pekiştirirler. Mavi Ay ve Karayel takımı arasında savaş devam eder. Mete yeni hayatına alışmaya çalışmaktadır.

Metenin kütüphanede gördüğü Temrenli kasabası tarihi kitabı içinde Yabani resmini gördü. Temrenli kasabası neresidir Temrenli nerenin kasabası diye merak edenler olmuştur. Temrenli kasabası çıkardığı usta okçularla tarihe adını kaydetmiştir. Temrenli kasabasının neresi olduğunu hemen yazalım: Temrenli, Van ilinin Çaldıran ilçesine bağlı bir köydür. Tozkoparanda Salih yani Yabani burada Van depreminde oğlunu kaybetmiş o acıya dayanamayıp İstanbula gelmiştir. Tozkoparan Mahallesi Nerede, Tozkoparan dizisi nerede çekiliyor mahalle neresi? Tozkoparan dizisi temrenli kasabası neresi:Tozkoparan dizisi temrenli kasabası neresi

Tozkoparan Dizisinin Tekrarı Ne Zaman Hangi Gün Saat Kaçta

Tozkoparan dizisi pazar günü yayınlanmaya başlıyor. Tozkoparan dizisinde çocukların Salih’le (Yaban lakabını verdiler çocuklar) tanıştıkları orman ve okçuluk çalıştıkları orman nerededir? Adı nedir? Tozkoparan dizisi nerede çekiliyor? Bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz. Tozkoparan İstanbul’da Beykoz ilçesinde çekiliyor.. Mekanlar ve orman manzaralı yerler Beykoz ilçemizin üst kısımlarında bulunan  ormanlık alandır..

TRT1 ekranlarına Yeni bir Türk Kahraman geliyor!

TRT 1’de tüm çocukların ve onlarla birlikte ailelerin severek izleyeceği, sıra dışı ve macera dolu bir hikaye ekrana gelecek: Tozkoparan! Yapımcılığını Veya i.m.p. yapım Elif Hamamcı’nın, yönetmenliğini Şevki Es’in üstlendiği Tozkoparan’da çocukların çok seveceği ve örnek alacağı bir kahraman ortaya çıkacak. Gelişim çağındaki çocukların ve gençlerin, ruhsal ve bedensel gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan Tozkoparan, yediden yetmişe tüm izleyicilerin gönlünde taht kuracak.

Bunu Görmelisin!  20 Ocak Tozkoparan Var mı Yok mu Neden Yok Bitti mi Yeni Bölüm Ne zaman?

Küçük Mete’nin hastalıktan kahramanlığa uzanan hikâyesi…

Minik yıldız Özgür Ege Nalcı’nın hayat vereceği Mete karakterinin hastalığı ile mücadele etmek için ailesiyle birlikte İstanbul’dan küçük bir kasabaya yerleşmesiyle başlayan hikâyede, Mete’nin yolu okçuluk sporuyla kesişecek ve ardı arkası kesilmeyen maceralar izleyici ile buluşacak.

Çocuk oyunculara, ünlü oyuncularda eşlik ediyor.

Yunus Emre dizisinde Yunus Emre karakteri ile gündeme gelen Yusuf Gökhan Atalay; projede eski bir kemankeşi canlandırıyor. Mete’nin annesini ekranların sevilen yüzü Burcu Altın, okul müdürü olan babasını ise ünlü yıldız Burak Kut oynuyor.

Tozkoparan İskender günümüzde tekrar hayat buluyor

916 yılında gelmiş geçmiş en uzun menzilli oku atarak Osmanlı kayıtlarına giren ve bu güne kadar rekoru kırılamayan kemankeş Tozkoparan İskender de bu projenin sürprizleri arasında yer alıyor.

Heyecan Dolu Okçuluk Müsabakaları İçin Hazır Olun!

Hayal dünyasında kendisini şahbaz okçu Tozkoparan olarak hayal eden Mete Sağlam, rahatsızlığı ve annesinin korumacı tavırlarından dolayı bugüne kadar okçuluk yapamamıştır. Mete taşındığı kasabada bu fırsatı yakalayacak ve büyük bir maceranın içine girecek.

Tozkoparan Yabani Kimdir? Neden Ormanda Saklanıyor

Continue Reading
Reklamlar
Bunları da seversin..

1978 Yılında Kayseri'de doğru. Gazi Üniversitesi Eğitim fakültesinde lisans ve Sosyal bilimler Enstitüsünde yüksek lisansını tamamladı. Uzun süredir habercilik üzerine çalışmalar yürütüyor. Yaşam felsefesi ise ''Cümleler doğrudur sen doğru isen, doğruluk bulunmaz sen eğri isen''..

39 Yorum Var

39 Comments

 1. Emir aydın

  22 Ocak 2019 at 09:21

  Bende metenin yaslarindayim

 2. Emir aydın

  22 Ocak 2019 at 09:19

  Bende katılmak istiyorum ayrıca bazen evde ağlıyorum lütfen benide alın kayseri

 3. Sinan

  12 Ocak 2019 at 11:42

  Güzel olmuş çocuklarımla her pazar izliyoruz cumartesi sabahıda eski bölümlerini izliyoruz

 4. Hüsniye rize

  7 Ocak 2019 at 00:27

  Merhabalar biz severek izliyoruz benim 3 oğlum var 9aylık bebeğim var ozan ayhan doğan ozanım diyoki bende olmalıyım ofilime anlatamam çok şeyler öğreniyo.bu arada saatleri iyiki ekene alınmış yarın okul var. Benim oğlum çok ballıdır inşanlah bir gün bir filimde oynama şansını yakalar

 5. Hüsniye

  7 Ocak 2019 at 00:25

  Merhabalar biz severek izliyoruz benim 3 oğlum var 9aylık bebeğim var ozan ayhan doğan ozanım diyoki bende olmalıyım ofilime anlatamam çok şeyler öğreniyo.bu arada saatleri iyiki ekene alınmış yarın okul var. Benim oğlum çok ballıdır inşanlah bir gün bir filimde oynama şansını yakalar

 6. Mustafa

  6 Ocak 2019 at 18:50

  Milli duygularımızı harekete geçiren bir yapım. Emeğinize sağlık

 7. Ayşe Sultan -kerem Asaf ve elif

  24 Aralık 2018 at 23:00

  Ailecek severek izliyoruz .

 8. Anonim

  24 Aralık 2018 at 16:19

  Bende o filme katılmak istiorum oyuncu boşluğu varmı

 9. Kani yuksel

  23 Aralık 2018 at 18:36

  Ailecek severek izliyoruz. Hafta sonunu sabırsızlıkla bekliyoruz.cocuklara aile sevgisi ve dostluğu öğretiyor.

 10. murat bakişgan erzurum hınıs

  23 Aralık 2018 at 18:23

  mili olan okçuluğu çocuklarımıza sevdirdiğiniz unutulan mili deyerlerimizi dizilerde oynatığınız için teşkürler Ertuğrul gazi abdul hamir gibi dizileri verdiğiniz içinde ayrıyeten minetarım sevgiler

 11. Muammer kuzkaya

  23 Aralık 2018 at 17:42

  Bende Cok begeniyorum cok Güzel cocuklar Icin ISO Sittendezernat yok

 12. Bodrum dan Iris

  23 Aralık 2018 at 13:38

  Yabancı olarak normal de Türk filmleri izlemiyorum. Fakat bu dizi kendimi, Mete gibi, küçükken okulda psikolojik baskı gördüm. Şimdi 54 yaşındayım ve her hafta dört gözle tozkoparan dizisi bekliyorum 🙂 hem iyi bir dizi, hem de iyi oyuncular. Bunun dışında çocuklar baskı görürlerse bu dizinden güzel bir ders var. Kötülük her zaman iyilikle davranırsın. Tebrik ederim. İlk sefer severek Türk filmi zeyrediyorum

 13. Süheyla

  22 Aralık 2018 at 12:26

  Çok güzel bir çocuk dizisi zevle izliyoruz oğlumla

 14. ALPEREN KIRŞAN

  17 Aralık 2018 at 15:57

  TRT’ye yakışır bir dizi tek kelimeyle anlatmak gerekirse “MUHTEŞEM”

 15. Alperen kırşan

  17 Aralık 2018 at 15:53

  tek kelimeyle “HARİKA”

 16. Anonim

  16 Aralık 2018 at 20:24

  Çok güzel ecdadimizin hatırlamak onlarla gurur duymak ve yavrularınımiza anlatmak ve onlar gibi yetiştirmek böyle pirojelerin devamını bekliyoruz çok teşekkür ediyorum bu hikayeye emeği geçen bütün oyunculara ve hepsine

 17. Emine akskl

  15 Aralık 2018 at 11:14

  Güzel bir dizi emeği geçen herkese teşekkürler çocuklarım severek iziliyor

 18. Anonim

  12 Aralık 2018 at 07:38

  Çok güzel bir dizi, küçük kızım 4 yaşında sürekli tekrarlarını seyrediyor.Butun karakterleri bizden iyi biliyor.tesekurler TRT, kaliteli yapımlara devam.

 19. Hulya

  9 Aralık 2018 at 10:25

  Harika bir dizi çocuklarım zevkle izliyor küçük olmalarına rağmen tabi bende başarılarınız daim olsun

 20. Anonim

  8 Aralık 2018 at 11:24

  Harika çok güzel bayıldım

 21. Hulya

  2 Aralık 2018 at 18:51

  Tebrikler severek izliyoruz ihtiyacımız var böyle dizilere

 22. Anonim

  2 Aralık 2018 at 18:49

  Tebrikler trt 1 boyle güzel diziler in devamını dilerim severek izliyoruz

 23. Saffet

  1 Aralık 2018 at 11:33

  Trt yi tebrik ediyoruz ailecek seyrediyoruz teşekkürler…

 24. Ugur

  1 Aralık 2018 at 09:53

  Her yonuyle harika bir dizi. Sacma sapan dizilerin yaninda farkini ortaya koyan egitici ve ogretici

 25. Ceren

  25 Kasım 2018 at 18:33

  Bencede çok güzel bir dizi lütfen devamıda gelsin. Kızım ve oğlum severek izliyoruz.

 26. Elif

  25 Kasım 2018 at 18:26

  Biz ailecek bayılıyoruz

 27. ismet soner

  25 Kasım 2018 at 18:24

  dört dörtlük bir çocuk dizisi. çocuk dizisi dediğime bakmayın, valla ben de izliyorum. 🙂

 28. Emel Türker

  24 Kasım 2018 at 11:53

  Oğlum da ben de severek izliyoruz. Çekildiği yer de konu da güzel ve sürükleyici ilgi çekici çocukları kendi kültürümüz de hayat konusunda eğitici güzel bir dizi.Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

 29. hulya

  24 Kasım 2018 at 10:35

  yabancı diziler gibi macera dolu ben şu an ilk defa seyrediyorum ilgimi çekti güzel diziye benziyorkaliteli yapimları özledik burak kut olmasida güzel olmuş

 30. hulya

  24 Kasım 2018 at 10:33

  yabancı diziler gibi macera dolu ben şu an ilk defa seyrediyorum ilgimi çekti güzel diziye benziyor

 31. Özlem

  18 Kasım 2018 at 19:12

  Dizi çok güzel hele bide Yusuf Gökhan Atalay varsa emğinıze sağlık

 32. Oktay

  18 Kasım 2018 at 19:11

  Yaşım 56 Diziyi seyretmek için kahvehaneyi bırakıp eve geldim.

 33. Nazan Karakoç

  18 Kasım 2018 at 18:22

  dizinin tekrarını ve yeni bölümünü şu anda seyrediyorum 42 yaşındayım ama o kadar dizinin içine bu yaştaki çocuklar gibi girdim ki harika kapıldım bugün çocuğum hiç büyümeyen maceracı şımarık ruhum ikiye katlandı keşke bende oynasam güzel sesimle renk katsam diziye sanatçı ruhum şımarık tavırlarla nede güzel olurdu

  • Yönetici

   18 Kasım 2018 at 18:42

   Nazan hanım gerçekten bizim çocuklarda cok sevdi, onlarla bizde izliyoruz.. Trt ye teşekkürler..

   • Anonim

    19 Kasım 2018 at 15:59

    cok cok güzel bir dizi. kaliteli. 10 numara

   • Ahmed

    19 Kasım 2018 at 16:01

    cok cok güzel bir dizi. kaliteli. 10 numara. TRT ye tesekkürler.

    • Susamli pogaca

     25 Kasım 2018 at 19:06

     Cok begendim basarilarinizin devamini diliyorum

     • Ali Özyılmaz

      1 Aralık 2018 at 10:24

      Çok güzel bir dizi eğitici ve öğretici emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

     • Gülcan

      5 Aralık 2018 at 00:32

      flimi çok severek ve eğlenerek kardeşlerimle beraber izliyoruz hiç bitmesini istemiyoruz çok eğitici ve eğlenceli bir flim olmuş başariların devamıni dilerim

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunlara baktın mı Tozkoparan

To Top