Tozkoparan Dizisi Nerede Çekiliyor, Hangi İl İlçe Manzaralı Yer Orman Neresi?

Trt1 de ekrana gelen Tozkoparan Dizisi Nerede Çekiliyor, Hangi İl İlçe Manzaralı Yer Orman Neresi? Tozkoparan dizisi 11 kasım pazar akşamı Trt1 ekranlarında yayınlanmaya başlayacak. Tozkoparan dizisinde genel olarak çocuk oyuncular yer alıyor. Bu yüzden de hem çocuk hem de büyük izleyicilere hitap eden bir dizi olacak.

Tozkoparan dizisi konusu bilgileri; Mete akciğer hastalığı olan ve İstanbul’da yaşayan bir çocuktur. Onun tedavisi için ailesi küçük bir kasabaya taşınırlar.Mete içine kapanık zeki bir çocuktur ancak astım hastasıdır. Mete okçuluğa karşı ayrı bir ilgi duymaktadır. Hastalığı onun bu sporu yapmasına engel olmaktadır. Mete’de okçu olmanın hayaliyle yaşar. Tozkoparan dizisinin çekildiği ev orman oldukça merak ediliyor, işte o evlerden birisi:

Tozkoparan dizisinin çekildiği ev orman

Mete’nin annesi de hastalığından dolayı sürekli Mete’nin üzerine titrer. Mete’nin hastalığı yaşadıkları İstanbul’da ki hava kirliliğinden dolayı daha da ağırlaşır. Bu yüzden ailesi ani bir kararla il değiştirip Mete’nin sağlığı için yeşili bol bir kasabaya taşınırlar. Tüm aile ilk başlarda çok zorlanırlar. Hem okullarından arkadaşlarından doğup büyüdükleri ortamdan uzak kalırlar. Bu yüzden ablası Mete’yi suçlar bu durumdan dolayı.

Peki Tozkoparan Dizisinde çocukların gittiği okul ve orman neresi nasıl gidilir? Öncelikle belirtelim ki Tozkoparan Dizisi İstanbul ilimizde Beykoz‘da çekiliyor. Tozkoparan Dizisinde çocukların gittiği ormanda Beykoz yakınlarında bulunan ormandır. Gizemli Yabaninin de bulunduğu orman sahneleri de Beykoz’da bulunan ormanlarda çekildi. Yine Beykoz belediyesinin ve milli eğitim müdürlüğünün izni ile okulda da çekimlere izin verildi. Yani Sonuç olarak Tozkoparan İstanbul’da Beykoz ilçesinde çekiliyor..

Tozkoparan Dizisi Reyting Sonuçları nasıl?

Tozkoparan dizisinin çekildiği okul neresi neredeTozkoparan Dizisi Nerede Çekiliyor sorusuna Mete ve çocukların gittiği okul da merak konusu oldu. Tozkoparan Dizisi Nerede hangi okulda Çekiliyor Mete hangi okula gidiyor sorusuna da yukarıda gördüğünüz okulla cevap verelim: Tozkoparan İstanbul’da Beykoz ilçesinde çekiliyor, bu okulda Beykoz ilçesinde bulunuyor..

Tozkoparan dizisinin çekildiği okul neresi nerede: Mete ve ailesinin de yeşillikler içindeki bu resmini sizlerle paylaşmazsak olmaz: Tozkoparan İstanbul şehrimizde Beykoz ilçesinde çekiliyor..

Mete okula başlar ve okulunda okçuluk eğitiminin verildiği öğrenir. Okçuluk üzerine iki takım vardır Kara Yel ve Mavi ay. Bu iki okçuluk takımı hem maddi manevi hem kişilik olarak birbirine zıt çocuklardan oluşmaktadır. Bu yüzden sürekli rekabet içerisindedirler. Hocaları da onları yıl sonu müsabakalarına sokmak için çalıştırmaktadır.

Tozkoparan dizisinin çekildiği köy kasaba neresi sorusuna bu manzarayı ve güzel görünümü paylaşarak yanıt verelim: Tozkoparan İstanbul’da Beykoz ilçesinde çekiliyor..

Tozkoparan dizisinin çekildiği köy kasaba neresi

 

Tozkoparan dizisi İstanbulda Aşiyan ormanı ve parkında da çekiliyor. Tozkoparan dizisinin ev sahnelerini daha önceden hatırlayanlar olabilir. Tozkoparan dizisi Kiralık Aşk dizisinin çekildiği mekanlardan birinde çekiliyor. Kiralık Aşk dizisinde Ömer karakterinin evini hatırlayanlar olabilir. İşte Tozkoparan dizisi Kiralık Aşk dizisinin çekildiği o evde çekiliyor.

Kiralık aşk dizisinde Ömerin evi Tozkoparan dizisinde kullanılıyor

Mete’nin babası okul müdürü olduğu için Kara Yel takımına katılır ancak bu takımla anlaşamaz. Mavi Ay takımına katılır. Burada sever ve sevilir.Mete istediği takımı ve okçuluk sporunu bulmuştur. Burası Mete’ye iyi gelir. Zamanla hastalığı da iyileşecektir. İstediği sporla da uğraşmaktadır.

Mete’nin hayatı ormanda yaşayan eski bir okçu olan ve insanlardan uzak kalan Salih’le tanışınca değişir. Salih çocukların ısrarı üzerine onları çalıştırmayı kabul eder. Salih amcaları sayesinde hem kişilik ahlak yönünden olgunlaşırlar hem de sporu pekiştirirler. Mavi Ay ve Karayel takımı arasında savaş devam eder. Mete yeni hayatına alışmaya çalışmaktadır.

Metenin kütüphanede gördüğü Temrenli kasabası tarihi kitabı içinde Yabani resmini gördü. Temrenli kasabası neresidir Temrenli nerenin kasabası diye merak edenler olmuştur. Temrenli kasabası çıkardığı usta okçularla tarihe adını kaydetmiştir. Temrenli kasabasının neresi olduğunu hemen yazalım: Temrenli, Van ilinin Çaldıran ilçesine bağlı bir köydür. Tozkoparanda Salih yani Yabani burada Van depreminde oğlunu kaybetmiş o acıya dayanamayıp İstanbula gelmiştir. Tozkoparan Mahallesi Nerede, Tozkoparan dizisi nerede çekiliyor mahalle neresi? Tozkoparan dizisi temrenli kasabası neresi:Tozkoparan dizisi temrenli kasabası neresi

Tozkoparan Dizisinin Tekrarı Ne Zaman Hangi Gün Saat Kaçta

Tozkoparan dizisi pazar günü yayınlanmaya başlıyor. Tozkoparan dizisinde çocukların Salih’le (Yaban lakabını verdiler çocuklar) tanıştıkları orman ve okçuluk çalıştıkları orman nerededir? Adı nedir? Tozkoparan dizisi nerede çekiliyor? Bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz. Tozkoparan İstanbul’da Beykoz ilçesinde çekiliyor.. Mekanlar ve orman manzaralı yerler Beykoz ilçemizin üst kısımlarında bulunan  ormanlık alandır..

TRT1 ekranlarına Yeni bir Türk Kahraman geliyor!

TRT 1’de tüm çocukların ve onlarla birlikte ailelerin severek izleyeceği, sıra dışı ve macera dolu bir hikaye ekrana gelecek: Tozkoparan! Yapımcılığını Veya i.m.p. yapım Elif Hamamcı’nın, yönetmenliğini Şevki Es’in üstlendiği Tozkoparan’da çocukların çok seveceği ve örnek alacağı bir kahraman ortaya çıkacak. Gelişim çağındaki çocukların ve gençlerin, ruhsal ve bedensel gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan Tozkoparan, yediden yetmişe tüm izleyicilerin gönlünde taht kuracak.

Küçük Mete’nin hastalıktan kahramanlığa uzanan hikâyesi…

Minik yıldız Özgür Ege Nalcı’nın hayat vereceği Mete karakterinin hastalığı ile mücadele etmek için ailesiyle birlikte İstanbul’dan küçük bir kasabaya yerleşmesiyle başlayan hikâyede, Mete’nin yolu okçuluk sporuyla kesişecek ve ardı arkası kesilmeyen maceralar izleyici ile buluşacak.

Çocuk oyunculara, ünlü oyuncularda eşlik ediyor.

Yunus Emre dizisinde Yunus Emre karakteri ile gündeme gelen Yusuf Gökhan Atalay; projede eski bir kemankeşi canlandırıyor. Mete’nin annesini ekranların sevilen yüzü Burcu Altın, okul müdürü olan babasını ise ünlü yıldız Burak Kut oynuyor.

Tozkoparan İskender günümüzde tekrar hayat buluyor

916 yılında gelmiş geçmiş en uzun menzilli oku atarak Osmanlı kayıtlarına giren ve bu güne kadar rekoru kırılamayan kemankeş Tozkoparan İskender de bu projenin sürprizleri arasında yer alıyor.

Heyecan Dolu Okçuluk Müsabakaları İçin Hazır Olun!

Hayal dünyasında kendisini şahbaz okçu Tozkoparan olarak hayal eden Mete Sağlam, rahatsızlığı ve annesinin korumacı tavırlarından dolayı bugüne kadar okçuluk yapamamıştır. Mete taşındığı kasabada bu fırsatı yakalayacak ve büyük bir maceranın içine girecek.

Tozkoparan Yabani Kimdir? Neden Ormanda Saklanıyor

YORUMLAR

 1. Merhaba ben Azerbeycanlıyım Tozkoparan dizisin hep izlüyorum ve çok seviyorumm. En sevdiyim diz Tozkoparan dizisidi. Bua arada Arkadaşlar Azerbaycanı taniyormusuz ? Qardeş ölke.❤️

 2. Merhaba ben türkmenistanlı güzel bende bu filmi çok ama çok severek izliyorum ve oyuncuları çok seviyorum özellikle tuanayı nolur benim yazdıklarımı görürseniz bana cevap verebilirmisiniz bende sizin gibi oyuncu olmak istiyorum ama nasıl olunduğunu bilmiyorum bana yol gösterebilirmisiniz sizi çok seven hayranınız ✋✌

 3. Bende hep bir filmde oynamak istedim ama olmadı malesef ki Nasıl filme KATILA bilirim acaba?

  1. Filme katılmak için ilk önce basvuru yapman gerek canim

 4. Okçulukta ve mete çok iyi gözüküyo:-s

 5. Yaaa inşallah mete sağlığına kavuşur ama benimde bir hastalığım var dilerim inşallah bende metede sağlığımıza kavuşuruz ve sağlığı yerinde olmayanlara ALLAH HERKEZE ACIL ŞIFALAR VERSIN HAYDE HERKEZE İYİ GÜNLER 🙂 &&&

  1. BEN LEYAYI TUANAYI VE DEMIR VE OZGURU COK SEVIYORUM HARIKA OYNUYOLAR

 6. Yaaa bana söyleyin hangisi tatlı değil 🙂

 7. Yaaa bana söyleyin hangisi tatlı değil

 8. Yaa çok güzel bir film ama bazı insanlar trete1 fazla girmiyor keşke show yada fox dizisinde yayınlasaydiniz bu arada çok güzel bir film oyuncular hepsi birbirinden tatlı 🙂

  1. Evet gerçekten öyle ama trt1 iyiya böyle iyi…

 9. Tozkoparan mükemmel.En sevdiğim dizi. Dünyanin en iyi dizisi TOZKOPARAN. Tüm oyuncuları çok seviyorum. Ama en en en sevdiğim oyuncu LEYA KIRŞAN.

 10. benide oynatın metenin yaşındayım 4 tane fimlmde oynadım oyuncuyum şu anda bi filmde oynamıyorum ama tozkopara filminde oyniya bilirim bana geri cevap vermeniz yeterlidir beykoz gelirim bende istanbulda yaşıyom.iyi günler dilerim:)

  1. (bilmek isteyen sorar)kimsin sen aaa bu arada cevabını saat 19:00 gönderir misin

 11. Ben tozkoparanın sıkı takipçisiyim bende sizin ekibe katılmak isterim

 12. Arkadaşlar en sevdiğim film Tozkoparan filmi Mete burak ve Elif.Ekibinize selamlar olsun.Bende sizin ekibinize katılmak istiyorum

 13. çok iyi ve severek izlediğim bir dizi tozkoparan ekibinin başarılarını diliyorum. yakında bende ajans yazılıp tozkoparan ekibine katılmayı düşünüyorum, ailemle bu konuştuktan sonra elbette. herkese iyi günler.

 14. Cok guzel bir dizi devamını diliyorum, basarılar

 15. EN SEVDİĞİM ÇOCUK DİZİSİ BU VE HER PAZAR İZLİYORUM EN SEVDİĞİM OYUNCU:ÖZGÜR EGE NALCI YANİ METE

  1. Çok güzel bir dizi her bölümünü severek izliyorum.

 16. Ben de çok severim en sevdiğim oyuncu ÖZGÜR EGE NALCI yani METE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.