Tozkoparan dizisine Cemal Hünal Dahil oldu!

Tozkoparan dizisine Cemal Hünal ve Ayşe Kökçü Dahil oldu!

Tozkoparan, verdiği aradan sonra yeni sezonda diziye yeni katılan ünlü oyuncularla beraber 10 Hazirandan itibaren TRT1’de yayınlanacak Dizinin kadrosuna Cemal Hünal ve  Ayşe Kökçü dahil oldu. 10 Hazirandan itibaren TRT1’de. Dizinin kadrosuna yakışıklı usta oyuncu Cemal Hünal dahil oldu.

İzleyici kitlesi çocuklar olacak olan dizinin kadrosunda  Cemal Hünal ise Celal karakterine hayat verecekken Ayşe Kökçü ise dizide Mete’nin büyükannesi olarak seyircilerinin karşısında olacaktır. Dizi seyirciler tarafından merak ile bekleniyor.

Ayşe Kökçü Kimdir?

Ayşe Kökçü 21 Mayıs 1955 yılında İstanbul’da doğmuştur. Kökçü Kuzguncuk’da çocukluğunu geçirmiştir. Kadıköy Kız Koleji’nde okumuştur. Usta oyuncu İstanbul Üniversitesi’nde Edebiyat bölümünü bitirmiştir. İstanbul Belediye Konservatuar bölümünde eğitim almış  Yıldız Kenter, Melih Cevdet gibi usta isimlerle beraber çalışmıştır. 1980 yılında mezun olan  Ayşe Kökçü Bir Kadın isimli oyunu sahnede tek başına oynayıp adından söz ettirmiştir.

1985 yılında Şener Şen’in rol aldığı Çıplak Vatandaş filminde oynamıştır. Uzun soluklu bir dizi olan hemen hemen hepimizin bildiği Bizimkiler dizisinde ününe ün katmıştır. Tanıklar isimli projede Turgut Özal’ın eşini canlandırmıştır. Avni Yalçın’dan boşanan usta oyuncunun bir de çocuğu vardır. Ayşe Kökçü Fox ekranlarında yayınlanan Şevkat Yerimdar ve Gülperide rol almıştır. Usta oyuncu Ayşe Kökçü şuanda TRT 1 ekranlarında 3 Haziranda yayınlanacak olan Tozkoparan dizisine dahil oldu.

Cemal Hünal Kimdir ?

Cemal Hünal 2 ekim 1976 İstanbul Teşvikiye doğumludur. Çocukluğu dedesinin yaptırdığı Cemal Hünal apartmanında geçmiştir.Orta öğretimini Saint Benoit Fransız Lisesi’nde okuduktan sonra buradaki eğitimini yarıda bırakarak oyuncu lise üçüncü sınıftayken ailesi tarafından İskoçya’da olan Gordonstoun International Summer School’a yolladı.

Eğitimibe Yüksek öğrenimle devam eden Cemal Hünal oyunculuk eğitimini Los Angeles Ucla Extension’da, Santa Monica Collage’da ve London Film School gibi farklı eğitim alanlarından almıştır. Sektöre Amerika’da oynadığı kısa filmlerle  kenidnden bahsettiren oyuncu aynı zamanda da geçimini orada ailesine fazla yük olmamak için okurken bulaşıkçılık, aşçılık, barmenlik ve senaryo analistliği gibi işlerde çalışmıştır.

Cemal Hünl’ın Rol Aldığı Dizi Ve Filmler :

  • Asi 2007 (Kerim)
  • Issız Adam

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Etiketler: , Eklenme Tarihi: 23 Mayıs 2019