Tozkoparan Yabani (Salih) Kimdir? Neden Gizemli Ormanda Saklanıyor Amacı Ne?

TRT1 ekranlarında başlayan Tozkoparan dizisinde yabani kimdir yabani neden ormanda saklanıyor amacı nedir Mete yabani ile tanışacak mı Çocuklar Yabani iğde neden korkuyor yabani ormanın gizemli bir adamıdır. Tozkoparan dizisinde yabani oldukça önemli bir yer ediniyor ve çocukların gizemli ormandaki gizemli adamı tanımaları da zaman alıyor. Tozkoparan Yabani karakterini oynayan oyuncumuz Yusuf Gökhan Atalay‘dır.  Hakkında bilgiler aşağıda verilmiştir.

Tozkoparan Yabani Kimdir? Neden Gizemli Ormanda Saklanıyor Amacı Ne?

11 Kasım 2018 pazar akşamı TRT 1’de başlayan Tozkoparan dizisi 2. bölümü ile 18 Kasım pazar günü kaldığı yerden devam ediyor. Tozkoparan dizisinde en önemli ve gizemli adamların başında ormanda saklanan ve oldukça yaşlı birini canlandıran yabani isimli kişi yer alıyor. yabani kimdir Tozkoparan dizisinde önemi nedir tarihteki Gizemi nedir Gerçek tarihte Tozkoparan var mıdır Yabani Gerçek tarihte var mı Sorularına burada yanıt vermek istiyoruz.

Tozkoparan Dizisi Nerede Çekiliyor? Hangi Ormanda

Tozkoparan dizisi yabani hakkında gerçek bilgilerTozkoparan dizisinde en önemli oyuncuların başında mete yer alıyor. Mete Karayel takımında Okçuluk üzerine Eğitim alan ve ok atma işini biraz daha ileri götürüp hayallerini süsleyen ve rüyalarına giren tarihi karakterlerden birisi olan Tozkoparan İskender’in rolünü canlandıran Mete ormanda Gizemi ile ünlü yabani ile tanışır ve yabani kendisine birçok konuda bilgi verecek bir kişidir. Mete Mavi Ay takımında oldukça önemli bir rol üstlenirken arkadaşları ile olan ilişkileri oldukça üst düzeye çıkmıştır.

Mete ormanda Okçuluk üzerine eğitimler alıp denemeler yaparken ormanda insanlardan uzak yaşayan yabani adını verdikleri eski bir kemankeş olan Salih’le tanışmasıyla Her şey birdenbire değişmeye başlar. Çünkü yabani geleneksel Türk okçuluğu nun son temsilcisidir, ve yabani Mete ile birlikte Okçuluk üzerine tüm bilgileri Mete’ye aktarmaya başlar. çocuklara birçok eğitim veren yabani yani Salih Okçuluk üzerine bildiği tüm her şeyi çocuklara aktarır Böylelikle okçuluğun tarihimizdeki önemli yeri çocuklara aktarılmıştır.Tozkoparan dizisi yabani kimdir tarihte var mı

Tozkoparan Yabani Neden Gizemli Ormanda Saklanıyor Amacı Ne?

Tozkoparan Yabani Kimdir? Tozkoparan Yabani karakterini oynayan oyuncumuz Yusuf Gökhan Atalay‘dır. Yusuf Gökhan Atalay kimdir kısa bilgiler verelim: Gökhan Atalay, 23 Mayıs 1974 tarihinde başkentimiz Ankara‘da dünyaya gelmiştir. Yusuf Gökhan Atalay 1994-1998 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda eğitim almıştır. Uzun süre tiyatro ile uğraşıp kendisini geliştiren Yusuf Gökhan Atalay 2005 yılından itibaren İstanbul‘da yaşamaya başlamış ve dizi film sinema tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

Yusuf Gökhan Atalay 2014 yılında evlenmiştir. 2016 yılında başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Kaan Taşaner, Barış Bağcı, Hülya Darcan gibi isimlerin yer aldığı “Diriliş: Ertuğrul” dizisinde “Atabey Şahabettin” karakterini canlandırdı. 2015 yılında Trt1 de “Yunus Emre Aşkın Yolculuğu” dizisinde Yunus Emre rolünde başrolde oynadı. Yusuf Gökhan Atalay hakkında aşağıdaki video detaylı bilgiler vermektedir.Tozkoparan dizisi yabani gerçek adı

Yusuf Gökhan Atalay Tozkoparan Dizisinde Yabani Rolünde Oynuyor:

Tozkoparan Yabani Neden Gizemli Ormanda Saklanıyor Amacı Nedir sorusuna da hemen yanıt verelim. Yabani kendisini toplumdan soyutlamış doğal bir yaşam sürmektedir. Bu yüzden ormanın gizeminde yaşamayı tercih etmiştir. Kendisini keşfeden çocuklara okçuluk eğitimi vermeye başlayacak ve onları ahlaken de iyi birer çocuk olarak eğitecektir. Bu arada 3. bölüm sonunda Aşiyan yakınlarında bir orman çocuğu belirir. Tozkoparan Orman çocuğu kimdir merak konusu oldu. Tozkoparan Orman çocuğu hakkında 4. bölümde bilgiler detaylandırılacaktır:

Tozkoparan Orman çocuğu kim

Tozkoparan Yabani Tarihte var mı Gerçek tarihte yabani yaşamış mı? Hayır tarihi kayıtlarda yabani yer almıyor ancak dizide yer verilmiş olan hayali bir karakterdir. Tozkoparan Yabani (Salih) oğlunu  Van depreminde kaybetmiş ve sonra İstanbula gelmiş ve kendisini ormana hapsetmiş bir kişidir. Mete ve arkadaşları onu ikna edecek ve Tozkoparan Yabani (Salih) Çocuklara Okçuluk eğitimi vermeye başlayacaktır.

Metenin kütüphanede gördüğü Temrenli kasabası tarihi kitabı içinde Yabani resmini gördü. Temrenli kasabası neresidir Temrenli nerenin kasabası diye merak edenler olmuştur. Temrenli kasabası çıkardığı usta okçularla tarihe adını kaydetmiştir. Temrenli kasabasının neresi olduğunu hemen yazalım: Temrenli, Van ilinin Çaldıran ilçesine bağlı bir köydür. Tozkoparanda Salih yani Yabani burada Van depreminde oğlunu kaybetmiş o acıya dayanamayıp İstanbula gelmiştir.

Tozkoparan dizisi Salih yabani hakkında bilgiler

Tozkoparan Yabani -Salih hakkında detaylı video izleyin: 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Tozkoparan Yabani (Salih) Kimdir? Neden Gizemli Ormanda Saklanıyor Amacı Ne? (4 Yorum)

  1. Çox maraqlı dizidir.Övladlarımla beraber izleyirik.Tozkoparan İskenderin tarixi bir şexs olduğunu araşdırıb öyrendikden sonra daha da maraqlı geldi.Emeyinize sağlıq..

  2. Yaşım 25 ama ben çok beğendim diziyi. Kimse diziyi kötülemeye kalkmasın. Gayet hoş ve bizlerin de aslında fantastik yapımları yapabileceğimizi gösteren dizilerden biri olmuş. Herkesin izleyebileceği muazzam bir yapım. Devamını dilerim. Ata sporumuz okçuluk güzel işleniyor ve Tozkoparan İskender kimdir merak ettirtiyor. Şahsen Tozkoparan İskender’i araştırdım ve hayatı beni çok etkiledi.

Eklenme Tarihi: 18 Kasım 2018