TRT 1 Rastgele Programının Sunucusu Kimdir ? Şoray Uzun İnstagram Hesabı

Şansı bol gözü pek olanların yarışma programı TRT 1 Rastgele programının sunucusu kimdir ? Rastgele sunucusu daha önce hangi dizi ve filmlerde oynuyordu ? Şoray Uzun kimdir instagram hesabı ve hayatına dair bilinmeyen özel bilgileri.

Bir zamanlar usta oyuncu Nejat Uygur’un oğulları Behzat ve Süheyl’in sunduğu Şahane Pazar yarışmasının bir benzeri TRT 1 ekranlarında başlıyor. Rastgele sunucusu kimdir yüzünü hatırladığımız ancak adını ve oynadığı dizileri bir türlü çıkartamadığımız ünlü oyuncu hakkındaki bilgiler.

TRT 1 Rastgele Programının Sunucusu Kimdir Şoray Uzun İnstagram Hesabı

Şoray Uzun Kimdir ?

1967 doğumlu ikizler burcudur. Aslen Bulgaristan göçmenidir. Her programda Razgrad’lı olduğunu söylemektedir. Bulgaristan’ın Türk’lere yaptığı zulme dayanamayan ailesi Şoray’ı 5 yaşındayken alıp Türkiye’nin Adana semtine yerleşti. Adının eşi yoktur. Babası Türkan Şoray hastasıdır. Eşi hamile iken izlediği Türkan Şoray filminden esinlenerek kızım olur ise adını Türkan, Oğlum olur ise de Şoray koyacağım demiş ve bu hayalini gerçekleştirmiş. Tır şoförü olan babası sürekli şehirler arası seyahat etmekteydi. Şoray ile daha çok annesi ilgileniyordu.

Şoray Uzun Kimdir

Şoray ilköğretimi Adana’da okuduktan sonra ailesi İstanbul Yenibosna’ya taşındı. Okul yıllarında çok başarılı öğrenciydi. Liseyi bitirdikten sonra üniversite için sınavlara girdi. İstediği okul olan Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesini bitirdi. Üniversite zamanında Radyo-Tv bölümünü ikinci anadal olarak okudu. Okumuş olduğu Radyo ve Televizyonculuk bölümü onun hayatındaki en iyi tercihi oldu.

Rastgele Sunucusu Kimdir

Her Genç gibi üniversiteyi bitirdikten sonra iş başvurularına başladı. Bulgaristan zulmünden Türkiye’nin starına doğru uzanan bir hikayesi var. Hürriyet gazetesinde haber muhabiri olarak işe başladı. Belli bir mıntıka içerisinde polise gelen ihbarlara gidiyor çekimler yapıyor yazılarını Hürriyet gazetesinde yayınlıyordu. Haber muhabirliğini 2,5 yıl yaptıktan sonra bıraktı ve AVM’de güvenlik görevlisi olarak işe başladı. O yıllarda nereden bilebilirdi ki bir gün Rastgele programının sunucusu kimdir dediklerinde Şoray’ın benim diyeceğini.

Kendisi bir proje üretmesi gerekiyordu. Radyo ve Tv kanallarında çevre edinmiştir. Kanal 7 ile Şoray Uzun Yollarda adlı projesi için anlaştı. İlk projesi ile profesyonel çekim yapmış yeterli reytingler toplamıştı. Bu başarı onun film ve dizi sektörüne girmesini sağladı. 1996 yılında Süt Kardeşler filminde yer aldı. Bu onun ilk filmi olarak kaldı. Dizi hayatına ise figüran olarak 1987 yılında Belene dizisinde Bulgar askeri olarak rol aldı.

Rastgele sunucusu daha önce nerede oynuyordu ? Hangi dizi

1992 yılında Mahallenin Muhtarları dizisindeki Ferhat Adı ile onu tanıyoruz. 1994 yılında ise Kaygısızlar dizisindeki Kültigin Alpay olarak karşımıza çıkmıştı. Mahallenin serserisi olarak bir kıza aşıktı. 1997 yılında Hande Ateizi nin dizisi Ruhsar’da Elvis Presley’i oynamıştı. 2013 yılında konuk olduğu Çocuklar Duymasın adlı dizideydi. Son olarak ise 2016 yılında Pamuk Prenses filminde oynadı. Yaklaşık üç yıldır ekranlara uzak olan Şoray Rastgele programının sunucusu olma teklifine olumlu baktı.

Rastgele sunucusu daha önce nerede oynuyordu

Rastgele Sunucusu kimdir ? Yarışmaya nasıl başvuru yapılır ve Şoray hakkındaki bilinmeyenleri sizin ile paylaştık. 15 Haziran itibari ile cumartesi ve pazar günleri saat 20:00’da TRT1 ekranlarında yayınlanacak yarışma için şimdiden yerinizi ayırtın. Sunucumuza istagram hesabı @uzunsoray tagı ile ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Etiketler: Eklenme Tarihi: 5 Haziran 2019