TRT1 3’te 3 Tarih Yarışma Başvurusu Katılım Formu şartları Sunucusu Danışmanı

yorumsuz
22 kez okundu

TRT1’in çok yakında yeni bir tarih programı ve yarışmasını izleyenlerinin beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Yeni Ve İddialı ”3’te 3 Tarih” isimli yarışma Programının Sunucusu başvuru şartları ve formu ile yarışmada danışmanlık yapacak olan Tarih profesörünün kim olduğu kesinleşerek belli oldu.

TRT1 ekranlarında başlayacak olan 3’te 3 Tarih Yarışması oldukça zevkli heyecanlı ve tarihe karşı ilgi duyanların buluşacağı bir program olacak. 3’te 3 Tarih yarışma şartları neler, kimler başvuru yapabilir nasıl katılıp yarışmacı oluruz diyorsanız ve mülakata gelip kendinizi göstermek istiyorsanız 3’te 3 Tarih Başvurusu Katılım Formu şartları konumuzu dikkatlice okuyabilirsiniz.

3’te 3 Tarih Yarışması Nasıl Bir yarışma Kimler Katılabilir?

TRT1 3’te 3 Tarih Yarışması yarışmacı olanlara sorulacak olan 3 er tarih sorusundan başlıyor. Sorulan 3 soruya da doğru cevap veren yarışmacı bir üst tura hak kazanıyor. Bir üst turda da diğer rakipleriyle beraber sorulan yine 3 zor soruyu da bilen yarışmacı bir sonraki yarı final turuna kalıyor. Orada sorulan 3 soruyu da doğru cevaplarsa final sorusu olan 10. soru soruluyor ve doğru cevapladığında büyük ödülün sahibi oluyor. Büyük ödül kesinleşmese de 1.000. 000 tl olacağı konuşuluyor sosyal medyada..

Trt1 3 te 3 tarih yarışması başvuru katılım

3’te 3 Tarih Yarışması Sunucusu Kim Danışman Hoca Kim?

3’te 3 Tarih Yarışmasına tarihi bir dizide oynayan ve herkesin sevip saydığı ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan sunacak. Programın sunucusu olan Diriliş Ertuğrul dizisinin yıldızı Engin Altan Düzyatan 1 milyon TL ödüllü yarışmaya katılanlarla kısa bir sohbetten sonra soruları sormaya başlayacak ve her soru için yarışmacıların bazen fikir alacağı, bazen fırça yiyeceği bir de danışman hocaları olacak. Bu danışman hoca ise Prof. Dr. Tufan Gündüz olacak.

3 te 3 tarih sunucusu Engin Altan Düzyatan

3’te 3 Tarih Yarışmasının sunucusu olan Engin Altan Düzyatan dizi oyuncusu ve halen Diriliş Ertuğrul dizisinde rekorlar kırmaya devam ediyor. Dizi bu yıl 5. sezonu ile ekrana gelirken izleyicinin gönlüne Ertuğrul gazi olarak taht kuran Engin Altan Düzyatan çok seviliyor. Oldukça gerçekçi oyunculuk kabiliyeti ile sevenlerine güzel bir tarihi dizi izletiyor..

3’te 3 Tarih Yarışması danışmanı olan hoca ise Prof. Dr. Tufan Gündüz : Kariyeri oldukça iyi olan tarih profesörünü danışman hocamız olarak görünce oldukça sevindim. Çünkü benimde üniversitede hocamdı. Ankara’da Gazi üniversitesinde okumuş olan, özellikle tarih bölümü ve tarih öğretmenliği bölümündeki öğrencilerin iyi bildiği alanında uzman bir hocamızdı. Şimdi böyle bir tarih yarışmasında hocamızı görmek gerçekten güzel olacak.

3 te 3 tarih yarışması danışman hoca Prof. Dr. Tufan Gündüz

Trt1 3’te 3 Tarih Yarışması Başvurusu Katılım Formu ve Şartları?

3’te 3 Tarih Yarışmasına katılmak için özel bir şart aranmıyor. Ancak tarihe ilgi alaka duymanız gerekir, aksi takdirde daha ilk sorudan elenmeniz mümkün. Yarışmada iddialı olabilmeniz için tarihi konularda kendine güvenen yarışmacılar olması gerekli. Bu arada sorulacak sorulardan ilk barajı geçenler belli bir ödülü almaya hak kazanacak.

3’te 3 Tarih Yarışmasına nasıl gidilir: yarışma için seçmeler ve ön mülakat yapılacak. Mülakatta yarışmacı adaylarına 3 soru sorularak tarihe olan ilgi alakaları tespit edilecek. Sorular öyle çok kolay da değil çok zor da değil, her seviyeden sorular olacak. Mesela Fatih sultan Mehmet’i yetiştiren hocasının adı nedir? gibi. Sorulara yanıtlar tarihe olan ilgi alakayı gösterecek ve seçilen kişilere yarışma için randevu verilecek. 3’te 3 Tarih Yarışmasına katılma şansı bulanlar Trt stüdyolarında deneme çekimlerine katılacak ve yarılma gününü beklemeye başlayacaklar.

Trt1 3’te 3 Tarih Yarışması Başvurusu Mülakat Katılım Formu?

Trt1 de salı günleri yayınlanacak olan 3’te 3 Tarih Yarışmasına başvurmak için öncelikle katılım formunu doğru ve dikkatli şekilde doldurmanız ve güncel bir resmi göndermeniz gerekli. Kısa özgeçmişiniz ile birlikte tüm iletişim sorularına doğru şekilde yanıtlar verip formu onaylayın. Yapılacak inceleme sonrasında uygun görülürseniz telefonla aranarak mülakata çağrılacaksınız. trt1.com.tr/programlar/basvuru adresinden yarışma formuna ulaşıp doldurabilirsiniz.. 3’te 3 Tarih Yarışma Başvuru Formu için TIKLAYIN

3’te 3 Tarih Yarışması Ne Zaman Hangi Gün Başlıyor?

Hazırlıkları devam eden 3’te 3 Tarih programı Ekim ayında izleyiciyle buluşacak ve ”salı” akşamları izleyiciyle buluşacak. Tarih bilgisine güvenenlerin yarışacağı ‘3’te 3 Tarih‘ adlı programda bir yarışmacı 3 soruyu art arda doğru cevaplarsa o ödülü cebe koyuyor ve 3 yeni soruyla yoluna devam ediyor. Yarışmada ünlü tarihçi Prof. Dr. Tufan Gündüz, sorulan her sorunun tarihsel sürecini anlatırken tüm soruları doğru yanıtlayan yarışmacı büyük ödül olan 1 milyon TL sahibi olacak.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Etiketler: Eklenme Tarihi: 23 Eylül 2018