TRT1 3’te 3 Tarih Yarışma Başvurusu Katılım Formu şartları Sunucusu Danışmanı

TRT1’in çok yakında yeni bir tarih programı ve yarışmasını izleyenlerinin beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Yeni Ve İddialı ”3’te 3 Tarih” isimli yarışma Programının Sunucusu başvuru şartları ve formu ile yarışmada danışmanlık yapacak olan Tarih profesörünün kim olduğu kesinleşerek belli oldu.

TRT1 ekranlarında başlayacak olan 3’te 3 Tarih Yarışması oldukça zevkli heyecanlı ve tarihe karşı ilgi duyanların buluşacağı bir program olacak. 3’te 3 Tarih yarışma şartları neler, kimler başvuru yapabilir nasıl katılıp yarışmacı oluruz diyorsanız ve mülakata gelip kendinizi göstermek istiyorsanız 3’te 3 Tarih Başvurusu Katılım Formu şartları konumuzu dikkatlice okuyabilirsiniz. TRT1 3’te 3 Tarih Yarışma Başvurusu Katılım Formu şartlarından önce programa kimler gelebilir kimler katılabilir şartları neler kısaca bilgiler verelim sizlere:

TRT1 3'te 3 Tarih Yarışma Başvurusu Katılım Formu şartları

3’te 3 Tarih Yarışması Nasıl Bir yarışma Kimler Katılabilir?

TRT1 3’te 3 Tarih Yarışması yarışmacı olanlara sorulacak olan 3 er tarih sorusundan başlıyor. Sorulan 3 soruya da doğru cevap veren yarışmacı bir üst tura hak kazanıyor. Bir üst turda da diğer rakipleriyle beraber sorulan yine 3 zor soruyu da bilen yarışmacı bir sonraki yarı final turuna kalıyor. Orada sorulan 3 soruyu da doğru cevaplarsa final sorusu olan 10. soru soruluyor ve doğru cevapladığında büyük ödülün sahibi oluyor. Büyük ödül kesinleşmese de 1.000. 000 tl olacağı konuşuluyor sosyal medyada..

3 de 3 tarih yarışmasına başvuru formu hakkında detaylı bilgilendirme sayfamızın en alt kısmında sizlere sunulacaktır. 3 de 3 tarih yarışmasına başvuru yapmak ve katılım formunu doldurmanız için gerekli olan tüm detayları burada sizlere sunmak istiyoruz: 3 de 3 tarih yarışmasına başvurmak için gerekli olan bilgiler nelerdir?

3 de 3 tarih yarışmasına başvuru formu

3 te 3 tarih yarışmasına başvuru formunda başvuru için gerekli bilgiler:

Adınız
Soyadınız
T.C. Kimlik Numaranız
Cinsiyetiniz
Doğum Tarihiniz
E-Posta
Cep numaranız
Size ulaşabileceğimiz diğer bir cep numarası
Yaşadığınız şehir
Adresiniz
Aktif olarak kullandığınız sosyal medya hesaplarınız nelerdir?

Trt1 3 te 3 tarih yarışması başvuru katılım

3’te 3 Tarih Yarışması Sunucusu Kim Danışman Hoca Kim?

3’te 3 Tarih Yarışmasına tarihi bir dizide oynayan ve herkesin sevip saydığı ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan sunacak. Programın sunucusu olan Diriliş Ertuğrul dizisinin yıldızı Engin Altan Düzyatan 1 milyon TL ödüllü yarışmaya katılanlarla kısa bir sohbetten sonra soruları sormaya başlayacak ve her soru için yarışmacıların bazen fikir alacağı, bazen fırça yiyeceği bir de danışman hocaları olacak. Bu danışman hoca ise Prof. Dr. Tufan Gündüz olacak.

3 te 3 tarih sunucusu Engin Altan Düzyatan

3’te 3 Tarih Yarışmasının sunucusu olan Engin Altan Düzyatan dizi oyuncusu ve halen Diriliş Ertuğrul dizisinde rekorlar kırmaya devam ediyor. Dizi bu yıl 5. sezonu ile ekrana gelirken izleyicinin gönlüne Ertuğrul gazi olarak taht kuran Engin Altan Düzyatan çok seviliyor. Oldukça gerçekçi oyunculuk kabiliyeti ile sevenlerine güzel bir tarihi dizi izletiyor..

3’te 3 Tarih Yarışması danışmanı olan hoca ise Prof. Dr. Tufan Gündüz : Kariyeri oldukça iyi olan tarih profesörünü danışman hocamız olarak görünce oldukça sevindim. Çünkü benimde üniversitede hocamdı. Ankara’da Gazi üniversitesinde okumuş olan, özellikle tarih bölümü ve tarih öğretmenliği bölümündeki öğrencilerin iyi bildiği alanında uzman bir hocamızdı. Şimdi böyle bir tarih yarışmasında hocamızı görmek gerçekten güzel olacak.

3 te 3 tarih yarışması danışman hoca Prof. Dr. Tufan Gündüz

Trt1 3’te 3 Tarih Yarışması Başvurusu Katılım Formu ve Şartları?

3’te 3 Tarih Yarışmasına katılmak için özel bir şart aranmıyor. Ancak tarihe ilgi alaka duymanız gerekir, aksi takdirde daha ilk sorudan elenmeniz mümkün. Yarışmada iddialı olabilmeniz için tarihi konularda kendine güvenen yarışmacılar olması gerekli. Bu arada sorulacak sorulardan ilk barajı geçenler belli bir ödülü almaya hak kazanacak.

3’te 3 Tarih Yarışmasına nasıl gidilir: yarışma için seçmeler ve ön mülakat yapılacak. Mülakatta yarışmacı adaylarına 3 soru sorularak tarihe olan ilgi alakaları tespit edilecek. Sorular öyle çok kolay da değil çok zor da değil, her seviyeden sorular olacak. Mesela Fatih sultan Mehmet’i yetiştiren hocasının adı nedir? gibi. Sorulara yanıtlar tarihe olan ilgi alakayı gösterecek ve seçilen kişilere yarışma için randevu verilecek. 3’te 3 Tarih Yarışmasına katılma şansı bulanlar Trt stüdyolarında deneme çekimlerine katılacak ve yarılma gününü beklemeye başlayacaklar.

Trt1 3’te 3 Tarih Yarışması Başvurusu Mülakat Katılım Formu?

Trt1 de salı günleri yayınlanacak olan 3’te 3 Tarih Yarışmasına başvurmak için öncelikle katılım formunu doğru ve dikkatli şekilde doldurmanız ve güncel bir resmi göndermeniz gerekli. Kısa öz geçmişiniz ile birlikte tüm iletişim sorularına doğru şekilde yanıtlar verip formu onaylayın. Yapılacak inceleme sonrasında uygun görülürseniz telefonla aranarak mülakata çağrılacaksınız. trt1.com.tr/programlar/basvuru adresinden yarışma formuna ulaşıp doldurabilirsiniz.. 3’te 3 Tarih Yarışma Başvuru Formu için TIKLAYIN

3’te 3 Tarih Yarışması Ne Zaman Hangi Gün Başlıyor?

Hazırlıkları devam eden 3’te 3 Tarih programı Ekim ayında izleyiciyle buluşacak ve ”çarşamba – perşembe” akşamları izleyiciyle buluşacak. Tarih bilgisine güvenenlerin yarışacağı ‘3’te 3 Tarih‘ adlı programda bir yarışmacı 3 soruyu art arda doğru cevaplarsa o ödülü cebe koyuyor ve 3 yeni soruyla yoluna devam ediyor. Yarışmada ünlü tarihçi Prof. Dr. Tufan Gündüz, sorulan her sorunun tarihsel sürecini anlatırken tüm soruları doğru yanıtlayan yarışmacı büyük ödül olan 1 milyon TL sahibi olacak.

Trt1 3'te 3 Tarih Yarışması Başvurusu Mülakat Katılım

3’te 3 Tarih programı çarşamba ve perşembe günleri başlıyor. Yarışmacıların oldukça keyif alacakları yeni yarışma programına başvurular hızla devam ederken seçmeler için jüri üyelerinin karşısında sorularak sorulara soğukkanlı cevap vermeniz yarışmaya seçilmek ve katılmak için oldukça önemli olduğunu hatırlatalım. 3’te 3 Tarih programı Trt1 ekranlarında çarşamba ve perşembe günleri saat 20.00 da ekrana gelecek.

Engin Altan Düzyatan’ın sunumu ile devam edecek olan 3’te 3 Tarih programı yarışması oldukça heyecanlı ilk bölümü ile çarşamba günü Diriliş Ertuğrulun saatinde ekrana gelecek. 3’te 3 Tarih Trt1 de hangi günlerde tekrar yayınlanacak yeniden ekrana geleceği gün ve saatleri tekrar bölümlerini de sizlere buradan duyurmaya çalışacağız. 3’te 3 Tarih programına katılım için üstte başvuru linki verdik ancak başvuru yoğunluğu nedeni ile kısıtlı sayıda yarışmacının onaylanacağını öğrendik.. 3’te 3 Tarih programı hakkında detayları yazmaya devam edeceğiz.. İşte ilk bölümün tamamının videosu:

3’te 3 Tarih Yarışma Başvuru Formu için TIKLAYIN

3’te 3 Tarih ilk Yarışmacısı Gökşen Anıl Ulukuş 50 bin lira kazandı: 31 Ekim 2018 Çarşamba
3’te 3 Tarih programı Yarışmacısı Rabia Uçaklı Kaç lira kazandı: Ödül alamadı 🙁
3’te 3 Tarih programı Yarışmacısı Zafer Bolgi Kaç lira kazandı: 3.000 tl ödül aldı..

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

TRT1 3’te 3 Tarih Yarışma Başvurusu Katılım Formu şartları Sunucusu Danışmanı (55 Yorum)

 1. İyi akşamlar.Ben önceki sezonda başvurmuştum.Bu sezon için de geçerli mıdır.Tekrar başvuru yapmak istedim bu tc de başvuru var dedi.

 2. Girmedigim bas vurmadigim uarisma kalmadi ama hic birinden ha er gelmedi 3te3birzamanlar programina katilmak ıstiyorum ama bir turlu yazim gitmiyor buda benim.şansım cep 05418159169 iysallah bu numaradan beni ararsiniz

 3. Benide ankaraya mülakata çağırdılar lakin nasıl olacak kaç defa çağrıliylruz sora ne zaman dönülüyor belli mi yaşayan var mi

  • Gittim girdim mülakat a olumlu geçti diyemem kameraya alan arkadaş çok resmi olduğu için stres yaptım

 4. Ankara’da Sönmezer iş merkezine çağırdılar mülakat için ama ne olduğu belli değil hiç bilgi yok. Doğrumudur acaba Ankara için mülakat yeri daha önce giren var mı

 5. Yarışma nerede . mülakat derken nerede .ilk önce yarışmaya katılamaz miyiz televizyon a çıkmadan önce eğleneceksiniz ön eleme vs yol masrafları.nsl.olacak.kacgun olacak yarisma

 6. Merhaba,başvuru formunu doldururken yanlışlıkla enter’a basarak eksik bilgiler gönderdim.Bunu değiştirme imkanım var mı? Varsa nasıl?
  Teşekkürler

  • Olumlu sonuçlarda kısa sürede dönüş yapılıyor ama başvurular çok fazla olduğu için bir müddet bekleyebilirsiniz..

   • Mehmet bey lütfen yardımcılığı bana. Ben 31 Ekim de başvurdum hala arayan olmadı.. Bu benim için çok önemli.. Olumu – olumsuz haber verirseniz çok sevinirim

    • Bilal Bey başvuru sayısı yüz binlere ulaştı, bu yüzden herkesin aranması ve herkese sıra gelmesi elbette çok zor, biraz sabır gerekiyor sanırım..

 7. Hocam ben formu doldurdum ama e posta ve numaram değişti bana nasıl ulaşabilirler yardımcı olursanız sevinirim

 8. Merhaba ben azeriyim nasil basvuru yapa bilirim.tc kimlik numaram yok.lutfen yardim edin.cok isdiyorum katilmak.

 9. Ben yabanciyim nasil bas vurim?tc kimlik numaram yok.ama turk tarihiyle ilgili kendime guveniyorum.bu yarismada yarisnak cok istiyorum

 10. Şuan da hangi ay dan itibaren çağrılmaya başlandı. Ben Ekim 31 de başvurdum hala çağrılmadım

 11. Merhaba,ben çağırıldım mülakata,yazılı sınava da girdim,soruları da sordular cevapladim,yazılı sınavda da varsa 1veya 2 hatam vardır,iddialiyim yani,peki bundan sonrası nasıl oluyor,beklemedemiyiz onu nasıl öğrenebilirim yada eğlendik mi,ne oldu,sordum bekleyin denildi ama gerçekten merak ediyorum sonucu

 12. Mrh ben bugün formu doldurdum,ama ben almanyada oturuyorum acaba başvurum kabul olurmu…saygılar

 13. İyi günler;yarışmaya başvuru yaptım acaba dönütlerin ne zaman alacağımız noktasında bilgi alabilmem mümkün mü?

 14. Merhaba yarışmaya katılmak istiyorum yanlız başvuru formunu döldürdükten sonra beklemeye aldı onaylanmadi
  Başvuru için başka bir alteratıf varmi

 15. Merhaba geçen hafta 3te 3 Tarih ‘e başvuru yaptım ancak sonuçlarını nasıl öğrenebilirim acaba:)

 16. Yarişmanizi çok beğendim fakat sudütyonuzun yerdeki şekli israil bayrağını andiriyo lütfen yerdeki şeklini değistirin

 17. Selamünaleyküm yarışmayı bir 5 dakika kadar izledim ve ilk 20 30 saniyesinde gözüme çarpan ilk şey zeminde kullanılan motifler ve desenler bende çağrıştırdığı İsrail’in Sion Yıldızlı bayrağı şeklini andırıyor dikkatinizi çekmek istedim

  • Hayır tabiki, TRT1 3’te 3 Tarih Yarışma Başvurusu Katılımında herhangi bir ücret yok, sadece kazandığınız paradan bir miktar vergi kesintisi oluyor..

 18. Bizler tarihi olan bir milletiz. Çok eski medeniyete sahibiz. Böyle bir yarışmayı bizlere hazırladıkları için teşekürler

Etiketler: Eklenme Tarihi: 23 Eylül 2018