Trt1 Reyting Sisteminden Neden Çıkıyor Asıl Sebebi Nedir?

Trt reytinglerde nelen yok niçin çıktı ve Trt1 Reyting Sisteminden Neden Çıkıyor Asıl Sebebi Nedir? gibi sorulara yanıt vereceğiz bu konumuzda. Bildiğiniz üzere bazı kurum ve kuruluşlar Trt dizilerinin gerçekten çok gösterilip reklam pastasından büyük pay aldıkları söyleniyordu. Geçtiğimiz haftalarda TRT’nin reyting sisteminden çıkacağı haberleri medya organlarında yer almış ve şaşkınlıkla okunmuştu.

Öncelikle Trt neden reyting sisteminden çıkıyor yada çıkmak istiyor mantıklı bir izah açıklama nasıl getirebiliriz diye sorunca tek mantıklı cevap Devlet kurum ve kuruluşu olduğu için özel sektör arasındaki rekabetin dışında yer almak istemiş olabilir. Bu aynen Digitürk paralı bir platform olduğu için reyting sisteminden çıkmak istediği ve ne kadar izlendiğinin ifşa olmaması için istemiş olabilirler.

Trt1 Reyting Sisteminden Neden Çıkıyor sorusuna resmi bir açıklama yapılmadı henüz ancak çıktıktan sonra gerekçeli bir karar bekliyoruz bizlerde. TRT’nin reytinglerden çıkış tarihi de kesin olarak belli oldu. Posta Gazetesinin magazin habercisi yazarı Mesut Yar’ın son köşe yazısına göre TRT, 24 Mayıs 2018 tarihinden itibaren reyting sisteminde yer almayacak. Bu radikal kararın gerekçelerini bekliyoruz.

24 Mayıs’tan itibaren Trt1 de ekrana gelen başarılı yapımlardan Diriliş Ertuğrul, Payitaht Abdülhamid, Mehmetçik Kûtulamâre gibi iddialı dizileri günlük reyting sonuçlarında göremeyeceğiz. Bu da elbette sağlıklı sonuçlar vermeyen bir düzene geçilmesi anlamına geliyor. Trt dizi ve habercilikte artık hiç bir kanalı reyting sıralamalarında yer almayacak Ab ve Total reytingleri hesaplamalara dahil olmayacak.

Sizce Trt1 ve diğer Trt kanallarının Reyting Sisteminden çıkması doğru mu?Neden çıkmış ayrılmış olabilirler bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Trt1 Reyting Sisteminden Neden Çıkıyor Asıl Sebebi Nedir? (1 Yorum)

Eklenme Tarihi: 16 Mayıs 2018