Türk Dizilerine Latin Amerika’dan 3 Büyük Ödül

Produ Awards 2020’de (2020 Produ Ödülleri) Türk Dizi sektörü için bir şova dönüştü. Bir Zamanlar Çukurova dizisi ‘En iyi Yabancı Dizi’, Vahide Perçin ‘En İyi Yabancı Kadın Oyuncu’ ve Taner Ölmez ‘En İyi Yabancı Erkek Oyuncu’ kategorisinde büyük ödülün sahibi oldu.

Bir Zamanlar Çukurova 50 Ülkede

Bu yıl dördüncü kez düzenlenen ve Latin Amerika’nın en prestijli ödüllerinden olan, Emmy’si olarak kabul edilen “Produ Awards” ödüllerinde ‘Bir Zamanlar Çukurova‘ 3 kategoride finale kaldı. Latin Amerika’da 14 Latin Amerika ülkesinde “Bitter Lands (Acı topraklar)” adıyla yayımlanan dizi  ‘En iyi Yabancı Dizi‘ ödülünü aldı. Dizi dünya çapında ise 50 ülkede izleniyor.

Vahide Perçin’e Latin Amerika’dan Gururlandıran Ödül

Produ Awards 2020‘de “En İyi Yabancı Kadın Oyuncu” kategorisinde ödülü kazanan ise Vahide Perçin oldu. Vahide Perçin ATV nin sevilen dizisi “Bir Zamanlar Çukurova” da yetmiş bölümdür Hünkar rolüne hayat veriyor. Hünkar rolüyle büyük ödülü kazanan Vahide Perçin bu ödülü alan ilk Türk Kadın Oyuncu oldu.

Mucize Doktor’un Ali Vefa’sı Taner Ölmez’e Büyük Ödül

Latin Amerika’da rüzgar estiren Türk dizilerinden birisi de ‘Mucize Doktor’. Taner Ölmez ‘Mucize Doktor’ dizisindeki Dr. Ali Vefa rolüyle ‘En İyi Yabancı Erkek Oyuncu‘ kategorisinde büyük ödülü aldı. 50 saat süren tören yayını Latin Amerika ve İspanya’da ulusal kanallar tarafından da yayınlandı.

Produ Awards 2020 Kazananlar Listesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Exit mobile version