Connect with us

Dizi Haberleri ve Dizi Oyuncuları

Dizi Haberi

Türkiye’nin Unesco tarafından insanlığın somut olmayan kültürel mirasının temsili listesi

Hangisi Türkiye’nin Unesco tarafından insanlığın somut olmayan kültürel mirasının temsili listesine seçilen geleneklerinden biri değildir? Soru oldukça zor bir soru olmasına rağmen bilindik diye düşünen yarışmacı cevap vermeyi tercih etti.

Soru : Hangisi Türkiye’nin Unesco tarafından insanlığın somut olmayan kültürel mirasının temsili listesine seçilen geleneklerinden biri değildir? Sorusuna 2 cevap joker hakkını da kullanarak yanıt verek Gökhan Erkan iki seçenekte de yanlış cevabı verdi. Doğru Cevap: Mehter Takımı olacaktı.

A- Mehter takımı
B- Meddahlık
C- Karagöz
D- Mevlevi Sema Töreni  Doğru Cevap: Mehter Takımı olacaktı.

1985 İstanbul doğumlu olan Gökhan Erkan, aslen Konyalı. Bilgi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü mezunu olan Gökhan Bey, şu anda çelik mutfak eşyaları üretim-pazarlama sektöründe çalışıyor. Yarışmacımızın hedefi ilk etapta 15.000 TL kazanabilmek.

Bunu Görmelisin!  Edho (Eşkıya) Façalılar Kimdir? Asıl Amacı Nedir, Kim için Çalışıyorlar?
Continue Reading
Reklamlar
Bunları da seversin..

1978 Yılında Kayseri'de doğru. Gazi Üniversitesi Eğitim fakültesinde lisans ve Sosyal bilimler Enstitüsünde yüksek lisansını tamamladı. Uzun süredir habercilik üzerine çalışmalar yürütüyor. Yaşam felsefesi ise ''Cümleler doğrudur sen doğru isen, doğruluk bulunmaz sen eğri isen''..

Yorum için TIKLA

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunlara baktın mı Dizi Haberi

To Top