Türkücü Aydın Aydın, Çocuklar için Karpuz kabuğundan Maske yapıp ‘evde kal’ mesajı verdi

Türkücü Aydın Aydın, çocukları güldürmek ve onlara sebze meyveyi sevdirmek için ev ortamında karpuz kabuğundan maskeyle bir klip çekti. Klibinde çocuklara sebze meyve ile sağlıklı beslenmenin önemini anlatırken, koronavirüs günlerinde evde kalmalarını tavsiye etti.

Türkücü Aydın Aydın, Çocuklar için Karpuz kabuğundan Maske yapıp ‘evde kal’ mesajı verdi

Barış Manço’dan sonra kimse çocuklara şarkı yapmadı

Sosyal mesaj içerikli türkü ve şarkılarıyla tanınan türkücü Aydın Aydın, Covid 19 salgını nedeniyle evlere kapandığımız şu günlerde yine gülümseten ve düşündüren bir etkinliğe imza attı.

Türkücü Aydın Aydın Sebzeli Meyveli Karpuz Kabuğundan Maskeli Türkü

Evindeki çalışma odasına, yıkanmış dezenfekte edilmiş, onlarca çeşit sebze meyve dolduran Aydın Aydın, çocuklara dönük, ‘Ye ye ye’ adlı bir şarkı besteledi. “Reçetesiz ilaç bunlar, hepsini” ye diyen Aydın, toplumu, evlerde yaşadığımız şu günlerde çocuklarla daha fazla ilgilenmeye, onları sağlıklı beslemeye ve eğlendirmeye davet etti.

Türkücü Aydın Aydın Sebzeli Meyveli Karpuz Kabuğundan Maskeli Ananaslı Türkü

Sanaçtı Barış Manço’nun vefatından sonra kimsenin çocuklara dönük, eğlendiren ve mesaj veren eserler üretmediğine dikkat çeken Aydın, “Rahmetli Barış Manço’nun eserleri hem eğlendiriyor hem düşündürüyordu. Çocukları sadece bebeklerden ibaret görmememiz gerek. İlkokul, ortaokul, lise çağındakiler de çocuk. Barış Manço, ‘Arkadaşım Eşek’, ‘Ayı’, ‘Domates Biber Patlıcan’, ‘Nane Limon Kabuğu’ gibi yüzlerce eser yaptı. Ben de yaptığım sosyal mesaj veren şarkı ve türküleri bir etkinlikle duyurmayı bu yüzden yapıyorum. Bunlar da birer kamu spotu. Ama herkes bilir ki, kamu spotları çok yararlı olduğu halde, izlenmiyor. Seyirci kumandanın tuşuna basıp geçiyor. Ben şarkıyla birlikte türlü etkinlikler yaparak, çocukların, gençlerin dikkatini çekmeye çabalıyorum. Böylece yaptığım etkinlikle eğlenirken, mesajı da alıyorlar.” dedi.

Şu ana kadar, çevre kirliliği, obezite, sigara karşıtlığı, kadına şiddet karşıtı, trafik canavarı karşıtı, hayvan haklarından yana eser ve etkinlikler yapan Aydın Aydın, Covid 19 salgını ülkemize yayılmadan önce de ‘Korona var, öpme’ adlı, Türkçe, İngilizce ve Kürtçe dillerinde bir şarkı yapıp, klip çekmişti.

İşte Aydın Aydın’ın meşhur ‘KORONA‘ klibi:

YORUMLAR

 1. K~KURAN
  O~OKU
  R~RAMAZANDA
  O~ORUÇ TUT
  N~NAMAZ KIL
  A~ALLAHA TEVEKKÜL ET

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.