TV8 Ailecek Şanslıyız Sunucusu Kimdir ? Alişan Hakkında Bilinmeyenler

Eski arabesk kralı Alişan TV8 Ailecek Şanslıyız sunucusu kimdir sorusuna yanıt oldu. Eskilerin tanıdığı yeni jenarasyonun pek tanımadığı Alişan kimdi hakkında bilinmeyenleri ile sizin için araştırdık. TV8 Ailecek Şanslıyız sunucusu kim yakından tanıyalım.

Yeni Yarışma Programı Ailecek Şanslıyız Sunucusu Kimdir ?

Gerçek adı Burak Tektaş olan ancak tüm Türkiye’nin onu sahne adı olan Alişan olarak tanıdığı bir sanatçıdır. 19 Haziran 1976 yılında İstanbul’da doğmuştur. Sesini ise Bingöl’lü oluşuna borçludur. Kuvay-ı Milliye ilk okulunu bitirdikten sonra Özel Şişli Ortaokulu’nda eğitimine devam etti. Ailesinin durumu iyi olan Burak Tektaş Özel Evrim Lisesi’nden mezun oldu. O yıllarda hayali olan İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuvar Bölümü’nü kazandı. Bu aslında Alişan olmak için attığı ilk adımdı. Tüm Türkiye onu daha üniversiteyi bitirmeden tanımıştı. Alişan yoğun çalışmalarından dolayı üniversiteyi 3. sınıfta bırakma kararı aldı.

Alişan daha iki yaşında iken konuşmaya başladığında şarkı söylemeye başladı. İbrahim Tatlıses’e ait Sabuha, İzzet Altınmeşe’nin Altın Dağı türküleri onun 2 yaşında iken en sevdiği eserlerdi. Ezbere okuması herkesi şaşırtıyordu. Okul yıllarında koridorlarda şarkı söylemiş öğretmenleri tarafından hep takdir edilmiştir. O yıllarda nereden bilebilirdi ki Ailecek Şanslıyız sunucusu kimdir dediklerinde benim diyebileceğiniz. Zamanın en büyük medya sahibi olan Acun Ilıcalı’nın TV kanalında sunuculuk yapacağını hayal bile edemezdi. O düşünmeden türkü okuyor hislerini Türkü içerisinde birleştiriyordu.

TV8 Ailecek Şanslıyız Sunucusu Kimdir Alişan Hakkında Bilinmeyenler

Alişan 1991 yılında ilk albümü olan Derdo Elazığ’nın Güzelleri plağını çıkarttı. İkinci albümü 1994 yılında Delimisin Ne ile iyi çıkış yakaladı. Herkesin bildiği Aşık Oldum albümü ise 1996 yılında çıktı. Varlıklı bir ailenin çocuğu olan Alişan’ın bu başarısını fark eden dedesi ve dayısı elinden tutmak istedi. Zamanın ünlü yapım firması Prestij Müzik’in sahibi Hilmi Topaloğlu ile tanıştırdılar. Mahsun Kırmızıgül ile istişare ettikten sonra Alişan’a albüm yapmaya karar veren Mahsun ve Hilmi Burak Tektaş’ın elinden tutmaya karar verdi. Kral Gelse şarkısı ile ünlenen Sana Birşey Olmasın albümü 1997 yılında piyasada yankılandı. Özellikle zamanın en iyi arabesk müzik sanatçılarından Mahsun Kırmızıgül’ün desteklemesi basamakları çıkan Alişan için ödenemez bir vefa olmuştu.

Ailecek Şanslıyız Sunucusu Kimdir

Ailecek Şanslıyız Sunucusu Nerede Oynuyordu ?

Alişan’ı dizilerde ilk Aynalı Tahir olarak tanıdık. Albümünden sonra çekilen dizi ile Türkiye tarafından tanınan ve takdir edilerek beğenilen sanatçı doğmuştu. 1999 yılında Mahsun Kırmızıgül’ün desteği ile Prestij Müzik bandrollü ” Var Ya” albümü dillere pelesenk olmuştu. Yıllar ona 2019 yılında TV8’de yayınlanacak Ailecek Şanslıyız sunucusu yapma fırsatını getirdi. Uzun zamandır medyadan uzak olan Alişan gelen teklif ile Acun Medya ekibine dahil olan isimler arasına adını yazdırdı. Peki ya siz ? Ailecek Şanslıyız yarışmacısı olmak için başvuru formu doldurdunuz mu?

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.