TV8 World Ne Zaman Yayına Başlıyor Uydu Frekansı Nedir? (Acun Ilıcalı Yeni kanalı)

Acun Ilıcalı TV8 den sonra Tv8 World ile televizyon yatırımlarına devam ediyor. TV8 World Ne Zaman Yayına Başlıyor Frekansı Nedir? diye merak edenler için kısa bir zaman içinde yayın hayatına başlaması beklenen (Acun Ilıcalı Yeni kanalı) TV8 World hakkında detaylı frekans ve uydu bilgilerini sizlere yazacağız.

TV8 World Ne Zaman Yayına Başlıyor Uydu Frekansı Nedir? (Acun Ilıcalı Yeni kanalı)

Acun Ilıcalı’nın TV8 ve TV8,5 kanallarının ardından yeni kanalı, TV8 WORLD kanalı için RTÜK’e lisans başvurusu yaptığı ortaya çıktı. Çok yakında Rtükten onay alan TV8 World kanalının yayın hayatına 2019 da başlayacağı ve Trt World gibi uluslar arası yayın yapacağı konuşuluyor. Peki TV8 World Ne Zaman Yayına Başlıyor Uydu Frekansı Nedir?

TV8 World Türksat uydu frekansları

TV8 World Türksat uydu frekansları henüz netleşmediği için buraya yazmıyoruz. Ancak Frekans bilgileri belli olur olmaz TV8 World hakkında detaylı açıklamaları buraya ekleyeceğiz sizlerin bilgilenmesi için. Acun Ilıcalı’nın TV8 World kanalında yurt dışında yapımcılığını üstlendiği ‘Exathlon’, ‘Survivor’ ve ‘The Voice’ formatlarını yayınlayacağı iddia edildi.

TV8 World Kanalında  ‘Exathlon’, ‘2019 Survivor’ ve ‘The Voice’ formatları yayınlanacak?

TV8 World Türksat uydu frekanslarını en kısa sürede burada paylaşacağız. Acun Ilıcalı Yeni kanalı TV8 World Türksat uydu frekansları hakkında ilerleyen günlerde bilgileri sunacağız sizlere.. Öncelikle TV8 World kanalının rtükten aldığı onay hakkındaki detaylı açıklamayı sizlere sunmak istiyoruz..

TV8 World ne zaman yayına başlıyor

TV8 World Rtük Onaylı çok yakında yayına başlıyor. İŞte Rtükten yapılan TV8 World açıklaması:

Sekiz Buçuk Medya Televizyon Yayıncılık A.Ş. Unvanlı Kuruluşun Kablolu Televizyon Yayın Lisans (K-TV SD/Çok İl) Talebi: İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanlığının 10.09.2018 tarih ve 22079 sayılı yazısı ve eklerinin incelenmesiyle yapılan görüşmeler sonucunda;
Daire talebinin kabulü ile;

6112 sayılı Kanun’un “Gelirlerin Tahsili” başlıklı 42’nci maddesinin birinci fıkrası hükmü ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Kablolu Yayın Yönetmeliği’nin “Kablolu Yayın Lisans Süresi ve Yayın Lisansının Yenilenmesi” başlıklı 9’uncu maddesinin birinci fıkrası ve “Değerlendirme, Lisans veya Yayın İletim Yetkisi Verilmesi” başlıklı 15’inci maddesinin birinci ve ikinci fıkrası hükmü çerçevesinde lisans ücretinin ilk taksitini yatıran ve 4 taksit miktarı tutarında teminat mektubu sunan “Sekiz Buçuk Medya Televizyon Yayıncılık A.Ş” unvanlı ve “TV8WORLD” logolu kuruluşa, kablolu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on (10) yıl süreli “Genel Yayın” türünde standart çözünürlüklü kablolu televizyon yayın lisansı (K-TV SD/Çok İl) verilmesine oy birliği ile karar verildi.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 31 Ekim 2018