Uçağın yerden yüksekliğini gösteren alet hangisidir

Uçağın yerden yüksekliğini gösteren alet hangisidir? sorusunun cevabı. Kim Milyoner Olmak İster 28 Mart 2020 tarihli Kenan İmirzalıoğlu‘nun sunduğu yarışma her Cumartesi günü saat 20:00’da ATV Ekranlarında! Bugün 1 Milyon için yarışacak yarışmacı Ultra Maratoncu, Almanya’daki Avrupa Şampiyonu, 100’e yakın madalyası olan Uşaklı Akın Yeniceli. Ultra maratonlar 240 km sürüyor. 3 gün kadar sürüyor. İşte Akın beye sorulan o soru:

“Çiftiçi çıldırdı maraton koşuyor” başlığıyla haberi yapılmış ultra maratoncumuz Akın bey. Arada bir maratonlarda yanlış yöne de koşuyor Akın Yeniceli. Canım dıkılınca bir koşu Afyon’a gidiyorum. Kendimi araba gibi hissediyorum. 😀 Almanya’daki maratonda ilk turu çok hızlı çıkınca bu bitiremez demişler. İkinci turuda hızlı geçince bu Türkiye’den gelmişse boş değildir dediler. Zaten amcam ikinci turu koşarken Türk Bayrağını da verince yorgunluk ta kalmadı ve o hızla birinci oldum. Uşaktan İstanbul’a 4 günde geliyorum. Kim Milyoner Olmak’a da bir koşu gelecektim ama vazgeçtim. 😀 Sempatik tavırları ve muhteşem başarılarıyla tanımaktan keyif aldığımız Akın beye başarılar dileriz…

Dünyanın en çok seyredilen ve kazandıran yarışma programı atv ekranlarında devam ediyor!

Yarışmada toplam 12 soru yer alıyor. Toplam Ödülün 1 Milyon TL olduğu Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında bu on iki soruyu yanıtlamak için size 4 joker hakkı sunuluyor. Ayrıca 2 barajınız var. Baraj sorularını doğru yanıtladığınızda o ana kadar kazandığınız ödül her halukarda sizin oluyor. 12. soruyu da doğru yanıtlarsanız 1 Milyon TL’nin sahibi oluyorsunuz!

Kim Milyoner Olmak İster Bilgi Yarışması - ATV - Kenan İmirzalıoğlu

 

Kim Milyoner Olmak İster Sorusu ve Cevabı (28 Mart 2020):

Uçağın yerden yüksekliğini gösteren alet hangisidir?

  • Altimetre
  • Takometre
  • Piknometre
  • Pedometre

 

Doğru Cevap: Altimetre

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Formu ve Katılım Şartları

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.