Ufak Tefek Cinayetler Neden Final Yaptı Bitti Yeniden Başlar mı?

Ufak Tefek Cinayetler Dizisi 45. Bölümde final kararı alıp 11 Aralık 2018 Salı günü final bölümü ile ekrana gelince izleyiciler gerçekten şok oldular. Çünkü sevilerek izlenen ve takip edilen Ufak Tefek Cinayetler dizisinin erken final yapmasına daha dönemin ortasında bitmesine anlam veremediler ve Ufak Tefek Cinayetler neden bitti niçin final yaptı yeniden başlar mı başka kanala transfer olur mu diye sormaya başladılar. Biz de bu konuda bilgilerimizi reytingler ışığında sizlere aktarmak Ufak Tefek Cinayetler dizisinin final nedenlerini yazmak istiyoruz.

Öncelikle Ufak Tefek Cinayetler dizisini 45. bölüme kadar gelebildiği için tebrik ediyorum. Çünkü Türkiye’de dizilerin uzun süre yayınlanması ve izleyici toplaması gerçekten çok zor. Bu zorluğu aşan ve reyting toplamayı uzun süre başaran ufak tefek cinayetler dizisi Star TV ekranlarında toplam 45 bölüm yayınlandı ve izleyen herkesi kendisine bağladı. Dizinin adı ufak tefek cinayetler ama çok fazla cinayet görmek mümkün olmadı, daha doğrusu cinayetlerin sarmal ilişkilerini irdelemekle geçti dizi, o yüzden dizinin adından korkanlar boşuna korkmuş oldu. Neyse geçelim Ufak Tefek Cinayetler dizisinin neden izlenmediğini niçin final yaptığına:

Ufak Tefek Cinayetler dizisi bitti neden sona erdi star tvİşte nedenler: Ufak Tefek Cinayetler Dizisi Star TV ekranlarında salı günleri yayınlanıyordu. Ancak salı günleri 5 sezondur devam eden Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi 2 sezondur devam edip reytingleri adeta silip süpüren kadın dizisi ufak tefek cinayetler dizisi ile aynı gün de yani salı günü yayınlanıyor ve bugün oldukça büyük bir rekabet yaşanıyordu. Özellikle kadın dizisinin almış olduğu 12, 13 Total reytingler günün değil haftanın da en yüksek reyting oranlarından birisiydi. Bununla beraber Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi de 9-10 oranında reytinglerini uzun süre devam ettirdi ve salı günü yayınlanan diğer diziler adeta bu ikisi karşısında sönük kaldı. Aynen çarşamba günleri Diriliş Ertuğrul ve sen anlat Karadeniz dizilerinin çok yüksek reyting alarak diğer dizileri bunalttığı ve kısa sürede erken final yaptıkları gibi ufak tefek cinayetler dizisi de Eşkiya ve kadın dizilerinin gölgesinde kaldı diyebiliriz.

Ufak Tefek Cinayetler Neden Final Yaptı BittiUfak Tefek Cinayetler Neden Final Yaptı Bitti

Son reytinglere baktığımızda Ufak Tefek Cinayetler Dizisi son haftalarda oldukça düşmeye başladığını çok rahat bir şekilde görebiliriz. Daha önceleri birinci bile olmuşluğu vardı dizinin. Ancak 4-5-6. sıralarda ortalama olarak reytingler alıyordu. 5 ve 6 Total oranındaki reytingler ile uzun süre iyi izlenme oranlarına ulaştı. Ancak özellikle bu sezon kadın dizisinin kendisini daha çok hissettirmesi ve salı günü yayınlanan diğer dizilerinde etkisiyle ve hikayenin biraz kopması senaryonun uzaması nedeniyle ufak tefek cinayetler dizisi reyting kaybetmeye başladı ve geçtiğimiz haftalarda 18. 19. hatta 20. sıraya kadar bile düştü.

Ufak Tefek Cinayetler Neden Final Yaptı tekrar başlar mıReytinglerdeki bu düşük sonrasında Star TV yönetimi dizi yapımcısı ile görüşerek dizinin maliyetinin reklam gelirleri ile sağlanamadığını yani kısacası ufak tefek cinayetler dizisinin reklam kazançlarının yeterli olmadığını, izlenme oranlarındaki düşmenin kanalı zarar ettirdiğini öne sürerek final kararı aldıklarını ve 45. bölüm ile ufak tefek cinayetler dizisinin sona ereceğini bildirdiler. İşte sizler için ufak tefek cinayetler dizisinin son almış olduğu reyting oranlarını aşağıya veriyoruz. Özellikle kırmızı ile çizdiğimiz yerler dizinin almış olduğu reytingler ve sıralamada kaçıncı sırada yer aldığını gösteriyor.

Ufak Tefek Cinayetler son reytingleri

Ufak Tefek Cinayetler 45. Bölümde Final Yaptı Yeniden Başlar mı?

Bu reytinglerden de anlayacağınız üzere dizinin 20. sıralara kadar düşmesi ve totalde 3 oranının altında reyting almasından dolayı final yapma kararı alındı. Sizler de ufak tefek cinayetler dizisinin yeniden yayınlanmasına veya başka bir kanala transfer olmasını istiyor olabilirsiniz. Çünkü bu konuda birçok talep ve seyircilerden istek geldiğini bizlere ulaşan maillerden de yorumlardan anlıyoruz. Ufak tefek cinayetler başka bir kanalda başlar mı yeniden ekrana gelir mi şimdilik kesin bir bilgi bulunmuyor ancak dizinin maliyeti yüksek olduğu için başka kanalların ufak tefek cinayetler dizisini yayınlamak isteyeceğini yada transfer etmek isteyeceğini düşünmüyoruz. Zaten Star TV eğer tekrar başlatacak olsa diziyi hiç bitirmezdi. O yüzden Star TV’nin de yeniden ekrana getireceğini zannetmiyorum. Kısacası bu hikayenin burada bittiğini ve yeniden başlamayacağını üzülerek belirtmek isteriz.Ufak Tefek Cinayetler 45. bölümde Final Yaptı niçin bitti

Sizler de Ufak Tefek Cinayetler Dizisi 45. Bölümde Bitmesi hakkında neler düşünüyorsunuz dizinin yeniden başlamasını ister misiniz erken final yapması konusunda düşüncelerinizi bizlere yazabilirsiniz ve diğer yorumcularımızla paylaşabilirsiniz.. Şimdiden teşekkür ediyoruz okuduğunuz için.. Diziyle ilgili genel görüşlerinizi ve yorumlarınızı bekliyoruz. Hoşçakalın..

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Ufak Tefek Cinayetler Neden Final Yaptı Bitti Yeniden Başlar mı? (19 Yorum)

  1. 1 haftada baştan sona tüm bölümleri izledim. İlk defa bir Türk dizisi izledim diyebilirim. Şuan herhangi bir kanalda bu kalitede bir dizi malesef yok. Hem oyunculuk hem de senaryo açısından oldukça kaliteli bir dizi. Bu girift senaryoyu Türk izleyici yeterince kavrayamamis olmalı ki reytingler düşmüş. Erken final yapması gerçekten yazık olmuş. Tüm oyuncuların, yönetmenin, senaristin ve müzisyenlerin emeğine sağlık. Sayelerinde Türk televizyonları basamak atladı.

  2. 1 haftada baştan sona tüm bölümleri izledim. İlk defa bir Türk dizisi izledim diyebilirim. Şuan herhangi bir kanalda bu kalitede bir dizi malesef yok. Hem oyunculuk hem de senaryo açısından oldukça kaliteli bir dizi. Bu girift senaryoyu Türk izleyici yeterince kavrayamamis olmalı ki reytingler düşmüş. Erken final yapması gerçekten yazık olmuş. Tüm oyuncuların, yönetmenin, senaristin ve müzisyenlerin emeğine sağlık. Sayelerinde Türk televizyonları basamak atladı.

  3. Çok saçma bir şekilde son buldu dizi Merve aksak ında bir kaç hafta dizide olmaması seyirciler için hayal kırıklığı yaptı keşke geçen yıl bitirselerdi

  4. Bu dizinin bitirilmesi bence cok buyuk bir kayip oldu. Benim Amerika’dan izledigim tek diziydi. Bu dizide tekrar geri verilmezse hic bir kanali vede diziyi seyretmeyecegim artik. Bence Amerika standartlarina en yakin bir diziydi. Cok buyuk bir kayip oldu!!!!

  5. DİZİ OLAĞANÜSTÜ BİR ETKİLEYİCİLİKLE BAŞLAMIŞ VE İNSANLARIN HAYALLERİNE DOKUNMUŞTU..
    AMA SENARİST , SABIRLARI ZORLAYA, ZORLAYA DİZİYİ ÖLDÜRDÜ.

  6. Son bolumlerdeki katilan yeni oyuncular hic uymadi,,, ayrica kiyafet secimleri gittikce kalitesizlesti yani cok ozenilen bir diziye deger verilmemeye baslandi imaji var

    • Kamera arkası gerçekten çok güzel olmuş, birazdan ekleyeceğim buraya, Ufak Tefek Cinayetler dizisinden daha güzel olmuş 🙂

Eklenme Tarihi: 11 Aralık 2018