Ufak Tefek Cinayetler Rtük Tarafından Yayından Kaldırılacak mı?

Son dönemde en çok izlenen dizilerden birisi bir uyarlama olan ancak ülkemizde de özellikle bayanlar tarafından izlenip takip edilen son haftalarda da reytingleri canlanan Ufak Tefek Cinayetler Rtük Tarafından Yayından Kaldırılacak mı? sorusunu akıllara getiren bir takım gelişmeler yaşanmaya başlandı.

Ufak Tefek Cinayetler bu gidişle yayından kaldırılabilir. Neden diye merak edebilirsiniz, çünkü reytingleri oldukça iyi gidiyor dizinin.. Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Oya ile Serhan’ın ilişkisini uygunsuz bulan RTÜK, diziye yüklü bir para cezası kesti. Eğer benzer sahnelerin devamı gelirse Rtük tarafından dizinin yayını durdurulabilir, böyle bir ceza her an gelebilir.

Maalesef Türk örf ve adetlerine gelenek göreceklerine uygun olmayan yayınları ve sahneleri ile dikkatleri çeken Ufak Tefek Cinayetler Rtük Tarafından daha önce defalarca uyarılmıştı. Bu uyarılara aldırmayan dizi en sonunda para cezası ile cezalandırıldı. Ancak Ufak Tefek Cinayetler Rtük Tarafından daha büyük bir cezayı her an alabilir belkide yoğun şikayetler sonrasında tamamen yayından kaldırılabilir.

RTÜK’e gelen şikayetlerin çoğunluğu benzer tarzda, dizide evlilik dışı ilişkilerin Türk aile yapısına aykırı olduğu yönünde şikayetlerde bulunulduğu, şikayetlerin devam etmesi halinde ise dizinin yayının durdurulabileceği konuşuluyor. Star tv de ekrana gelen Ufak Tefek Cinayetler Rtük Tarafından kıskaç altında tutuluyor ve tüm bölümleri inceleniyor..

Ufak Tefek Cinayetler’in RTÜK’le yaşadığı sorun sosyal medyada tartışma konusu oldu. Serhan ile Oya’nın durumunu ‘yasak aşk’ olarak algılayan RTÜK’ün dizilerdeki pedofili, tecavüz, çok eşlilik, kadına şiddet temalarına karşı sessiz kalması eleştirildi. Ufak Tefek Cinayetler Rtük Tarafından Yayından Kaldırılmalı mı sizce yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz. Aşağı yazabilirsiniz..

YORUMLAR

  1. Türk toplumuna türk aile yapısına uygun olmayan ilişkiler evli çocuğu olan bir kişi ile yasak ilişki evli iken aldatma yuvanın bozulması çocuklarının bu ilişkiyi birebir görmesi çocukların psikolojisi hiç ele alınmamış tamamen türk toplumuna ters uygun olmayan yanlış ilişkiler kötü örnekler kesinlikle yayından kaldırılmasını öneriyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.