VakıfBank 3. kez dünya şampiyonu oldu

VakıfBank Bayan Voleybol takımı 3. kez dünya şampiyonu oldu. Vakıfbank voleybolda tarih yazmaya devam ediyor. Tarihinde 2 defa dünya şampiyonluğu olan Vakıfbank Kadın Voleybol takımı 3. Birinciliğe de imzasını attı ve ülkemizin gururu oldu.

VakıfBank, FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Voleybol Şampiyonası finalinde Brezilya’nın Minas takımı ile karşılaştı. VakıfBank Minas takımını 3-0 yenerek 3. kez Dünya Şampiyonu oldu. Turnuvanın final maçı Çin’in Shaoxing kentinde düzenlendi. Turnuva finalinde son şampiyon VakıfBank ile Minas karşılaştı. Bu karşılaşmanın detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Vakıfbank karşılaşmaya çok iyi başladı. İlk teknik molayı 8-6, ikinci teknik molayı da 16-14 önde bitiren VakıfBank, Zhu Ting ile Zehra Güneş’in smaç sayılarının da etkisi ile birinci seti 25-23 kazanarak 1-0 öne geçti.

VakıfBank ile karşılaşan Minas takımı ikinci sette iyi savunma yaptı  Ancak Vakıfbank ilk teknik molayı 8-7, ikinci teknik molayı 16-13 üstün geçti. Slöetjes ve Robinson’ın blok ve smaç sayılarıyla hatırlanan seti 25-21 üstün bitirdiler. Böylelikle sarı-siyahlı Vakıfbank ekibi durumu 2-0 yaptı.

Minas takımının umutları kırılmışken 3. Sette sette VakıfBank, ilk teknik molayı 8-5, ikinci teknik molayı 16-10 önde tamamladı. Vakıfbank Zhu Ting’in skorer performansıyla damga vurduğu üçüncü seti 25-19 bitirdi. Böylece maçı da 3-0 kazanarak altın madalyayı kazanmış oldu. VakıfBank bu başarısı ile turnuvada üst üste ikinci, toplamda ise üçüncü şampiyonluğunu elde etti. Vakıfbank dünya tarihine kendini altın harflerle yazdırmayı başardı. VakıfBank bayan voleybol takımını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da aradı ve bütün sporcuları tek tek kutladı.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 11 Aralık 2018