Van Gogh Hangi mevsimdeki güneşin resme dökmenin kolay olmadığını söyledi

17 Kasım 2018 cumartesi Kim Milyoner olmak ister sorusu: Vincent van Gogh 1884’te kardeşine yazdığı mektupta hangi mevsimdeki yalın ve güzel görünüşlü güneşi resme dökebilmenin kolay olmadığını söylemiştir? Van Gogh Hangi mevsimdeki güneşin resme dökmenin kolay olmadığını söyledi: Sonbahar Kış İlkbahar Yaz

Van Gogh Hangi mevsimdeki güneşin resme dökmenin kolay olmadığını söylemiştir

Vincent van Gogh 1884’te kardeşine yazdığı mektupta hangi mevsimdeki yalın ve güzel görünüşlü güneşi resme dökebilmenin kolay olmadığını söylemiştir? Sonbahar Kış İlkbahar Yaz Soru : Vincent van Gogh 1884’de kardeşine yazdığı bir mektupta hangi mevsimdeki yalın ve güzel görünüşlü güneşi reme dökebilmenin kolay olmadığını söylemiştir
A- Sonbahar
B- Kış
C- İlkbahar
D- Yaz
Doğru Cevap: Yaz

Aslen Antalyalı olan 62 yaşındaki yarışmacımız Meltem Pekpak, yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Almanya Bonn Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Meltem Hanım, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde ihtisasını tamamlamış. Meltem Hanım, şu anda İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde İç Hastalıkları ve Nefroloji Profesörü olarak görev yapıyor.

Van Gogh Hangi mevsimdeki güneşin resme dökmenin kolay olmadığını söylemiştir
Van Gogh’un resimlerinde ailesi, Vincent van Gogh’un aile üyelerini resmettiği ya da onlar için yaptığı bir grup eseridir. Vincent 1881 yılında kendisi ile aynı ada sahip olan büyükbabasının ve kız kardeşi Wil’in portrelerini çizmiştir. Nuenen’de yaşarken, babasının 1885’te ölümünün sonrasında, onun anısına İncilli Natürmort tablosunu yapmıştır. Ayrıca 1884 ila 1885 yılları arasında yaptığı, ailesinin yaşadığı papaz evi, bahçesi ve kiliseyi konu alan çok sayıda resmi ve çizimi bulunur.

Arles’da kariyerinin doruğunda iken annesinin portresini (Ressamın Annesinin Portresi), annesi ve kız kardeşinin resmini (Etten’deki Bahçenin Anısı) ve kız kardeşi Wil olduğu sanılan Roman Okuyucu tablolarını yapmıştır. Van Gogh Saint-Remy’de Saint-Paul Akıl Hastanesinde iken annesi ve kız kardeşine hediye ettiği çeşitli resimlerin yanı sıra, erkek kardeşi Theo ile eşi Johanna’nın Vincent adının verdikleri yeğeninin doğumunu kutlamak için Çiçek Açan Badem Ağacı tablosunu yapmıştır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 17 Kasım 2018