Vartolu Çukurda Ölecek mi Arabada Yandı mı, Vartolu Çukur Dizisinden Çıkacak mı?

Son Çukur fragmanını izleyenler oldukça zorlu bir savaşın içinde buldular Vartolu ve Koçovalıları. Aslında kardeş olan ama birbirine amansızca düşman olan Vartolu Sadettin ve kardeşi Yamaç Koçovalı 16. bölümün sonunda karşı karşıya geliyorlar. Büyük bir silahlı çatışmanın içinde kalan ve İdris Koçovalının ya biz ya Vartolu dediği savaşın sonunda birileri ölecek muhakkak. Ama en önemli soru Vartolu öldü mü?

Silahların mısır gibi patladığı Ölenlerin kanlarının sel olup aktığı Çukur dizisinde en önemli karakterlerden biri olan Vartolu ise girdiği bu mücadelede büyük bir çıkmaza girecek 16. bölüm sonunda. Vartolu arabada yanarak ölecek mi yanan arabanın içinde bombadan sonra Vartolu Öldümü kaldı mı sağ kurtuldu mu sorularına yanıt 17. bölümde gelecek.

Koçovalılardan o kadar adam vurulacak ki bu sırada Vartolunun adamlar neredeyse tükenmiştir ve sırada Medet ile Vartolu vardır. Yamaç ve İdris baba gerçekten hayal bile edemedikleri bir orduyla yaptıkları bu büyük baskında Vartoluyu büyük bir bozguna uğratmış ve onu arabanın içinde bombayla öldürmüş araçta yanarak can vermiştir, ama gerçekler çok farklı.  Peki Vartoluya ne olacak?

Vartolu Çukurda Ölecek mi Vuruldu mu, Vartolu Çukur Dizisinden Çıkacak mı?

Vartolu o arabaya biner ve kendisini aslanların önüne atar mı? Elbette bir çıkar yolunu düşünmüştür Vartolu ölmemek için. Ama öldü numarası yapıp daha güçlü gelmek için hemde Beyefendinin etkisinden sıyrılmak için öldü numarasına yatmış olabilir. Kaldırılan cenaze de o yoktur zaten. Vartolu daha önce defalarca dediği gibi bir yolunu bulup yahatta kalmıştır. Kendi ceketini giydirdiği bir elemanı arabayla yem olarak Koçovalıların önüne atmıştır.

Öncelikle belirtelim ki Vartolu bu dizinin en sevilen en beğenilen hatta hayran kitlesi olan bir başrol oyuncusu. Aslında kötü bir şey de istemiyor. Çukurda varolmak İdrisin oğlu olduğunu kanıtlamak ve Yamaçı tahtından etmek istiyor. Bir intikam peşinde aslında. Zamanında Mihribanın öldürülüp kendisinin öksüz ve sahipsiz kalması ona unutamayacağı bir acı yaşatmış ve her hatırladığı olaya ayrı bir derin üzüntü duymaktadır.

İdrise olan kin ve nefretinin asıl sebebi İdrisin kendisine sahip çıkmaması onu görmezden gelmesi kısacası kenara itilmesidir. Aslında bu itilmiştik Vartolunun kendi ayakları üzerinde tutunmasına ve güçlü bir karakter olarak ortaya çıkmasına neden olmuştur. Son bölümde ise Vartolu öleceği imasını: Ben Çukurda öleceğim, Son sözüm bu diyerek vurulduğunun sinyalini vermiştir. Yamaç ise irkilir, düşmanda olsa kardeşidir çünkü..

Vartolu Çukurda Ölecek mi yanan arabadan sağ kurtuldu mu yoksa binen o değilmiydi, Vartolu Çukur Dizisinden Çıkacak mı? sorusuna da hemen yanıt verelim. Son çatışmada Vartolu arabada yanmış gibi olsa da yaralı olarak çıkacak oradan. Yani yaralanacak ama ölmeyecek. Zaten ölse diziden çıkmasıyla dizi büyük bir kan kaybeder. O yüzden bence Çukurdan ayrılacak son oyuncu Vartolu olmalı, bir çok kişi onun rol kalitesini beğendiği için izliyor.

Eminim Vartolu olmasa dizi bu kadar talep görmezdi. Onun jest ve mimikleri zaman zaman küfürleri konuşma tarzı hareketleri sevdirdi izleyiciye kendini. Bu yüzden ölüp çıkacağını hiç zannetmiyorum. Senaristlerin böyle bir hata yapacağını zannetmiyorum. Ayrıca daha Sadişle kavuşamadan Vartolu ölmez ölemez ölmemeli..

Çukur dizisi Vartolu Ölecek mi arabada yandı mı, Vartolu Çukurdan Çıkacak mı? sorularına sizlerde cevap yazabilirsiniz. Sizin yorum ve görüşleri bizler için çok değerli. Şimdiden cevap yazan yorum yazan tüm Çukur severlere teşekkür ederiz. Vartolu ölmesin, Çukur bitmesin..

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Vartolu Çukurda Ölecek mi Arabada Yandı mı, Vartolu Çukur Dizisinden Çıkacak mı? (28 Yorum)

 1. Yamaç Aliço’dan kimsesiz birini istemişti tehlikeli bir iş için..bence o arabada Aliçonun getirdiği kişi vardı…vartolu bu filmde efsane bence öldüğünü düşünmüyorum

 2. vartolu olmesin cok sevdigim hayran oldugum bir karakter
  vartolu ölürse dizi sarsilir taziye çogalir türkiye Ağlar
  sevgilerimle vartoluya dua edin sevgili çukur sevenleri

 3. Vartolu çok önemli bir karakter kesinlikle ölmesin yoksa dizi fena sarsılır ama diğer karakterler de bi okadar önemli Vartolu Vartoluysa onların saesinde .Kadro muhteşem Ay yapımın projelerine bayılıyorum.Ümarım bir hata yapmazlar .Aynı kadro devam etsin yoksa heyecan azalır karakterlerin hepsi birbirini tamamlıyor

 4. Bence Vartolu yoksa Çukur da yok onsuz bu senaryoyu düşünmek dahi istemiyorum , İlk başlarda Vartolu karakterini sevmemiştim ama şimdi onun o dizide hem hırslı yönüyle hem sımsıcak sevgi dolu yüreğiyle nekadar heyecan verici diziyi sürükleyen bir karakter olduğunu gördüm.Yaşamasından yanayın inşallah diziden çıkmaz

 5. vartolu ölürse dizi izlenmez haftaya diyen arkadaşlar, dizinin tüm kadrosuna ve emeği geçen tüm çalışanlarına haksızlık etmiyor musunuz? tabii ki vartolu çok önemli bir karakter ve diziye çok şey kattığı ortada. Tahminim vartolu ölmedi spoiler olacak belki ama yamaç abimiz yada beyefendi tarafından kaldırıldığı fikrindeyim. saygılar.

 6. Vartolu ôlmesin ôldu diye çok uzgunum vartolu geri donsun diziye çok seviyorum vartolu geri donsun vartolu ya asigim vartolu olmadan dizi olmaz

 7. Vartolu ölürse izlemem kesinlikle tadı tuzu vartolu dizinin yamacida çok seviyrm qma varto tadı ya

 8. Vartolu nun hayat hikayesi diziyi ayakta tutuyor. Rolünü muhteşem oynuyor Ölümü haketmiyorum. Cadı sultan ölsün

 9. Ay yapima sesleniyorum vartolu olecekse hafta diziyi final yapsinlar cukuru cukur yapan vartoludur

Eklenme Tarihi: 13 Şubat 2018