Vatanım Sensin Dizisi Dağıstanlı Kimdir? Dağıstanlı Bilgileri Gerçek Adı

Vatanım Sensin Dizisi Dağıstanlı Kimdir? Vatanım Sensin yeni sezon fragmanında Dağıstanlı diye biri çıktı. Yeni sezonda diziye yeni isimler katılıyor. Yeni sezona geç başlayan dizi hazırlıklarını artık tamamladı. Yeni oyuncuların katılacağı yeni sezonda da çok beğenilecek olan dizi 9 kasım perşembe yayınlanacak. Vatanım Sensin Dizisi Dağıstanlı gerçek tarihte var mı kimdir aslen?

Gerçek yaşanmış tarihte Dağıstanlı var mı yok mu merak edenler için kısa bir açıklama yapalım. Araştırmamıza göre; gerçek tarihte Dağıstanlı adıyla bir karakteri bulunmuyor. Ancak Dağıstanlı  özellikle Kurtuluş mücadelesi sırasında önde gelen Kuvayı Milliye birliklerinin öncü isimlerinden biri olarak biliniyor. Vatanım sensinde Dağıstanlı dizide isim değişikliği yapılarak farklı bir karakter olma ihtimali var. Yani Milli mücadele yıllarındaki öncülerden Fevzi Çakmak, Ali Fuat Cebesoy gibi isimlerden birini de canlandırıyor olabilir. Tabi şimdilik sadece Dağıstanlı  adı ile esinlenme var diyebiliriz.

Vatanım Sensin dizisinde Dağıstanlı rolünü canlandıran kişi Ufuk Bayraktar. Dağıstanlı rolü milli mücadeleye destek veren biridir. Fragmanda ki diyaloğu da oldukça dikkat çekti. Dağıstanlı ‘ Ordu da silahı bırakıp kaçmayı öğrettiler size?’ diyor. Bu sözleriyle de milli mücadeleye destek verdiğini ve mücadele ettiğini izleyeceğiz.

Vatanım Sensin dizisi yeni sezonuna katılan Dağıstanlı rolünü Ufuk Bayraktar canlandırıyor. Ufuk Bayraktar Kimdir? 1981 doğumlu olan oyuncu İstanbulludur. 2000 yılında kamera karşısına geçen oyuncu ardından bir çok dizi ve filmde rol almıştır. Bazı hatırlanan yapımlar ise şöyle; Cennet Mahallesi, Ezel, Dağ, Çanakkale 1915. Geçen yılda 2016 yılında hem Dağ 2 filminde ardından da Sevda Kuşun Kanadında dizisinde rol aldı.

Yakışıklı oyuncu Oyuncu Sevda Kuşun Kanadında dizisinde Ömer karakterini canlandırırken, Dağ filminde Bekir karakterini oldukça başarılı bir şekilde canlandırmıştır. Tarihi bir karakter olması sebebi ile tarihte dağıstanlı kimdir, Vatanım Sensine giren Dağıstanlı gerçek tarihte kimdir neler yapmıştır gibi meraklı sorular da soruluyor.. Vatanım Sensin Dağıstanlı gerçek tarihte kimdir neler yaptı ayrıca yazacağız buraya..

Vatanım Sensin dizisinde rol alan Dağıstanlı rolünü ve oyunculuğunu nasıl buluyorsunuz? Yorumlarınızı aşağı yazabilirsiniz…

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Vatanım Sensin Dizisi Dağıstanlı Kimdir? Dağıstanlı Bilgileri Gerçek Adı (4 Yorum)

  1. Dağıstanlı rolü konusunda ilk bölümde,düşünce bildirmek o kişiye yönetmene ve verilen emeğe saygısızlık olur,, fakat !!yakupun taşıdığı Bir küfe odun dolusu sahne,birkaç sn sonrasında neden küfede yarıya düşürülür anlamış değilim,bence izleyiciye saygı duymamaktır,kadro güzel,çekimler harika,bu arada bir ağlama sahnesi neden çok uzatılır,diziden soğutma gayretimidir acaba ? Dizi eleştiri konusunda umarım haddimi aşmamışımdır, bilgi için 0555 379 95 96

Eklenme Tarihi: 5 Aralık 2017