Vatanım Sensin İsmet Bey Kimdir? Tarihte Erkanı Harbiye Umumi Vekili İsmet Bey

Vatanım Sensin yeni oyuncuları ve tarihi karakterleri bünyesine katmaya devam ediyor. Diziye son katılan Batı cephesine komutan olarak atanacak olan ve Mustafa Kemal ile uzun yıllar devleti idare edecek olan İsmet paşa.. Vatanım Sensin İsmet Bey Kimdir? Tarihte Erkanı Harbiye Umumi Vekili İsmet Bey kimdir gerçek bilgileri ve tarihi kararlar..

Kanal D de yayınlanan perşembe akşamlarının güzel dizisi Vatanım Sensin 28 aralık perşembe akşamı yayınlanacak olan yeni 39. bölümünde neler olacağı merak edilirken diziye katılan İsmet bey de ilgi odağı oldu. İsmet karakteri Vatanım Sensin’in oyuncu kadrosuna yeni bölümde dahil olurken dizinin Atatürk ile olan bağlantısı daha da canlandı.

Vatanım Sensin İsmet Bey dizide önemli bir konumda olacak çünkü önce Harbiye Umumi vekili olmuş daha sonra da ilk hükümeti kurmakla görevlendirilip Mustafa Kemalin sağ kolu olan İsmet Bey diziye dahil olduktan sonra, Mustafa Kemal Paşa’dan aldığı emirleri Cevdet’e iletecek ve önemli bir vazifeyi yerine getirecektir.

Dizide tanıtılırken ki görevi Erkanı harbiyeyi umumi vekili İsmet Bey, Mustafa Kemal Paşa’dan aldığı emirlerle Cevdet’in karşısına çıkar. Cevdet Mustafa Kemalden haber getiren İsmeti sevmiştir ve getirdiği haberler ile oldukça mutlu etmiştir. Mustafa Kemal Cevdete Dağıstanlı’yı ikna etmesini ve birlikte hareket etmelerini söyler. İsmet Bey karakterini canlandıran oyuncu Ahmet Saraçoğlu dur..

Yapımcılığını O3 Medya’nın üstlendiği; başrollerini Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Onur Saylak, Okan Yalabık, Ufuk Bayraktar, Şükran Ovalı, Fatih Artman, Miray Daner, Boran Kuzum, Pınar Deniz ve Celile Toyon’un paylaştığı yapımın 39. bölümüne İsmet Paşa rolüyle, daha önce ‘Boynu Bükükler’ ve ‘Seni Kimler Aldı’da rol alan Ahmet Saraçoğlu konuk olacak. Vatanım Sensin, yeni bölümüyle Perşembe 20.00’de Kanal D’de!

Vatanım Sensin İsmet Bey Kimdir? Tarihte Erkanı Harbiye Umumi Vekili İsmet Bey

Vatanım Sensin 39. bölümüne İsmet Paşa rolüyle, daha önce bir çok dizide rol alan Ahmet Saraçoğlu konuk olacak ve İsmet İnönü olarak dizide rol alacak. Siz İsmet bey karakterini canlandıran Ahmet Saraçoğlunu nasıl buldunuz başarılı mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Exit mobile version