Vatanım Sensin Latife Hanım Kimdir? Gerçek Adı Bilgileri Tarihteki Yeri Önemi

Perşembe akşamları sevilerek izlenen Kanal D dizilerinden birisi olan Vatanım Sensin de Latife Hanım karakteri diziye dahil oldu. Dizide Latife Hanımı canlandıran oyuncu Kimdir? Latife Hanım Gerçek Adı Bilgileri nedir diye merak edenler için Vatanım Sensin Latife Hanım hakkında araştırma yaparak sizlere sunmak istedik. Tarihi bir dizi olduğu için Mustafa Kemalle ilgili olan kısımlar da oldukça ilgi görüyor.

Vatanım Sensin Latife Hanım rolündeki oyuncunun gerçek adı soyadı Hare Sürel’dir. Vatanım Sensin Latife rolünde izleyeceğimiz Hare Sürel dizide oldukça az rol alacak olmasına rağmen yinede dikkatleri üzerine toplamayı başaracak. Atatürkün eşi olan Vatanım Sensin dizisindeki Latife Hanım gerçekte kimdir adını soyadını yazdıktan sonra sizlere kısa kısa bilgiler sunmak istiyoruz.

Gerçek Tarihte Mustafa Kemalin eşi olan Latife Hanım Kimdir: 17 Haziran 1898 tarihinde İzmirde doğmuş olan Latîfe Uşakî ya da nüfûs kayıtlarına göre Latîfe Uşaklı, Mustafa Kemal Atatürk’ün eşidir. 29 Ocak 1923-5 Ağustos 1925 tarihleri arasında iki buçuk yıl Mustafa Kemal Atatürk ile evli kalmıştır. 12 Temmuz 1975 tarihinde ise İstanbulda vefat etmiştir.

Vatanım Sensin Latife Hanım rolündeki Hare Sürel Kimdir? : 5 Mart 1983 tarihinde doğan güzel oyuncu dizi ve sinema dünyasında sıkça karşılaştığımız ama yan rollerde gördüğümüz bir oyuncudur. 2000-2001 yılları arasında katıldığı Ayrılsak da Beraberiz adlı dizide belirgin karakteri oynamış sonra ise Elveda Rumeli, Medcezir ve Poyraz Karayel gibi önemli projelerde yer alan Hare Sürel Poyral Karayel’e Meltem Karayel karakterine hayat vermiştir.

Vatanım Sensin isimli Kanal D’nin Milli Mücadele Dönemi’ni anlatan tarihi dizisinde ise Latife Hanım karakterini canlandıracak olan Hare Sürel bakalım izleyiciden nasıl bir not alacak bizde merak ediyoruz. Vatanım Sensin Latife Hanım Kimdir? Gerçek Adı Bilgileri Tarihteki Yeri Önemi hakkında sizlere bilgiler vermeye çalıştık. Lütfen sizlerde yorum ve görüşlerinizle Vatanım Sensin Latife Hanım rolündeki Hare Sürel hakkında fikirlerinizi aşağı yazınız..

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 15 Şubat 2018