Vatanım Sensin Vecihi Hürkuş Kimdir (İlk Uçağımızı Üreten Türk) Ahmet Rıfat Şungar

Son dönemde birbirinden önemli konuları gündeme taşıyan Vatanım Sensin reytinglerini artırmak için Mehmet Akif Ersoydan sonra şimdide Vecihi Hürkuşa rol verdi. Kanal D’nin sevilen dizisi Vatanım Sensin’e sürpriz bir konuk daha alarak merak edilen bir isimi diziye yeni bir karakter olarak dahil etti.

Vatanım Sensin’in güçlü kadrosuna yeni isimler dahil olmaya devam ediyor. Son olarak kadrosuna Ahmet Rıfat Şungar dahil oldu. Rıfat Şungar, Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden birisi olan ve ilk uçağı yapan kişi olarak bilinen Vecihi Hürkuş’u canlandıracak Vatanım Sensin dizisinde.

Başrollerini Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Levent Can, Fatih Artman, Miray Daner, Boran Kuzum, Pınar Deniz ve Celile Toyon’un paylaştığı yapımın yarın akşam ekrana gelecek olan 49. bölümünde diziye dahil olan Ahmet Rıfat Şungar hali hazırda ‘Dudullu Postası’nda da rol alıyor ve dizinin yeni bölümünde konuk olacak.

Ahmet Rıfat Şungar Vatanım Sensin dizisinde ilk uçağımızı üreten Vecihi Hürkuş’a hayat verecek. Vatanım Sensin, yeni bölümleriyle her Perşembe 20.00’de Kanal D’de! Vatanım Sensin Vecihi Hürkuş rolünü oynayan Ahmet Rıfat Şungar daha önce Hatırla Sevgili, Asi, Es Es, Karadağlar, Yüz Yüze gibi yapımlarda oynamıştır.


AHMET RIFAT ŞUNGAR KİMDİR? 1983 yılında İstanbul’da doğan Ahmet Rıfat Şungar, Kartal Süleyman Demirel Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölmünü bitrip kendini bu alanda geliştirmiştir. Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olduktan sonra “Kaybolan Yıllar” dizisiyle oyunculuğa başlayıp bir çok dizide roller almıştır. Hatırla Sevgili, Asi, Es Es, Karadağlar, Yüz Yüze gibi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Exit mobile version