Vuslat Dizisi Nerede Çekiliyor? Set Nerede Nasıl Gidilir?

Vuslat Dizisi Nerede Çekiliyor? Vuslat Seti Nerede hangi ev konak Nasıl Gidilir? Vuslat dizisi 7 Ocak Pazartesi akşamı yayın hayatına başlayacak. Vuslat dizisi kasım ayının ilk haftasında sete çıkmıştı. Çekimleri devam eden dizinin yayın tarihi olarak yeni yılın ilk haftası seçildi. Çünkü diğer diziler yeni yılın ilk 3 haftası yayınlanmayacak. Bu yüzdende yeni diziler için seyirci kapmanın tam zamanı.

Vuslat dizisinin çekildiği yerler mekanlar nerelerVuslat Dizisi Nerede Çekiliyor?

Vuslat Dizisi Nerede hangi mekanlarda Çekiliyor çok merak ediliyor. Başarılı oyunculardan oluşan Vuslat dizisi kadrosu ve Satranc-ı Urefa (Alimlerin Satrancı) oyunundan ilham alarak aşka ulaşmanın yöntemlerini modern usulle bizlere aktaracak.  Peki bu farklı ve çekim yerleri ile dikkatleri çeken Vuslat dizisi nerede çekiliyor? İşte ilk bilgimiz. Güneşin kızları dizisinin de çekildiği İstanbul Kanlıca sırtlarındaki bu ev çok görkemli duruyor:Vuslat dizisinin çekildiği konak nerede

Vuslat dizisi yeni yılın ilk haftasında seyirciye kendisi ispat edebilirse yayınlandığı sürece seyircisi devam edecektir. Vuslat dizisi yapımcılığını Uğur Veli ile Raif İnan A23 Medya üstleniyor. Leyla ile Mecnun ve Kerem ile Aslı gibi imkansız aşkların hikayelerinden ilham alınarak yazılan senaryosunu Betül Yağsağan kaleme alıyor. Vuslat dizisi yönetmen koltuğunda ise başarılı bir yönetmen bulunuyor. Murat Onbul Vuslat dizisinin yönetmenliğini üstlendi. Vuslat dizisinin çekildiği konak nerede: İstanbul’da Kanlıca tepesinde bulunan bu güzel mekan Vuslat dizisinde en çok kullanılan konak olacak:Trt1 Vuslat dizisi çekim yerleri hangi ev mahalle neresi

 

Vuslat dizisinde iyi insan olmak için çıkılan aşk yolculuğu’nun serüvenleri üzerine kurgulanmış ve insani kavramlardan başlayarak derinleşen bir yapıyı konu alıyor. Çekimleri kasım ayında başlayan dizinin oyuncu kadrosuda oldukça başarılı isimlerden oluşuyor. Vuslat dizisi başrol oyuncuları Kadir Doğulu, Devrim Özkan ve Mehmet Özgür paylaşıyor.

Vuslat Dizisi Satrancı Urefa ve Visal-i Hak Anlamı Nedir 

Vuslat dizisi tanıtım fragmanı yayınlandı. Vuslat dizisi nerede çekiliyor? Bu sorumuzun cevabı için fragmandan yola çıkarak tahminlerde bulunabiliriz. Vuslat dizisi tanıtım fragmanında Bir mezar var. Üzerine sadece tahtalar örtülmüş toprak atılmamış ve başrol oyuncusu olan Aziz toprak altında. Feride, Salih Kerem mezarın başındalar. Aziz ölmedi ama herkes ona ölmüş muamelesi yapıyor. Çekimin yapıldığı yer bir mezarlık değil çünkü etrafta başka mezar yok. Kuru ağaçların bulunduğu bir düzlük sadece.

Vuslat dizisi çekimlerinin yapıldığı başka bir mekan ise Aziz ve Feride’nin konuştuğu sahnedeki kapalı mekan. Arkalarında bir çok ekran var. Bu yüzden buranın da emniyet müdürlüğü olduğunu düşünebiliriz.  Ya da ekranlarında olduğu başka bir mekan. Sonrasında bir de Aziz ve Salih’in buluştuğu ve konuştuğu bir kapalı mekan var. Duvarda antika saatler var.  Burası da Salih ve Aziz’in özel konularını konuştukları mekan. Bir saatçi ya da antika dükkanı olabilir. Bu bilgilerin tam adresleri netleşince sizlerle konumuzda paylaşacağız.

Not: Bu konuda Yiğitcan Ertekin isimli arkadaşımızın vermiş olduğu bilgilerini aktarıyoruz sizlere: Vuslat dizisinde Antikacı dükkanının tam adresi nerede sorusuna? Antikacı dükkanı İstanbul Fatihte, Kadırga Meydanı’nda meslek lisesinin yanındaki dükkanda. (Kendisine Teşekkür ediyoruz)

Vuslat dizisi karakterleri ve oyuncu isimleri; Aziz Korkmazer (Kadir Doğulu), Feride Çağlar (Devrim Özkan), Salih Koluber Salih Baba(Mehmet Özgür), Kerem Saltuk (Ümit Knatarcılar), Hasibe Çağlar (Gamze Süner Atay)…

Ekranlarında 7 Ocak 2019 Pazartesi günü başlayan Vuslat dizisi nerede çekiliyor dizi seti nerede kuruldu dizinin hangi mahallede hangi semtte çekildiğini merak edenler için bu konumuzda detaylı bilgilendirmeler yer alacak ve sizler için Vuslat dizisinin çekim yerlerini ve mekanlarına Hangi ormanda Hangi evde Konak’ta çekildi Vuslat dizisi TRT 1 ekranlarında pazartesi günleri yayınlanan yeni dizi imkansız bir aşk hikayesini konu edinen ve aşka ulaşmanın Hakk’a ulaşmak olduğu temasıyla yola çıkan Vuslat dizisinin çekildiği yerleri burada sizlere detaylı olarak yazmaya çalışacağız.

Vuslat dizisi nerede çekildiVuslat dizisinin nerede çekildiğini hemen sizler için açıklayalım. Vuslat dizisi İstanbul’da birçok mekanda çekildi. Beyoğlu en önemli semtlerden birisi ve dizi çekimleri için de biraz zorla olsa da manzaranın ve görüntülerin en güzel olduğu yerlerden birisi. Vuslat dizisinde İstanbul boğazını da sık sık göreceğiz. Zaman Zaman Park ve ormanlık alanları da Vuslat dizisinde görünce Vuslat dizisi hangi ormanda hangi manzaralı yerde çekiliyor diye soranlar olabilir Belgrad ormanlarını duymuşsunuzdur. Vuslat dizisi burada da zaman zaman çekimler yapacak.

Ancak bu Vuslat dizisinin İstanbul’un en bilindik yerlerinden birisi olan Üsküdar’da Kız Kalesi önündeki çekimleri sık sık gösterilecek ve boğaza doğru olan mekanlar Vuslat dizisinin en çok çekildiği yerlerin başında yer alacak. Vuslat dizisi İstanbul’un en bilindik en sevildik mekanlarını ekrana taşımaya devam ederken Bir taraftan da tarihi ve kültürel dokuları bizlere izletecek.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Vuslat Dizisi Nerede Çekiliyor? Set Nerede Nasıl Gidilir? (1 Yorum)

Eklenme Tarihi: 23 Aralık 2018