Yeni Gelin Dizisi Yeni Sezon Nerede Çekiliyor, Dizi Hangi il ilçe köyde? 2018-2019

Yeni Gelin Dizisi Yeni Sezon Nerede Çekiliyor. Dizi Hangi il ilçe köyde? 2018-2019...Yeni Gelin yeni sezon çekimlerine başladı. Yeni sezon ile ilgili tüyoları sizlerle paylaşmak için bu konumuzu açtık. Yeni Gelin yeni sezon çekimleri berede yapılıyor? Çekimlerine gidip sevdiği oyuncuları görmek isteyenler ne yapmalı?

Yeni Gelin dizisi yeni sezon çekimleri Denizli Pamukkale’de başladı. Yeni Gelin dizisi yeni sezon çekimleri kısa süre olacak Pamukkale’de. Muhtelen konağın insanları Pamukkale’ye gezmeye tatile gitmiş olabilir. Çünkü Kapadokya’ya da bu sebeple gitmişti. Bu seferde Pamukkale’ye gitmiş olabilirler. Yeni Gelin ülkemizin doğal zenginliklerini tanıtıyor bu özelliği ile de çok seviliyor. Evet yeni fragmanlar sonrasında kesinleşti ki ilk gidilen yer Denizli Pamukkale olmuş:

Yeni Gelin 3. sezon çekimleri nerede gittikleri yer

Denizlide Pamukkaleye gidilir de o muhteşem havuzlarına girmek olur mu? Yeni Gelin dizisi ekip olarak Pamukkaleyi çok sevdi ve hayli zaman geçirdi. Bu zaman geçirmeler sırasında da elbette Tarihi alanlar ve turistik mekanlar ziyaret edildi. İşte Pamukkalede özellikle çıplak ayakla sıcak suyun keyfini çıkaracağınız o mekanlar ve Yeni gelin dizisi oyuncularının keyfi..

Yeni Gelin 3. sezon nerede çekiliyor

Yeni Gelin dizisi oyuncularının gittiği Denizli ilindeki Pamukkale’nin hemen yanında ise Laodikya antik kenti bulunuyor. burası da milattan önce oldukça aktif kullanılmış bir yer olduğu için Kültür bakanlığı özel bir bakıma ve korumaya almış. Pamukkaledeki bu ören yeri de yeni gelin dizisinin nerede çekildiğini merak edenler için güzel bir tarihi mekan oldu. İşte o Laodikya antik ören yeri:

Yeni Gelin dizisi yeni 3. sezon nerede çekildi

Yeni Gelin dizisi 2018-2019 yılına müthiş bir hareketle başlamış. Sadece Denizli değil bir çok yer gezilmiş ve ekip olarak yapılan bu gezide de aslında çekimler devam etmiş. Oldukça keyifli olan Yeni Gelin dizi ekibi seti de gitiği yere taşıdığı için oldukça keyifli bir gezi olmuş hem ekip dinlenip tatil yapmış hemde izleyenler için oldukça güzel manzaralar ortaya çıkmış..

İşte bunlardan birisi de Antalya ilimiz. Yeni Gelin dizisi yeni 3. sezonda gittiği çekim yaptığı yerlerden birisi de Antalya ilimizde bulunan tarihi mekanlar. Özellikle Aspendos tiyatrosunu seçip sanatsal olarak muhteşem bir değer olan bu tarihi mekanı izleyenlerine çok güzel tanıtıyor ekip.. İşte Yeni Gelin dizisini yeni sezon çekildiği yerlerden birisi olan Aspendos tarihi tiyatrosu:

Yeni Gelin yeni sezon tarihi çekim yerleri nerede

Bu muhteşem manzaralı tarihi mekanı en güzel görüntülerle izleyiciye aktarmak için drone kullanan Yeni Gelin dizi ekibi oldukça güzel görüntüler elde etmiş. Aspendos, Antalyanın Serik ilçesinin 8 kilometre doğusunda bulunuyor. İşte Antalya Serik ilçesinde bulunan Aspendos tarihi tiyatrosunun yukarıdan görünümü..

Yeni Gelin dizisi yeni 3. sezon Antalya Aspendos tiyatrosu

Yeni Gelin dizisi yeni sezon çekimleri hangi il ilçede çekiliyor? Yeni Gelin yeni sezonu önce Denizli Pamukkale’de sonra da Adana’da çekilecek. Yeni Gelin dizisinin önceki sezon çekimleri de Adana’daki konakta geçiyordu. Yeni Gelin dizisi çekimlerinin yapılacağı Pamukkale’yi tanıtalım. Dizide gördükçe evet görmüştüm dersiniz…

 

Yeni Gelin dizisi yeni sezon çekimlerinin yapıldığı Pamukkale nasıl bir yer?

Pamukkale travertenleri kimyasal reaksiyon çökelme ile oluşan bir kayadır. Pamukkale’yi meydana getiren jeolojik olaylar geniş bir bölgede etkili olduğu için burası bir turistik bir gezi yeri olmuştur. Pamukkale’de 17 sıcak su alanı vardır. 35-100 C arasında değişen su vardır.

Termal kaynaktan çıkan 35.6 C sıcaklığındaki suyun içinde yüksek miktarda Kalsiyum Hidrokarbonat bulunuyor. Sudaki Kalsiyum Hidrokarbonat havadaki oksijen ile temas edince Kalsiyum karbonat çökelme olur ve Travertenler oluşur. Çökelme öncelikle jel halindedir. Kat kat havuzcuklarında ve kat kat seddelerinde, çökelmektedir.

Pamukkale, UNESCO Dünya Mirası Listesine girmiş nadide yerlerden birisi. Denizli‘de yer alan Pamukkale Travertenleri, termal kaynağın içindeki karbonatlı su nedeniyle bembeyaz bir örtüye bürünmüştür. Çaldağı’ndan gelen ve kalsiyum oksit içeren suların oluşturduğu beyaz travertenler, Pamukkale’ye benzersiz kılıyor.

Pamukkale kaplıca oteli, ılıman iklimi ve yılın dört mevsimi ziyarete uygunluğu ile oldukça avantajlı olan Pamukkale, yakınlarındaki Hierapolis Antik Kenti, Yeşildere Şelalesi, Keloğlan Mağarası ve Kırmızı Su ile de gezilesi bir yer.

Not: Yeni Gelin yeni sezon 3 yeni kadın oyuncu ile girecek.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yeni Gelin Dizisi Yeni Sezon Nerede Çekiliyor, Dizi Hangi il ilçe köyde? 2018-2019 (1 Yorum)

Eklenme Tarihi: 26 Ağustos 2018