Yeni Sezon Yarışma Programları Bilgileri Jürileri Oyuncular Başvuruları

Yeni Sezon Yarışma Programları Bilgileri Jürileri Oyuncular Başvuruları

Yeni Başlayacak Yarışma Programları

Dizilerin arka arkaya final yapmasıyla birlikte yeni dönemde daha çok yarışma programları ekranlarda olacak. Özellikle ilgi çekici yarışmaların farklı konseptlerle televizyonların reytinglerdeki durumunu sürdürmesi bekleniyor. Peki, kısa zamanda başlayacak olan yarışma programları hangileri?

Rastgele Yarışması

TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan Rastgele isimli yarışmalara katılmak için süreç devam ediyor. Şoray Uzun tarafından sunulacak olan Rastgele yarışması şansına güvenenleri bekliyor. Yetenek ve bilgi gerektirmeyen yarışmada 4 yarışmacı bulunacak. Aralarında yapılacak yarışmalar sonrasında ise bir kişi final oynamaya hak kazanacak.

Rastgele Yarışması Nasıl Olacak?

Herhangi bir bilgi gerektirmeyen yarışmada yarışmacılar şanslarına güvenerek strafordan yapılma kapıları kırma kararı verecek. Eğlenceli etaplardan oluşan bölümlerin aşılması da kahkahalı anların yaşanmasını kaçınılmaz kılacak gibi görülüyor. Buna göre finale doğru emin adımlarla yürünecek. Finalde ise büyük ödül 50.00 TL. Çeşitli etapların aşılmasıyla birlikte yalnızca bir yarışması finalde mücadele edebilecek. Sunuculuğu ünlü isim Şoray Uzun’un yapacağı Rastgele yarışması yaz aylarında da TRT ekranlarında olmaya devam edecek.

Rastgele Başvuru Nasıl Yapılır Nereden Yapılır?

İnternet üzerinden Rastgele yarışmasına başvurular devam ediyor. Sosyal medya hesapları üzerinden de hızlı bir şekilde herkes başvurularını yapabiliyor. TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan Rastgele yarışmasında her bölümde 4 yarışması sahne alacak. Etaplar sonucunda ise finale 1 yarışması çıkacak olup final ödülü 50.000 TL’dir.

http://rastgele.tv/basvuruformu/ bu adresten başvurabilirsiniz.

Rastgele Sunucusu Şoray Uzun Kimdir?

1968 yılında Bulgaristan’ın Razgrad şehrinde doğan Şoray Uzun, ilerleyen yıllardaki baskılardan dolayı 1972 yılında Adana’ya göç eden aileye mensuptur. Adana’da çocukluk dönemini geçirdikten sonra İstanbul’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesini bitirip radyo-televizyon alanında master yapmıştır. Ardından muhabir olarak bir süre görev yaptıktan sonra kariyerine oyuncu olarak devam etmiştir. Kanal 7’de ekranlara gelen “Şoray Uzun Yolda” isimli programla adını duyurmuştur. Cumhuriyet, İstanbul 24 Saat, Denize Hançer Düştü, Salıncakta Üç Kişi gibi sinema filmlerinde oynamıştır. Süt Kardeşler, Baskül Ailesi, Ruhsar, Sonradan Görme, Seksenler dizilerinde de başarılı bir oyunculuk ortaya koyan Şoray Uzun, Rastgele isimli yarışmanın sunucusu olarak yakın bir zamanda karşımıza çıkacak.

Benimle söyle fragmanda çalan benimle söyle şarkısı sözleriBenimle Söyle Yarışması

Orijinali BBC’de yayınlanan “Benimle Söyle” yarışmasının çekimlerine nisan ayı içerisinde başlandı. Oldukça geniş bir kadroya sahip olacak yeni ses yarışmasında 10 yarışmacı olacak. 100 kişilik jüri önünde şarkılar söylenecek ve jüri olan sanatçıların destekleri beklenecek. Kanal D’de yayınlanacak ses yarışmasının eğlenceli olması bekleniyor. BBC özelinde büyük ödül 50 Bin Euro seviyesindeydi. Ancak Türkiye formatında ödülle ilgili herhangi bir bilgi daha ortaya çıkmadı.

Benimle Söyle şarkı yarışmasında sesi en iyi olan ve jürideki sanatçıları yanına çekecek yarışması büyük ödülün sahibi olunacak. Her bölümde 10 yarışmacının yarışacağı “Benimle Söyle” yakın bir zamanda Kanal D ekranlarında başlayacak. Amaç ise jürinin de şarkıya eşlik etmesini sağlamak. Bunun için bir hayli zorlanacak yarışmacıların neler yapacağı şimdiden merak konusu. Gecenin sonunda ise en çok jüri üyesini kaldırarak şarkısına eşlik etmesini sağlayacak kişi finalist olmaya hak kazanacak. İkinci ve üçüncü olan yarışmacılar ise finalist olabilmek için aralarında bir kez daha yarışacak. Final karşılaşmasında son ikiye kadar yarışmacılar büyük bir rekabetin içine girecek. Beykoz’daki Kundura Film Platolarında çekimlerinin devam ettiği yarışmaya katılım için sosyal medya hesapları da kullanılabilir. Başvurular devam ederken sunuculuk koltuğunda ise Enis Arıkan olacak.

Sunucu Enis Arıkan Kimdir? 

1983 yılında İstanbul’da doğan Enis Arıkan, Müjdat Gezen Sanat Okulu’ndan mezun. Sahne ve Gösteri Sanatları alanında da Bilgi Üniversitesi mezunu olup oyunculuk hayatına Genco dizisiyle başlar. Sonrasında ise çeşitli dizilerde rol alan Arıkan, son yıllarda annesiyle birlikte çektiği İnstagram videolarıyla tanınıyor. Aynı zamanda Gülse Birsel’in yazıp yönettiği Jet Sosyete isimli dizide de oynayan Enis Arıkan, Alice müzikalinde de görev alıyor. Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, İbrahim Selim gibi isimlerle birlikte gerçekleştirdikleri etkileyici performanslarla oluşturdukları Alice müzikali haricinde geçen yılbaşında O Ses Türkiye’de ortaya koyduğu şov da hala hafızalarda. Benimle Söyle yarışmasının sunuculuğunu gerçekleştirecek Enis Arıkan’ın performansı şimdiden merak ediliyor.

benimle-soyle-başvuru

Jüri Kaptanı Birce Akalay Kimdir?

Çok değerli jüri üyelerinin bulunduğu yarışmada onlara kaptanlık edecek olan Birce Akalay, 1984 doğumludur. Avrupa Güzellik Yarışması’nda yarı final gören Akalay, sonrasında ise bir süre spor spikerliği yapmıştır. Ardından sinema ve filmlerde oyunculuk yapmış olup 2014 yılında yine başarılı oyunculardan olan Sarp Levendoğlu ile hayatlarını birleştirmiştir. 2 yıllık bir evliliğin bitmesinin ardından ise kariyerine devam eden Birce Akalay son olarak ise Siyah Beyaz Aşk isimli diziyle Kanal D ekranlarında olmuştu. Sesi oldukça güzel olan Birce Akalay’ın jüri kaptanlığını ne şekilde yapacağı ise yakında görülebilecek.

Benimle Söyle Jüri Üyeleri Kimler?

Çok geniş bir kadroya sahip olan yeni konsept ses yarışmasında birbirinden değerli 100 isim jüri koltuğunda oturacak. Dünya standartlarında dansçılardan stilistlere, ramazan davulcusundan şan hocalarına kadar geniş bir yelpazede jüriler bulunuyor. Müzisyenlerin ve şov dünyasının yakından tanıdığı isimlerin var olduğu jüri üyeleri arasında sinema severlerde hayran oldukları kişileri görebilecek.

Ayta Sözeri

20 yaşında cinsiyet değişikliğine giderek kadın olan ve sonrasında çeşitli sahnelerde sesiyle büyüleyici performanslar sergileyen Ayta Sözeri, jüri koltuğunda oturanlar arasındadır. Bir dönem Sezen Aksu’nun da vokalistliğini yaptığı bilinen Ayta Sözeri, Yalan Dünya başta olmak üzere Paramparça, Dudaktan Kalbe, Çiçek Taksi gibi dizilerde oynamıştı. Gülse Birsel’in sinema filmi olan Aile Arasında’da etkileyici sesiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Ozan Demir Alp

Genç şarkıcılar arasında parlayan Ozan Demir Alp’te jüri üyeleri arasında bulunuyor. Hello isimli şarkıyla popüler hale gelen Ozan Demir Alp’in yanı sıra, tecrübesi ve kariyeriyle Metin Arolat da projede var.

Ferman Akgül

İlk olarak MTV Müzik Ödülleri kapsamında Avrupa’nın en iyi sanatçısı seçilen ve sonrasında kurduğu Manga grubuyla büyük başarılar elde eden Ferman Akgül de jüri üyelerinden bir tanesi. Manga grubunun solistliğinin yanında ilk kez bir yarışmada jüri koltuğunda oturacak.

Bu isimlerin haricinde Caner Çalışır, Ebru Sulukahya, Gür Akad ve Ahmet Güvenç gibi önemli isimlerle çok geniş bir jüri kurulmuş durumda. Eurovision şarkı yarışması deneyimine sahip çeşitli jüri üyelerinin yanı sıra, pop müziğin temsilcilerinden Gülçin Ergül de jüri de. Hepsi grubundan ayrıldıktan sonra yoluna tek başına devam eden başarılı sanatçının nasıl bir performans göstereceği de merakla bekleniyor. Genç sanatçılardan olan Çağatay Akman’ın yer aldığı jüri içerisinde Nuri Hatun Ateş, Melihat Gülses, Orçun Sünear, Çiğdem Doğu, Cenk Bıyık, Su Doğan, DJ Nikki, Emrah Günkaya isimlerde bulunuyor. Vokal tekniklerine dair yetenekleriyle başarılı performans sunan 1992 doğumlu Can Oflaz’da jüri üyelerinden bir tanesi. Farklı alanlarda usta isimlerle genç isimleriyle sentez yapıldığı jüriye sahip olan Benimle Söyle yarışmasının reytinglerde ne durumda olacağı şimdiden merak edilen konuların başında geliyor. Büyük bir konsept ve kadro ortaya çıkarken ne zaman yayınlanacağı ilişkin ise Kanal D’nin yakın bir tarihte açıklama yapması bekleniyor.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 30 Nisan 2019