Yüreğe İşlenen bir Nakıştı Onların Sevdası (ZEHRA ve ÖMER)

Bir bakış, yüreğe işlenen bir nakıştı onların sevdası. Her uyanışta bir hayâl, ve her göz yumuşta bir rüyaydı. inceden, öylesine, derinden işlendi her iki ruh’ada..ve hep aynı güne açıldı iki çift göz. Başına gelecekleri bilmeden, daha henüz sindirilmeden.

En yalın en öz haliydi imkansız sanılan sevdanın..özlenecekti bir gün, zorba zannedilen,duygu dolu o,yürek, ve nihayetinde,dokunulası mahsum sîma..Azmıydı yaşanan onca çile? Sevda olacaktı sonu, başını bile bile..kimi zaman üzülüp, hatta göz yaşı dökülüp, kimi zamanda güle güle..

Sonu, sımsıkı sarılan iki beden olması gerekirken, ayrılık düşermiydi bu aşıkların kaderine..gözlerde hüznün sesi, süzülen damlada acının yası olur muydu doğan günde..

Bir bakıştı ya, sadece bir bakış. Alıp alıp götüren, sevdiğinin yüreğine..her bağırışın ardından, hep yalnız bırakılış, ve düşünmeden ona haksız yere yapılan her çıkış… korkusu oluyordu artık. Biliyorduki ne derse desin, ne isterse söylesin, kalpte akış başlamıştı..yönünü ararken olmayacak pusulayla. Ibre hep aynį yöndedir, şaşmaz, aşkı gösterirdi sadece.

Kaçacak yer yoktur artık, davetsiz misafirden. Aşk gelmişti başa, ve tac olmalıydı en güzel duygularla..emekler yerle yeksan değil, ışık tutmuştu çıkılan yolculuğa..onca zorluktan sonra, artık güneş doğmalıydı bütün karanlıklara..

Sadece pansuman için tutulan eller, şimdi ise, hayat vermeliydi sevdiceğinin ruhuna..canında can, damarında kan olarak hissettirmeli, ve ömür boyu sımsıkı, bir an bile ayrılmadan tutulmalı…

Gök kuşağının altında, gözler gözlerde, eller ellerde, en önemlisi kalpler bir atmalı, hayatın tüm renkleri için..( ulaşılmış mutluluk, alışılmış mutsuzluktan herzaman kıymetlidir..ömürden giden zamanın arkasından, hiç bir gün pişmanlık duyulmaması dileğiyle…MUTLU MUTLU VE MUTLULUK TEMENNiSiYLE.. GÜLAY ALBASAN..

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yüreğe İşlenen bir Nakıştı Onların Sevdası (ZEHRA ve ÖMER) (29 Yorum)

 1. Her zamanki gibi süper her zamanki gibi naif bir bakış çok güzel dilekler gülay albasan teptik ediyorum

 2. Gülay abla hatirlıyor musun? Bir tüyo sayfasına en az 400-500 yorum yapılırdı. Ama dizi bitti, yorumlarda tükendi. Bizi dinç tutan dizimizmiş meğer. Şimdiden çok özledim bizim keçileri. Keşke cabuk başlasa bizim dizi

  • Evet demet,o dediğin diğer sitedeki sayfaydı..hatta sayın yönetici bir sayfa dolunca, devamını 1 2 3 4 diye numaralandırıyordu..ama artık orada yazan arkadaşlarda girmiyor siteye..eskisi kadar aktif değil site..

   • Teşekkürler asicim..bu siteden önce diğer siteye yorum ve yazılar yazįyordum.oradaki arkadaşlarım sağolsunlar beni hiç yalnız bırakmıyorlardı..onlardan aldığįm destek ve cesaretle bu kadar ilerleyebildim..tabi sayın yöneticimiz bana bu fırsatı vermeseydi böyle birşey söz konusu bile olamazdı..

 3. Asi seni başka bir sitede görmüstüm. Tanıyorum yani ama hangi site olduğu aklıma gelmiyor,hatta tam adın asi fırtına değil mi?

 4. Gerçekten çok güzel yazmışsın Gülay hanım.. Zaman neleri değiştirmiş kısa bir yolculuk yaptık geçmiş anılara.. Teşekkürler, yüreğine sağlık..

 5. Offfff yaaaaa bu yazdiklariniz beni cok etkiledi hem de cok ozelliklede resimden sonrakiler. Sevgilimden yeni ayrildigim icin boyle seyler okurken aglamaga basliyorum neyse cok guzel yazmissiniz yureyinize saglik.

  • Teşekkür ederim asi, seni üzmek istemezdim, ama hayat böyle bir şey işte, kimi zaman sevinç,kimi zaman hüzün, kimi zamanda yaralı yüreklere ev sahipliği eder..üzülme asi seni kaybeden üzülsün..

   • Yok Gulay hanim beni uzmus olmadiniz sadece etkilendim sulu gozun biri oldugum icinde hemen agladim 🙂

 6. Ah Gülay abla ah! Ne kadar haklısın yazdıklarında. Düşünüyorumda biz nerden nereye gelmişiz öyle? Bizim zorba beyaz atlı prense dönüşmüş. Tabi onu prense dönüştüren prensesin hakkınıda yememek lazım. Bizim zorba ilk bölümde nasıldı,son bölümde nasıl? Kimse düşünmezdi birgün aşık olacağını,sevdası uğruna ölebileceğini… Her neyse yine az yazıp öz yazmışsın. Eline,yüreğine sağlık. Yine 1 numara olmuş. Her zaman yaz böyle çok iyi geliyor bana.

  • Evet demetcim,bende ilk bölümleri tekrar izleyince aşka geldim işte, yüreğimi dökmek istedim siz canım arkadaşlarıma..öpüyorum sizleri..bu gün misafirim var, biraz yoğun olacağım.ALLAH NASIP EDERSE DENIZE GIDIYORUZ MISAFIRLERIMIZLE BAKALIM.ALLAH’A EMANET OLUN.

Eklenme Tarihi: 2 Temmuz 2017