Zuhal Topal’la Yemekteyiz 15 Mayıs Cennet Hanım Kaç Puan Aldı Özeti

Dünkü et seçimini yanlış bulan Zuhal Topal 15 Mayıs Yemekteyiz programında Cennet Hanım’a konuk oldu. 15 Mayıs menüsü neydi Cennet hanım yarışmacılardan kaç puan topladı ve haftalık durum özeti ne oldu.

Zuhal Topal’la Yemekteyiz 15 Mayıs Cennet Hanım Kaç Puan Aldı Özeti

Yemek yarışmasını uzun süredir sunan Zuhal Topal önce yarışmacının alınacaklar listesini kontrol etti pek okuyamadı ama olsun. Çekimleri ramazandan önce tamamlamış Zuhal Topal yayın saatinin iftara denk gelmesi ile güne uydurduklarını da itiraf etti. Yarışmacımız Cennet hanım ise bu konuşma arasında tenceresini yere koydu. Zuhal’ın dikkatini çekti Cennet ise rüzgardan ateşin söndüğünü söyledi. Küçük tüpte balkonda pişirilmeye devam etti. Zuhal Topal’la Yemekteyiz 15 mayıs gününde yeni bir müjde de verdi.

Zulah Topal 15 mayıs menüsü

Zuhal Topal Yurt Dışı Programı Müjdesi.

Yurt dışından katılmak isteyen yarışmacılar için 5 kişilik gelin kaynana ekibi kurmaları halinde başvuru yapabileceklerini söyledi. Yeni sezonda özellikle yurt dışı çekimlerinin olacağının altını çizdi. Yeni sezon ödülleri de çok farklı ve daha değerli olacağını söyledi. Peki bu arada Zuhal Topal’la Sofrada programında konuk olduğumuz Cennet ne yapıyor ? Zuhal Hanım dünkü yarışmanın adil olmadığını söyledi. İlk gün daha yüksek verilmesi gereken puanları düşük tutan yarışmacılara uyarı geldi. Ayşe’nin Kayın Validesi Nebehat Hanım ise 3 puanın yerinde olduğunu söyledi.

Zuhal Topalla Sofrada Cennet Gelin 15 Mayıs

Cennet Hanım 2 saatlik olan süresinin 1 saat 15 dakikasını geride bırakırken henüz işlerin yarısına bile gelemedi.  Cennet börek için yağlı kıyma yanında patates ve soğanları da içerisine dahil etti. Hamuruna kadar kendisi açan gelinimizi tebrik ediyoruz ancak yüzük ve ojeli parmaklar ile hamur açmasını gözden kaçırmadık. Zuhal Hanım ise bekleme salonuna ayrıldı. Cennet Hanıma ise kayın validesinin desteği tamdı. Yemeklere ilk yorum Hazel tarafından geldi. Menünün zayıf ve kolay olması es geçilmedi ve eleştirildi. Şadiye Hanım ana yemeği anca ara ana sıcak olur diyerek vereceği 15 mayıs puanını şimdiden belli etti. Cennet Hanım ise diğer yandan 9 elementli menüyü yetiştirmekte zorlanıyordu.

Zuhal Topalla Sofrada 15 Mayıs Özeti

Süre Tamamlandı ve Kazar gelin sunumuna geçti. Süresi yetmediği için ise üzerini giyemedi. Kayın Valideler yetiştiremedi ise üzerini giymesin dedi. Zuhal Hanım’ın ricası üzerine kostüm değiştirildi. Cennet Hanım’ın el açması böğreğine kadar eleştirilmesi çorbasının lezzetine değil Türk usulune uzak oluşunun eleştirilmesine artık dayanamadı. Siz yanlış yapıyorsunuz hanımlar güzele de güzel demiyorsunuz sadece kötü oldu demek için konuşuyorsunuz diye sert dille tüm valideleri uyardı. Avakadonun kendisi yağlı diye eleştirilmesi ise çok ilginç. Ancak valide hayatında ilk defa avakado yediğini de itiraf etmişti.

Zuhal Topal Cennet Hanımı kesinlikle başarılı buldu ve yarışmacıların eleştirilerini yersiz buldu.

Zuhal Topal 15 Mayıs Özeti

İlk 5 puan ile başlayan Cennet Hanım Bediha Hanım’dan 3 puan aldı. Eksiklikler vardı diye yorumlar yaptı ancak Zuhal Hanım en fazla 2 puan kırarsınız eksiklerden dedi. 7 puan sadece eksikten kırılmaz dedi. Yöresel yemek olduğu için yorum da yapamadık dedi. Kendi eksikliğini yarışmacıya mal etti tabi tepkiyi de aldı. Zuhal Hanım dünkü sofra ile aynı mı diye sordu resmen zıbanadan çıktı. Gelen puanlara inanamıyorum dedi bu masa 3 puanı hak etmiyor dedi ve Bediha Hanım’a üç gündür 3 puan veriyorsunuz hepsi aynı değildi dedi.

Cennet Kaç Puan Aldı 15 Mayıs

Bu kadar yorumdan sonra puanlama sırasını alan Şadiye Hanım Cennet’e 3 puan veriyor. Şadiye Hanım’a tek tek 7 puanı neden kırdınız diye sordu. 5 Puanda kalan Şadiye hanım son 2 puanı neden kırdığını açıklayamadı ancak 3 puan listeye geçti.

Son olarak Sultan Hanım Zuhal Topal 15 mayıs programı sonunda 3 puan verdi. Zuhal Topal 3. gündeki yarışma için bugün olan masa en iyisi idi hak yiyorsunuz dedi. Neden düşük puan sorusuna ise Sultan Hanım, ben tavuk sevmiyorum sevmediğim için düşük puan verdim dedi. Zuhal tarafından validelerin adaletsizliği tebrik edildi.

Cennet Hanım’ı Zuhal Topal tebrik etti gelen puanlar sizi kıskandıkları için düşük geldi dedi. Toplamda 3+3+3+5 puan olmak üzere 14 puan ile valideleri uğurladı. Zuhal Topal ise yemeklerini çok beğendiğini söyledi ve 8 puan ile yarışmacıyı 22 puana yükseltti. Sizce Cennet Hanım’ın hakkı yenildi mi?

 

 

Yorum 1

  1. Anonim says:

    Yemekler gayet güzel görünüyordu çok boş yorumlar yapıldı kesinlikle üçlük bir masa degildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Exit mobile version